X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do działu: Zapytaj eksperta

Komentarze do wątku:

zwrot kosztów lecznia - TU Compensa Voyage II pakiet luksusowy
2011-12-25 10:40 niedziela ~Arkadiusz Maćkowiak
Witam, 26 stycznia tego roku złamałem kciuk na stoku we Francji. Na stoku została udzielona mi pierwsza pomoc jednak z uwagi na przemieszczenie lekarz w trybie pilnym skierował mnie do szpitala. Z uwagi na brak możliwości wykonania operacji jeszcze w tym dniu, do szpitala przyjęto mnie 27 stycznia. Na miejscu okazało się, że szpital nie jest zainteresowany rozliczeniem poprzez ubezpieczenie prywatne TU Compensy. Po kilku rozmowach telefonicznych z koordynatorem Compensy szpital zgodził się na wykonanie operacji, na koszt ubezpieczyciela. Po powrocie do Polski, wystąpiłem o zwrot kosztów leczenia za zakup leków i dojazd do szpitala. W kwietniu poinformowano mnie, że koszty leczenia zostaną zwrócone tylko częściowo w kwocie 105 Euro. W tej korespondencji poinformowano mnie również, że decyzję wydano na pods. &13 ust1 i 2 pkt 1-4 i &14 ust 2 ogólnych warunków ubezpieczenia, zgodnie z którymi ubezpieczenie nie pokrywa kosztów leczenia przekraczających zakres pomocy niezbędnej do przywrócenia stanu zdrowia umożliwiającego Ubezpieczonemu powrót do Polski. W związku z tym koszty zabiegu operacyjnego oraz transportu nie zostały pokryte. Skontaktowałem się w Compensą w celu wyjaśnienia, otrzymałem informację, że szpital w dalszym ciągu nie przesłał dokumentacji medycznej, że operacja były konieczna (pełną dokumentację jaką otrzymałem ze szpitala przekazałem do Compensy) ale w dalszym ciągu są w kontakcie ze szpitalem. W dniu 20 grudnia otrzymałem fakturę na ponad 1100 Euro z Francji z informacją, że Compensa nie pokryje kosztów leczenia ponieważ pierwsza niezbędna pomoc został przekroczona. Proszę o pomoc, czy skierować sprawę do sądu i co zrobić z tą fakturą? Moje Ubezpieczenie to Compensa Voyage II pakiet luksusowy - (koszty leczenia 350.000) Pozdrawiam Arkadiusz
Odpowiedzi: 1
  • 2013-01-21 20:49 poniedziałek ~am | [+] odpowiedz
    Oczywiście, że do sądu. Na to tylko liczą, że odpuścisz.
« powrót do działu: Zapytaj eksperta
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.