X
U¿ywamy plików cookies, by u³atwiæ korzystanie z naszego serwisu. Je¶li nie chcesz, aby pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku,
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki. Wiêcej na temat naszej polityki prywatno¶ci znajdziesz tutaj.
Poleæ znajomemu| Forum
Forum opiekuj± siê:
Ekspert AXA ¿ycie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyñska

Maciej Lichoñski
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Wo¶
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupiê NNW oferowane przez szko³ê
Tak, kupiê mu indywidualn± polisê NNW
Tak, kupiê NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do dzia³u: Opinie o towarzystwach ubezpieczeñ

Opinie o towarzystwie:

LIBERTY UBEZPIECZENIA
Ocena: 2.15 (239 g³osów)

Odradzam Liberty Ubezpieczenia !!!

2015-11-13 12:34 pi±tek ~ceo
Nie polecam ubezpieczaæ samochodu w tej firmie! Moje do¶wiadczenia firm± Liberty zaczê³y siê ca³kiem pozytywnie: wykupi³em pakiet ubezpieczeñ OC+AC, którego cena na tle konkurencji wygl±da³a korzystnie. Szybko odwiedzi³ mnie rzeczoznawca w celu dokonania oglêdzin pojazdu. Jest to ze zrozumia³ych wzglêdów wymagane aby umowa Autocasco by³a wa¿na (umowê zawiera³em przez internet). Inspekcja odby³a siê w mi³ej atmosferze, Pan z Liberty sfotografowa³ mój samochód oraz posiadane przeze mnie dokumenty i komplet kluczyków (w liczbie 2). Niestety w drugim roku obowi±zywania umowy mój samochód zosta³ skradziony. Sta³o siê to, gdy odwiedza³em wieczorem znajomych i zaparkowa³em na osiedlu, gdzie oni mieszkali. Pech chcia³, ¿e straci³em równie¿ dowód rejestracyjny. By³ on schowany wewn±trz pojazdu w zamkniêtym schowku (co jak s±dzê podobnie nieraz czyni wielu kierowców). Od znajomych dowiedzia³em siê, ¿e TU w przypadku braku dowodu rej. nieraz odmawia³y wyp³aty odszkodowania. Obawia³em siê tego, wiêc jak najszybciej zajrza³em do OWU. Uspokoi³ mnie zapis mówi±cy, ¿e cyt.: "W przypadku kradzie¿y pojazdu wyp³ata odszkodowania nastêpuje po wyrejestrowaniu pojazdu i po przeniesieniu na Ubezpieczyciela prawa w³asno¶ci pojazdu oraz po przekazaniu Ubezpieczycielowi: 1) dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu (o ile by³a wydana), o ile nie zosta³y zatrzymane przez organ rejestruj±cy pojazd, 2) wszystkich kluczyków lub sterowników s³u¿±cych do otwarcia lub uruchomienia pojazdu, – je¶li powy¿sze dokumenty oraz kluczyki i sterowniki nie zosta³y utracone wraz z pojazdem oraz nie zosta³y utracone w inny sposób nie maj±cy wp³ywu na wyst±pienie kradzie¿y " Kartê pojazdu mia³em, kluczyki równie¿. Dowód zosta³ utracony wraz z pojazdem, ale tak± mo¿liwo¶æ dopuszcza³ przecie¿ wspomniany punkt OWU. Ponownie odwiedzi³ mnie rzeczoznawca z Liberty. Tym razem by³ to inny Pan, ale równie¿ nie mia³em zastrze¿eñ co do jego pracy, sprawia³ wra¿enie cz³owieka kompetentnego. Przedstawi³em posiadane dokumenty, w tym kartê pojazdu. Musia³em te¿ przekazaæ kluczyki. Po dope³nieniu formalno¶ci z wyrejestrowaniem pojazdu i umorzeniu ¶ledztwa przez policjê (co trwa³o jakie¶ 2 miesi±ce) up³yn±³ jeszcze oko³o miesi±c, po czym otrzyma³em pismo z Liberty — z odmow± wyp³aty odszkodowania. W kwestii braku dowodu rej. powo³ano siê na punkt OWU, który zinterpretowano tak, ¿e kradzie¿ pojazdu musi nast±piæ wskutek rozboju, bo inaczej nie ma podstaw do wyp³aty odszkodowania. Jednak dziwnym(?) trafem w tym pi¶mie zosta³y