X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do działu: Odszkodowania
Szukasz firmy, która pomoże Ci uzyskać wysokie odszkodowanie?
Kliknij tutaj!

Komentarze do wątku:

Odszkodowanie za zalane mieszkanie
2012-03-15 13:55 czwartek ~Paweł
Witam. Sąsiad zalał mi mieszkanie, jest on ubezpieczony w HDI Asekuracja. Przyszedł facet od nich, wymierzył plamy, wypełniłem ankietę, wysłałem i dostałem odmowę. Odwołałem się i dołączyłem świadectwo sprawcy czyli sąsiada, w którym przyznaje się on do winy i zarazem oświadcza, że kaloryfer, był przez niego indywidualnie założony, czyli jest jego właścicielem a nie np. prywatny właściciel kamienicy. Od ubezpieczyciela dostałem pismo, podtrzymujące swoją decyzję, w którym pisze m.in. „Wskazujemy, że zgodnie z kanonami prawa powszechnego, podstawą do uznania odpowiedzialności za szkody z tytułu odpowiedzialności cywilnej sprawcy, jest dowiedzenie czynu niedozwolonego po stronie tegoż sprawcy. Informujemy, iż analiza akt przedmiotowej szkody takiego czynu niedozwolonego nie wykazała. Podnosimy, iż sam fakt spowodowania zalania Pana pomieszczeń nie jest wyczerpaniem prawnej przesłanki do przypisania winy naszemu ubezpieczonemu” W związku z tym mam pytanie co robić dalej, czy są w ogóle jakieś szanse na dostanie odszkodowanie? Ja myślałem, że jak coś posiadam to za to odpowiadam. Ale z tego co napisali wynika, że winy sąsiada nie ma. No to ja się pytam, w jakich przypadkach zalania mieszkania należy się odszkodowanie pokrzywdzonemu. Co musiałby zrobić sąsiad z kaloryferem, żeby uznano jego winę a mnie wypłacono odszkodowanie? PS. Na powyższe pytanie próbowałem uzyskać odpowiedzieć w oddziale ubezpieczyciela w Łodzi. Niestety, jak usłyszałem oni się tym nie zajmują, i mogę sobie dzwonić do Radomia. Trzeba przyznać że to z ich punktu widzenia bardzo wygodne rozwiązanie.
Odpowiedzi: 1
  • 2012-03-16 09:08 piątek ~AnLex Odszkodowania | [+] odpowiedz
    Witam Pana, Ubezpieczyciel trochę źle interpretuje przepisy, bo odpowiedzialność zajmującego pomieszczenie nie jest ukształtowana na zasadzie winy, tylko ryzyka i żeby uwolnić się od odpowiedzialn... czytaj dalej »
« powrót do działu: Odszkodowania
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.