X
U¿ywamy plików cookies, by u³atwiæ korzystanie z naszego serwisu. Je¶li nie chcesz, aby pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku,
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki. Wiêcej na temat naszej polityki prywatno¶ci znajdziesz tutaj.
Poleæ znajomemu| Forum
Forum opiekuj± siê:
Ekspert AXA ¿ycie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyñska

Maciej Lichoñski
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Wo¶
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupiê NNW oferowane przez szko³ê
Tak, kupiê mu indywidualn± polisê NNW
Tak, kupiê NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoj± opiniê o towarzystwie:

LINK4

Odpowied¼ do komentarza:

Obiecuj± jedno a robi± co¶ zupe³nie innego.
Pragnê ostrzec przed Link4. W ostatnim tygodniu kwietnia mia³em st³uczkê której sprawca by³ ubezpieczony w Link4. Zosta³em uderzony w prawy ty³ auta. przyjecha³a policja i spisa³a protokó³. Zg³osi³em szkodê i tu zaczynaj± siê podchody: 1. Po jakim¶ czasie przyjecha³ rzeczoznawca. Wskaza³em uszkodzenia nadwozia oraz zawieszenia - sam mi zasugerowa³ ¿e uszkodzeniu mog³a ulec tylna belka lecz trudno stwierdziæ to bez ekspertyzy warsztatowej wiêc uspokoi³ mnie stwierdzeniem ¿e koszty tej ekspertyzy bêd± ujête w kosztorysie (zdecydowa³em siê na formê gotówkow±). 2. Czeka³em na kosztorys i... siê nie doczeka³em. Dosta³em sms abym poda³ numer swojego konta. Zadzwoni³em do Link4 o co chodzi i dlaczego nie mam kosztorysu? Uzyska³em odpowied¼, ¿e szkoda zosta³a skalkulowana a pieni±dze wkrótce trafi± na moje konto. Ale jaka kwota, jaka kalkulacja naprawy? Tego nie wiedzia³em wiêc za¿±da³em by mi ten kosztorys przys³ano. 3. Gdy zobaczy³em kosztorys to oniemia³em. Kwota tak zani¿ona ¿e nie by³o szans na pokrycie nawet czê¶ci szkód blacharsko -lakierniczych (w miêdzyczasie zrobi³em rekonesans w kilku warsztatach) oraz brak JAKIEGOKOLWIEk odniesienia do naprawy zawieszenia. Ponadto ceny czê¶ci bez VAT a ja nie prowadzê dzia³alno¶ci gospodarczej wiêc niby gdzie mia³bym kupiæ czê¶ci bez vat? Ma³o tego. Kody naprawianych czê¶æi podane w kosztorysie i linki do sprzedawców nie pokrywaj± siê! Ta sama czê¶æ z tym samym kodem jest dro¿sza u sprzedawcy ni¿ na kosztorysie!!!! 4. Widz±c takie krêtactwa postanowi³em przej¶æ na rozliczenie bezgotówkowe i zleciæ dalsze dzia³ania warsztatowi s±dz±c ¿e bêdzie to najprostszy sposób naprawienia auta. Bardzo siê pomyli³em... 5. Warsztat wykona³ swoj± wycenê i kosztorys przes³a³ do Link4. Po pewnym czasie przysz³a wiadomo¶æ od TU ¿e zosta³a orzeczona szkoda ca³kowita. Pogodzi³em siê z tym faktem, uregulowa³em koszty ekspertyzy zawieszenia w warsztacie (pieni±dze których pewnie nie odzyskam) i czeka³em na informacje w sprawie wyceny pojazdu. 6. Oczywi¶cie znowu siê nie doczeka³em i po kilku dniach sam zadzwoni³em. W rozmowie z konsultantem uzyska³em potwierdzenie informacji o szkodzie ca³kowitej oraz ¿e auto trafi³o na tzw platformê sprzeda¿ow± (o czym nikt mnie wcze¶niej nie poinformowa³). Poprosi³em o kalkulacje warto¶ci auta w dniu zdarzenia i obecn± gdy¿ nigdy jej nie widzia³em. Odpowiedziano mi ¿e na razie sprawa jest u likwidatora i ten w po³owie nastêpnego tygodnia przy¶le mi drog± mailow± niezbêdne dokumenty zawieraj±ce kalkulacje... 7. Czekam na kalkulacjê... min±³ ¶rodek tygodnia... tydzieñ siê skoñczy³ wiêc dzwoniê do link4 - gdy wy³uszczam ca³± sprawê Konsultatnt jest bardzo zdziwiony: ALE O JAK¡ SZKODÊ CA£KOWIT¡ CHODZI? Przecie¿ przes³ali¶my do warsztatu zweryfikowan± kalkulacje naprawy auta...Rêce mi opad³y! To co siê do cholery dzieje z moim autem??? Czy jak mnie poinformowano wcze¶niej zaistania³a szkoda ca³kowita czy jednak auto bêdzie naprawiane? Poniewa¿ znowu nie dosta³em tej zwryfikowanej kalkulacji to za¿±da³em przys³ania mi jej droga mailow±. 