X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:

Magdalena Lis

Magdalena Vogt-Komorowska

Zuzanna Cajbel

Ekspert GRUPA ERGO HESTIA - Justyna Szymańska

Ekspert TU Europa - Alicja Hamkało

Ekspert Link4

Maciej Lichoński
 
Sonda
Wyjeżdżasz na wakacje. Czy twój dom jest zabezpieczony?
Tak, posiadam kompleksowe ubezpieczenie mieszkania
Przed wyjazdem kupię jakieś ubezpieczenie nieruchomości
Nie mam polisy, sąsiedzi będą doglądać mieszkania
Nie mam polisy, liczę że nic złego się nie wydarzy pod moją nieobecność
« powrót do działu: Zapytaj eksperta

Komentarze do wątku:

zwrot kosztów lecznia - TU Compensa Voyage II pakiet luksusowy
2011-12-25 10:40 niedziela ~Arkadiusz Maćkowiak
Witam, 26 stycznia tego roku złamałem kciuk na stoku we Francji. Na stoku została udzielona mi pierwsza pomoc jednak z uwagi na przemieszczenie lekarz w trybie pilnym skierował mnie do szpitala. Z uwagi na brak możliwości wykonania operacji jeszcze w tym dniu, do szpitala przyjęto mnie 27 stycznia. Na miejscu okazało się, że szpital nie jest zainteresowany rozliczeniem poprzez ubezpieczenie prywatne TU Compensy. Po kilku rozmowach telefonicznych z koordynatorem Compensy szpital zgodził się na wykonanie operacji, na koszt ubezpieczyciela. Po powrocie do Polski, wystąpiłem o zwrot kosztów leczenia za zakup leków i dojazd do szpitala. W kwietniu poinformowano mnie, że koszty leczenia zostaną zwrócone tylko częściowo w kwocie 105 Euro. W tej korespondencji poinformowano mnie również, że decyzję wydano na pods. &13 ust1 i 2 pkt 1-4 i &14 ust 2 ogólnych warunków ubezpieczenia, zgodnie z którymi ubezpieczenie nie pokrywa kosztów leczenia przekraczających zakres pomocy niezbędnej do przywrócenia stanu zdrowia umożliwiającego Ubezpieczonemu powrót do Polski. W związku z tym koszty zabiegu operacyjnego oraz transportu nie zostały pokryte. Skontaktowałem się w Compensą w celu wyjaśnienia, otrzymałem informację, że szpital w dalszym ciągu nie przesłał dokumentacji medycznej, że operacja były konieczna (pełną dokumentację jaką otrzymałem ze szpitala przekazałem do Compensy) ale w dalszym ciągu są w kontakcie ze szpitalem. W dniu 20 grudnia otrzymałem fakturę na ponad 1100 Euro z Francji z informacją, że Compensa nie pokryje kosztów leczenia ponieważ pierwsza niezbędna pomoc został przekroczona. Proszę o pomoc, czy skierować sprawę do sądu i co zrobić z tą fakturą? Moje Ubezpieczenie to Compensa Voyage II pakiet luksusowy - (koszty leczenia 350.000) Pozdrawiam Arkadiusz
Odpowiedzi: 1
  • 2013-01-21 20:49 poniedziałek ~am | [+] odpowiedz
    Oczywiście, że do sądu. Na to tylko liczą, że odpuścisz.
« powrót do działu: Zapytaj eksperta
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczenie.com.pl Największy portal ubezpieczeniowy w Polsce. Kompendium wiedzy o ubezpieczeniach. Ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, OC i AC, mieszkania, domu, na życie, NNW, inwestycyjne, dla firm, ofe.
www.dlaagenta.pl Pierwszy w Polsce System Formularzy LEAD dla agentów Ubezpieczeniowych wszystkich towarzystw. System LEAD to prosty sposób współpracy agentów ubezpieczeniowych i klientów, którzy chcą nabyć polisę.
www.rankingofe.com.pl Notowania i Wyniki Otwartych Funduszy Emerytalnych. Porównanie OFE online. Fundusze: generali, axa, ing, polsat, nordea, allianz, aig, aegon, pzu, warta, aviva, pekao, pocztylion, bankowy.
www.agent-ubezpieczeniowy.com.pl Największy katalog agentów ubezpieczeniowych w Polsce. Agent ubezpieczeniowy Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, PZU, Aviva, Warta...
www.smsprzypomnienie.pl Zamów bezpłatne przypomnienie SMS informujące o końcu ważności badania technicznego i polisy OC. Przypomnimy Ci o dopełnieniu koniecznych formalności.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.polisynazycie.com.pl Polisy na życie chronią Ciebie i Twoją rodzinę przede wszystkim od ryzyka nagłej, niespodziewanej śmierci. Ubezpieczenie na życie zagwarantuje spokój finansowy Twojej rodzinie.
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
www.ubezpieczenierolnicze.pl Ubezpieczenia dla rolników: KRUS, obowiązkowe, dobrowolne, z dopłatą skarbu państwa. Zamów ubezpieczenie.