pominiête s³owa "chyba ¿e powy¿sze nie mia³o wp³ywu na wyst±pienie kradzie¿y", które s± zapisane w OWU i dotycz± utraty dowodu. Nie rozumiem: W jaki niby sposób trzymanie przez kierowcê dowodu rej. w zamkniêtym schowku, o czym tylko ten kierowca mia³ wiedzê mia³oby wp³yn±æ na wyst±pienie kradzie¿y? Dodatkowo powo³ano siê na "badanie mechanoskopijne" kluczyków. Wg otrzymanego pisma jeden z kluczy by³ „dorobiony i nieu¿ywany”. Tymczasem obydwa kluczyki mia³em od pocz±tku odk±d kupi³em samochód tj. przez ponad 6 lat! Równie¿ by³y to te same klucze, które obejrza³ i sfotografowa³ rzeczoznawca Liberty na ponad rok przed tym zanim dosz³o do kradzie¿y. Rzekomo jeden z kluczy "nie komunikuje siê z urz±dzeniem do kodowania transponderów". Có¿, je¿eli "badanie" to przeprowadza³ kto¶ nie potrafi±cy prawid³owo oceniæ czy klucz by³ wcze¶niej u¿ywany (a na 100% z niego korzysta³em kilka razy i bez problemu otwiera³em nim pojazd zarówno mechanicznie jak i uruchamia³em zap³on w sposób elektroniczny), to nie zdziwi³oby mnie, je¿eli ów "ekspert" nie wpad³ na to, ¿e nale¿a³oby rozkrêciæ to urz±dzenie i sprawdziæ czy posiada dzia³aj±c± bateriê. Wg otrzymanego pisma mogê chyba domniemywaæ, ¿e Liberty traktuje mnie jak oszusta, który dorabia dodatkowy klucz celem wy³udzenia odszkodowania? Co do utraty dowodu, najwidoczniej Liberty uwa¿a swoich klientów za 'inteligentnych inaczej' i zostawiaj±cych warto¶ciowe przedmioty gdzie popadnie. Nie tego spodziewa³em siê po firmie, która na swojej stronie internetowej szczyci siê wyró¿nieniami typu „Z³oty Laur Konsumenta” czy „god³o Firmy Przyjaznej Klientowi”... Sprawa jest w toku. Niestety o nale¿ne mi odszkodowanie prawdopodobnie bêdê musia³ walczyæ w s±dzie :( Je¿eli chcecie unikn±æ k³opotów podobnych jak mnie spotka³y, to radzê od firmy Liberty trzymaæ siê z daleka…
  • 2015-11-19 16:53 czwartek ~Ekspert Liberty Ubezpieczenia | [+] odpowiedz
    Szanowny Panie, zgodnie z zapisami OWUK stosowanymi przez Liberty Ubezpieczenia, z odpowiedzialno¶ci ubezpieczyciela wy³±czone s± szkody lub inne skutki zdarzeñ w przypadku, gdy po opuszczeniu pojazdu... czytaj dalej »
« powrót do dzia³u: Opinie o towarzystwach ubezpieczeñ
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na ¿ycie, zdrowotne, nieruchomo¶ci, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiêbiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na ¿ycie. Zamów ubezpieczenie na ¿ycie, Korzy¶ci z ubezpieczenia na ¿ycie, Ceny ubezpieczeñ na ¿ycie, Czym jest ubezpieczenie na ¿ycie? Oblicz sk³adk± ubezpieczenia na ¿ycie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeñ Ochronnych - zabezpiecz Twoje ¿ycie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeñ Oszczêdno¶ciowych - oszczêdzaj na emeryturê. Na co zwróciæ uwagê wybieraj±c polisê na ¿ycie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomo¶ci u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wype³nij formularz, oblicz sk³adkê i kup polisê. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz sk³adkê ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dajê Ci komfort spokojnych i bezpiecznych woja¿y po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podró¿y online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - podró¿ne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawd¼ ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.