X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert AXA życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoją opinię o towarzystwie:

MTU

Odpowiedź do komentarza:

MTU- sprzedałeś samochód obcokrajowcowi- będziesz miał problemy
Jedyny plus MTU to tania składka, zwłaszcza dla osób bez zniżek. NA tym się kończy. Moja historia jest taka. Sprzedałem samochód chłopakowi z Belgii. Na umowie kupna sprzedaży są pełne dane Belga. Następnego dnia poszedłem z umową do Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych (wszystkim radzę nie wysyłać wypowiedzenia listem, mailem, a właśnie zrobić to osobiście w CUK). Dostałem pieczątkę na umowie jako potwierdzenie, że właśnie zawiadomili ubezpieczyciela. Następnie poszedłem do Wydziału Komunikacji i zawiadomiłem o zbyciu pojazdu. Tam na moje pytanie czy to koniec formalności urzędnik potwierdził, że tak. Po paru miesiącach przyszło do mnie pismo z MTU, że oczekują ode mnie POTWIERDZENIA WYREJESTROWANIA POJAZDU. Powołali się na ustawę prawo o ruchu drogowym. No to ja znów do Wydziału Komunikacji, a tam urzędnik: "mamy takie problemy i to tylko z MTU, chcą pana naciągnąć na kontynuację składki, proszę pisać odwołanie. Zresztą taki przypadek już był, sprzedający zażądał od nas wyrejestrowania pojazdu, my tego nie mogliśmy zrobić bo wyrejestrować pojazd może tylko właściciel". W momencie sprzedaży nie byłem już właścicielem tego pojazdu, a więc nie ja powinienem wyrejestrować samochód tylko wspomniany Belg. To jego sprawa, czy samochodem od razu pojedzie do Belgii, czy mieszka tutaj i będzie nim jeździł w Polsce. Mimo, że po podpisaniu umowy kupna- sprzedaży to nie ja już byłem właścicielem, to mnie ścigano i próbowano zmusić mnie żebym zapłacił kolejne składki. Odmówiłem tego, wysłałem list polecony ze zwrotką (wszystkim tak radzę), na który MTU nie odpowiedziało. Dopiero po kolejnych wezwaniach mnie do zapłaty wysłałem formularz z ich strony internetowej, że nie zamierzam płacić, dołączając wspomniane pismo w załączniku, na które nie otrzymałem wcześniej odpowiedzi. Na to łaskawie odpowiedzieli mi, że jednak polisę anulowano... Moja rada, kiedy masz polisę w MTU a sprzedałeś samochód obcokrajowcowi: 1. Zgłoś sprzedaż samochodu w CUK, a nie informuj bezpośrednio MTU pocztą, czy mailem 2. W razie kłopotów nie ignoruj pism z MTU, ale odpowiadaj na nie (trzymaj kopie) i zawsze wysyłaj listem poleconym z żółtą zwrotką. 3. Pamiętaj, że nikt nie wyrejestruje ci samochodu po jego sprzedaży, bo to może zrobić tylko właściciel. Takie są orzeczenia samorządowych kolegiów odwoławczych - notabene sprawy takie zakładali zdeterminowani byli właściciele samochodów którym kazało to zrobić MTU, przeciwko wydziałom komunikacji.
Rodzaj ubezpieczenia
Tytuł wątku
(max. 255 znaków)
Treść komentarza
Wpisanych znaków 0, pozostało 5000. Brak możliwości wstawiania linków.
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli pole "Adres e-mail" nie będzie wypełnione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.