X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert AXA życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

GENERALI
Ocena: 2.72 (1170 głosów)
Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. to firma ubezpieczeniowa, która na polskim rynku obecna jest już od wielu lat. Specjalizuje się w oferowaniu różnorodnych ubezpieczeń na życie i zdrowie oraz polis majątkowych i komunikacyjnych. Czy oferowane przez firmę „bezpieczeństwo lwa” jest dobrze oceniane przez klientów?
 
Rzecznik Finansowy na swojej stronie przedstawił raport, z którego wynika, że liczba wniosków kierowanych do niego w związku z działalnością Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. w roku 2018 wyniosła 375, co daje 4,5% wszystkich składanych na ubezpieczycieli skarg.
 
Wybór odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego wiąże się z koniecznością dokładnego sprawdzenia oferty produktowej. Dlatego też trzeba porównać ubezpieczenia, które są dostępne u Generali TU S.A. z ubezpieczeniami od innych firm. Na tej podstawie można wybrać to, co jest rzeczywiście dobre.
 
Nie bez znaczenia są również opinie innych użytkowników. To oni wiedzą z doświadczenia, jak w praktyce sprawdza się dane ubezpieczenie. Dlatego też, jeżeli macie doświadczenia związane z Generali TU S.A. to prosimy o podzielenie się nimi z nami. Być może będą pomocne innym. Zostaw swoją opinię. 

Dziadowska firma

2009-05-21 17:40 czwartek ~Były klient Generali
Witam , chciałem przestrzec wszystkich potencjalnych, obecnych i przyszłych klientów Generali Życie TU SA, przed tym towarzystwem ubezpieczeniowym i przed jego złodziejskimi praktykami. Dziewięć lat temu wykupiłem w tym towarzystwie polisę na życie z funduszem inwestycyjnym, będąc wcześniej namówiony przez agenta tego towarzystwa, który przedstawił mi świetlaną przyszłość tego ubezpieczenia. Mówił, że Generali da mi ochronę ubezpieczeniową na życie i oprócz tego będzie inwestować moje wpłacone pieniądze w taki sposób, że w bardzo krótkim czasie na mojej polisie, nawet już po 5-ciu latach jej opłacania na koncie polisy będzie kwota znacznie większa od kwoty, którą wpłacę. Tymczasem okazało się, że 9 lat wpłacałem ustalone składki i po tym czasie zamiast przybywać pieniędzy na polisie, to coraz bardziej ubywało. Przez 9 lat Generali nie potrafiło w najmniejszym stopniu pomnożyć tych pieniędzy. Gdyby wysokiej klasy specjaliści Generali nic nie robili a pieniądze moje wpłacili na oprocentowane konto w jakimś banku, to na mojej polisie byłoby o co najmniej 50 procent więcej pieniędzy niż wpłaciłem, po uwzględnieniu nawet tej części składki, która rzekomo poszła na pokrycie ochrony ubezpieczeniowej. Gdybym sam 60% składki wpłacił na konto bankowe a za 40% składki wykupił w jakimkolwiek nawet dziadowskim towarzystwie ubezpieczeniowym ubezpieczenie na życie, to po 9-ciu latach miałbym na koncie więcej niż wpłaciłem do Generali, do którego wpłaciłem około 21.600 zł i po 9-ciu latach inwestowania przez nich moich pieniędzy wypłacili mi zaledwie 13.600 zł. Nie dosyć, że nic nie pomnożyli moich pieniędzy, to jeszcze na dodatek stracili około 8.000zł. Czuję się przez Generali okradziony i oszukany. Nikomu nie polecam tego towarzystwa i wszystkich przed nim przestrzegam.
  • 2022-08-02 08:47 wtorek ~Barbara | [+] odpowiedz
    Oszukali mnie po 5 latach placenia składki mam płacić więcej wiecej po roku znów wiecej niejasne praktyki zgłosiłam do rzecznika finansowego zawiodlam się,!!!
  • 2012-09-26 15:38 środa ~magic75 | [+] odpowiedz
    Witam jakiś czas temu zmniejszyli moja składkę o pewną małą kwotę, teraz się dowiedziałem że np. pobyt w szpitalu, zabieg ( utrata zdrowia ileś %) to wszystko na co liczyłem teraz to ubezpieczenie n... czytaj dalej »
  • 2011-11-27 22:31 niedziela ~jolka37 | [+] odpowiedz
    Ja wycofałam się po pół roku, bo z 15000 wpłaconych, pozostało 13700. Ile by zostało po 10 latach przy składce 15tys/rok. Nie dostałam OWU w twardej oprawie tylko do wglądu na luźnych kartkach. Okazał... czytaj dalej »
  • 2011-10-25 11:00 wtorek ~Marcin | [+] odpowiedz
    Może dlatego straciłeś pieniądze, że miałeś gdzieś to co się z nimi dzieje. Gdybyś po 5 latach widział ze kasy ubywa to byś zareagował czy nawet wszedł na stronę Generali i zobaczył co jest z twoją ka... czytaj dalej »
  • 2013-03-01 14:07 piątek ~reth | [+] odpowiedz
    A gdzie był jego agent wtedy? Ciekawe co mu doradził ..
  • Rankomat.pl ocenia towarzystwo Generali na:
    4.27
    OPINIE O Generali
  • 2015-05-03 13:30 niedziela ~irena | [+] odpowiedz
    Agenci działają zgodnie z polityką i wytycznymi firmy.Szkoda mi tych ludzi ponieważ nie mają łatwego życia chcąc chociaż trochę wykazać uczciwości wobec klienta . Wyśle ze w podobny sposób działa więk... czytaj dalej »
  • 2009-11-12 11:53 czwartek ~rozczarowana | [+] odpowiedz
    Całkowicie popieram. Generali czuje sie jakby było ponad prawem i w ogóle nie przestrzega kodeksu cywilnego. Od pół roku nie mogę się doprosić wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu i przesłania akt ... czytaj dalej »
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.