X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

5 pytań o ubezpieczenie na raka

2014-07-07 13:42 poniedziałek
ING Dyrektor
Czym różni się ubezpieczenie na raka od zdrowotnego? Czy polisa na raka to propozycja dla osoby młodej? Jeśli ktoś w mojej rodzinie chorował na raka - czy mogę je kupić? Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Na pytania odpowiada Grzegorz Hoffman, Kierownik ds. Produktów w ING Życie:

Czym różni się ubezpieczenie na raka od zwykłego ubezpieczenia zdrowotnego? 

Różnica dotyczy przede wszystkim rodzaju świadczeń – w ubezpieczeniu zdrowotnym pokrywane są koszty usług medycznych, między innymi wizyt lekarskich, badań. W przypadku polisy na życie obejmującej umowę dotyczącą zachorowania na raka wypłacane są pieniądze już za sam fakt zachorowania czy podjęty rodzaj leczenia (np. operację) i nie ma tutaj znaczenia, w jakim szpitalu ubezpieczony miał operację. Po prostu ubezpieczyciel płaci konkretną kwotę, określoną w umowie za sam fakt operacji.

ING Życie jako firma specjalizująca się w polisach na życie proponuje umowę na wypadek zachorowania na raka Ona i On, w ramach ubezpieczenia „Sposób na Przyszłość”. Oznacza to, że do podstawowego produktu o charakterze ochronno-inwestycyjnym oferujemy dodatkowo umowę zapewniającą wsparcie w sytuacji zachorowania na nowotwór. Występuje ona w dwóch wersjach Ona i On, obejmujących nowotwory zarówno złośliwe, jak i łagodne, najczęściej występujące u kobiet i mężczyzn.

Czyli jeżeli w rodzinie ktoś choruje na raka, to jego bliscy mogą kupić polisę? Czy składka będzie dużo droższa?

Jak najbardziej. Osoby, które mają w rodzinie chorych, mogą, a nawet powinny zainteresować się ubezpieczeniem na wypadek raka. Ponieważ wystąpienia choroby jest większe, to i podjęcie działań zabezpieczających jest bardziej istotne. Wyższe ryzyko nie zawsze wpływa na wzrost składki. W ankiecie medycznej, którą przeprowadzamy przy procesie obliczania składki pytamy tylko o najbliższą rodzinę (rodziców i rodzeństwo). Jeżeli np. dziadek czy babcia mieli raka to nie bierzemy tego pod uwagę w wyliczeniach. Z perspektywy klienta zachorowania w dalszej rodzinie mogą być sygnałem alarmowym, a nie powodują wyższych opłat.

Warto pamiętać, że ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór może wykupić każdy, pod warunkiem, że nie jest już chory. Jeżeli ktoś wiedział wcześniej o chorobie – znał diagnozę, przyjmował leki, czy chodził na badania pod kątem potwierdzenia przypuszczeń o zachorowaniu, a zataił taką informację czy podał nieprawdę w ankiecie medycznej, to ubezpieczyciel nie wypłaci mu świadczenia z tytułu polisy. 

Czy polisa na raka to propozycja także dla osoby młodej?

Choroby nowotworowe choć w znacznej mierze dotykają osób w dojrzałym wieku, to jednak zdarzają się przypadki, kiedy chorują także młode osoby. Dlatego warto mieć zabezpieczenie finansowe, które pomoże szybko podjąć leczenie w sytuacji wystąpienia choroby. W procesie leczenia raka czas jest bardzo istotny i często wymaga korzystania z prywatnej opieki zdrowia, co wiąże się z kosztami. Wówczas zabezpieczenie finansowe okazuje się bardzo przydatne, bez względu na wiek. Warto jednak pamiętać, że polisą na wypadek zachorowania na raka powinny się zainteresować szczególnie te osoby, które mają w rodzinie bliskich, u których stwierdzono nowotwór. Dodatkowo młode osoby płacą niższe składki.

W jakim przedziale wiekowym mieszczą się klienci kupujący tę polisę?

Z naszych obserwacji wynika, że najczęściej umową na wypadek zachorowania na raka interesują się młodzi ludzie w przedziale wiekowym 25-35 lat. Co ciekawe, wśród naszych klientów przeważają kobiety – aktualnie nasz produkt wybrało 55% kobiet i 45% mężczyzn. Przeważnie są to osoby, które mają rodzinę i chcą zabezpieczyć siebie i bliskich na wypadek sytuacji zachorowania na nowotwór.

Czym charakteryzuje się produkt oferowany przez ING Życie?

W naszym produkcie wypłata świadczenia następuje etapami, a ochrona działa już od pierwszego dnia. W momencie samej diagnozy nowotworu złośliwego ubezpieczony otrzymuje 40% sumy ubezpieczenia. Chory otrzymuje więc pomoc finansową na samym początku. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które bardzo szybko muszą wykonać specjalistyczne badania korzystając z prywatnych placówek medycznych. Celem jest zapewnienie ubezpieczonemu środków na jak najszybsze podjęcie leczenia. 

Dalsze świadczenia wypłacane są w zależności od postępów choroby i zastosowanych metod leczenia, jak np. operacja, radioterapia lub chemioterapia. Ubezpieczenie zapewnia także środki na powrót do sił i za wygraną walkę z chorobą. W najszerszym wariancie ochrony wypłacamy pieniądze w sytuacji gdy nastąpi nawrót zdiagnozowanej wcześniej i całkowicie wyleczonej choroby. Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę nawet do 150% sumy ubezpieczenia. W przypadku wskazań do leczenia paliatywnego wypłacane jest maksymalnie 100% sumy ubezpieczenia. 

Umowa na wypadek zachorowania na nowotwór Ona i On dostępna jest w trzech wariantach: podstawowym, rozszerzonym i pełnym. Każdy z wariantów różni się zakresem ochrony. Dodatkowo, bez względu na wariant, dostępne jest także Assistance obejmujące m.in. pomoc domową, dostarczanie leków, wsparcie psychologa, transport do i ze szpitala, opiekę nad osobami niesamodzielnymi mieszkającymi z ubezpieczonym. Z konsultacji, które przeprowadziliśmy wprowadzając ofertę na rynek, wynika, że takie usługi są szczególnie istotne dla osób chorych.

Polisę na raka możesz kupić w serwisie polisanaraka.pl

Zobacz także
« powrót do działu: Pytania Czytelników
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Uposażony zastępczy - osoba wskazana we wniosku przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.