X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert AXA życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

Europa
Ocena: 3.01 (1349 głosów)

GETIN BANK I OPEN LIFE SWIATOWE RYNKI,PLAN ZABEZPIECZ PRZYSZLOSC,PLAN REGULARNE OSZCZEDZANIE

2013-03-02 10:04 sobota ~robson
Witam. Do OpenLife przystapilem w sierpniu 2012. W kwietniu 2012 zalozylem konto w getinbanku z tego wzgledu ze mieli w miare wysokie oprocentowanie lokat. W sierpniu zadzwonila do mnie pani i przedstawila sie ze jest z getin. Zaproponowala mi wysoko oprocentowana lokate na 9%. Chciala umówić mnie z ich doradca finansowym. Dalem sie wrobic i umowic na spotkanie. Tam pani u usmiechem pelną gębą zaproponowala mi lokate 14% na 3 mce. Warunkiem tej lokaty mialo byc zalożenie jak ona określiła RORu z oprocentowaniem 8,5% na który mialbym przelewac 500 zl miesiecznie. Mialo by to dzialac jako ubezpieczenie ponieważ wtedy nie trzebaby placic podatku belki, ale ogolnie bylby to ROR działający jak lokata. Zwłaszcza ze ja nic poza lokatą od nich nie chciałem - żadnego inwestowania w akcje i obligacje i itp itd. zapenila mnie tez ze odsetki beda naliczane jednodniowo. Po przeliczeniu wyszlo mi ze stan rachunku od kazdego 500 zl powinien wzrastac 12gr dziennie. Wiec zaufalem oszustce i podpisalem umowe myslac ze tak faktycznie bedzie - zaznacze ze przeczytalem umowe dokladnie, nie podpisywalem tego co mi pod reke podlozy. Byla tam mowa o tym ze jak zrezygnuje z umowy przedwczesnie to zostana mi zabrany odpowiedni procent wplaty(wartości rachunku udziałów). Uznalem ze ta wartosc to jest to co wplace + odsetki w kolejnych dniach. Bylem pewien ze poradze sobie z tym oszczedzaniem wiec stwierdzilem ze moge podpisac na 10 lat taka umowe. Potem okazalo sie ze jest to cos zupelnie innego niz ta pseldodoradczyni mi zaproponowałą. Poza wplywami dodatkowymi co miesiac w wysokosci 25 zl pobieraja ode mnie oplaty o ktorych niby zostalem poinformowany a tak naprawde to je zataili. sa tam 2 oplaty stale i jedna zmienna ktora do tej pory zwiekszala sie z miesiaca na miesiac o 1 zl. poniewaz minelo juz pol roku wiec w zeszlym miesiacu wynosila ona 5 zl. Ubezpieczenie ktore podsuneli mi do podpisania to Better future na 10 lat, czyli 120 mcy. Wiadomo ze na ostatni miesiac wyjdzie 120 zl. jezeli oplaty beda rosly o 1zl co miesiac natomiast wplywy od nich to narazie 25 zl, nie wiem co bedzie dalej- przy takim obrocie sprawy straty wynosilyby 60 + 10 zl oplat stalych=70 zl/mc a wplywy 25 zl/mc, wiadomo ze nie sa to zadne oszczednosci. i tak przez 10 lat. Poza tym na rachunku sa caly czas zmieniajace sie ceny jednostek, ktore nie wiadomo kiedy moga dolowac lub pojsc w gore. Podejzewam ze ich cwaniactwo polega na tym ze przed wyplata po 10 latach zgromadzonej kwoty nagle bedzie krach i ceny spadna do bardzo niskiego poziomu i czlowiek dostanie gowno. Napisalem maila do tej pani (tzw. doradcy finansowego) z openlife 2 tygodnie temu z pytaniami głównie odnosnie opłaty zmiennej ktora zmienia sie co miesiac o 1zl. Poniewaz do tej pory mi nie odpowiedziala - mimo ze na inne maile odpowiadala natychmiast - uznalem ze sa to dla nich bardzo niewygodne pytania i prawdopodobnie moje obawy moga byc słuszne. na razie zastanawiam sie co dalej - oczywiscie kolejnej skladki nie mam zamiaru wplacic. Narazie bede gnebil ta niby miłą pania tzw doradce finansowego i co dzien wysylal do niej maile z pytaniami, ale jesli mi nie odpowie to rozumim ze nie ma takiego zamiaru i zostalem przez nia oszukany i oczywiscie bede chcial zalozyc im sprawe takze prawdopodobnie bede chetny do zalozenia takiej sprawy zbiorowej. Chcialbym tez dodać ze po aferze z amber gold stale wertuje liste ostrzezen publicznych KNFu gdy mam zamiar gdziekolwiek wplacic pieniadze i przy kazdej aktualizacji tej listy wysylany jest do mnie mail o nawych członkach-oszustach finansowych. Niestety równiez w przypadku open finance i open life tez sprawdzalem ta liste, ale ich niestety nie było, co po raz kolejny wprowadziło mnie w błąd. moj mail robertfraczak@gmail.com. pozdrawiam.
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.