8. Mam przed sob± zweryfikowan± kalkulacjê i co widzê? Wykre¶lone koszty naprawy tylnej belki... Znowu dzwonie do Link4. Konsultantowi po raz kolejny t³umaczê moj± sprawê i wskazujê na maila z warsztatu w którym przes³ane zosta³y wyniki badania geometrii zawieszenia. Konsultant zgadza siê ze mn± i próbuje siê z kontaktowaæ z rzeczoznawc± w celu wyja¶nienia nie uwzglêdnienia kosztów belki. Bezskutecznie. Rzeczoznawca nie odbiera... 9. Po tym wykona³em jeszcze dwa telefony gdzie Konsultant nie móg³ siê dodzwoniæ do rzeczoznawcy... Reasumuj±c: Mija prawie pó³tora miesi±ca od wypadku, do dzi¶ nie mam wyceny pojazdu na dzieñ szkody, protoko³u oglêdzin pojazdu uszkodzonego, wyceny pojazdu w stanie uszkodzonym oraz kosztorysu naprawy które to dokument PODOBNO WG OBOWI¡ZUJ¡CYCH PRZEPISÓW ubezpieczyciel ma obowi±zek udostêpniæ. Podobno... bo jak widaæ praktyka swoj± drog± pod±¿a. Nie wiem czy auto ma tzw szkodê ca³kowit± czy bêdzie naprawiane. Auto stoi i generuje koszty (ekspertyza zawieszenia) a ja otrzymujê sprzeczne informacje od TU które za ka¿dym razem trafiaj± DOPIERO po mojej interwencji... Nie wiem jak siê zakoñczy ta sprawa ale ostrzegam innych poszkodowanych tymi dzia³aniami Link4. Wychodzi na to ¿e najlepsz± drog± jest jednak znalezienie jakiej¶ kancelarii prawniczej bo w normalny sposób chyba siê nie da za³atwiæ tej sprawy.
Rodzaj ubezpieczenia
Tytu³ w±tku
(max. 255 znaków)
Tre¶æ komentarza
Wpisanych znaków 0, pozosta³o 5000. Brak mo¿liwo¶ci wstawiania linków.
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wys³ane, je¶li pole "Adres e-mail" nie bêdzie wype³nione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyra¿am zgodê na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzib± we Wroc³awiu (53-659) przy ul. gen. W³adys³awa Sikorskiego 2-8, oraz na udostêpnianie tych danych innym partnerom wspó³pracuj±cym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególno¶ci licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyra¿am zgodê na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drog± elektroniczn±. Informujemy, ¿e udostêpnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotycz±, ma prawo wgl±du do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak równie¿ prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego ¿±dania zaprzestania przetwarzania jej danych ze wzglêdu na jej szczególn± sytuacjê oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na ¿ycie, zdrowotne, nieruchomo¶ci, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiêbiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na ¿ycie. Zamów ubezpieczenie na ¿ycie, Korzy¶ci z ubezpieczenia na ¿ycie, Ceny ubezpieczeñ na ¿ycie, Czym jest ubezpieczenie na ¿ycie? Oblicz sk³adk± ubezpieczenia na ¿ycie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeñ Ochronnych - zabezpiecz Twoje ¿ycie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeñ Oszczêdno¶ciowych - oszczêdzaj na emeryturê. Na co zwróciæ uwagê wybieraj±c polisê na ¿ycie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomo¶ci u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wype³nij formularz, oblicz sk³adkê i kup polisê. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz sk³adkê ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dajê Ci komfort spokojnych i bezpiecznych woja¿y po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podró¿y online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - podró¿ne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawd¼ ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.