X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do działu: Zapytaj eksperta

Komentarze do wątku:

ubezpieczenie zdrowotne a umowa zlecenie
2011-01-14 10:41 piątek ~Iza
Dzień dobry. Jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku. Znalazłam pracę na umowę zlecenie, wynagrodzenie niewielkie (kilkaset złotych miesięcznie). Moje pytanie: z uwagi na to, że przyjmując tę pracę utracę status bezrobotnego i bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne (które mam na mocy tegoż statusu), będę musiała wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne (bo praca na umowę zlecenie, z tego co się orientuję, takiego ubezpieczenia nie zapewnia). Czy jest to opłacalne? Czytałam, że miesięczne składki w prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym sięgają kilkuset złotych, tym samym, jeżeli cały mój zarobek wydam na ubezpieczenie, to obawiam się, że owa praca będzie nieopłacalna. Czy jest coś, co mogę w tej sytuacji zrobić? I czy można wykupić tańsze ubezpieczenie zdrowotne? W jakich granicach mieszczą się najtańsze i jaka opieka wchodzi w ich zakres? Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Umowa zlecenie a ubezpieczenie zdrowotne

2011-01-14 11:00 piątek ~Klara
Przy umowie zleceniu składki na ubezpieczenie zdrowotne muszą być odprowadzane przez pracodawcę (Wyjątek stanowi zatrudnienie na taką umowę uczniów lub studentów do 26 r.ż.). A zgodnie z prawem, jeśli praca na umowę zlecenie jest jedynym źródłem dochodu, to jest obowiązek odprowadzania także składek na ubezpieczenie społeczne (emerytalne, rentowe). Jeśli chcesz, to możesz mieć nawet zasiłek chorobowy pobierany, dzięki czemu będzie Ci się należeć zasiłek macierzyński.
« powrót do działu: Zapytaj eksperta
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.