X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak planować i organizować domowy budżet - warsztat edukacyjny Akademii Rodzinnych Finansów

2009-11-20 08:08 piątek
Już 26 listopada w Warszawie, w ramach Akademii Rodzinnych Finansów odbędzie się bezpłatny warsztat o zarządzaniu domowym budżetem skierowany do kobiet.

Panie będą miały okazję nauczyć się zasad organizowania i planowania domowego budżetu, a także dowiedzą się jakie są możliwości oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Program warsztatów obejmuje zagadnienia takie jak: struktura wydatków domowych, tworzenie rezerwy finansowej, lokowanie oszczędności. Uczestniczki pracować będą na elektronicznych arkuszach kalkulacyjnych.  Warsztaty poprowadzi ekspertka programu – Marzena Bogdańska.

Instytut GFK Polonia w maju 2009 r. przeprowadził dla Akademii Rodzinnych Finansów badanie zwyczajów finansowych Polek, które stanowiło podstawę do opracowania merytorycznego programu warsztatów.  Z badań wynika, że Polki mają duży wpływ na decyzje dotyczące bieżących wydatków. W co drugiej rodzinie to kobiety decydują o tym, na co przeznaczać pieniądze, a w blisko 40% zbadanych gospodarstw współdecydują. Wynika to z faktu, że najczęściej to one są odpowiedzialne za codzienne zakupy, ale również z tego, że ich dochody w domowych budżetach mają istotne znaczenie. Dlatego warsztaty Akademii skierowane są właśnie do Pań.

Na warsztat w Warszawie można się zapisać telefonicznie pod numerem (22) 616 41 44 lub wysyłając email na adres akademia@provident.pl.  Spotkanie odbędzie się 26 listopada 2009 r. (czwartek), w godz. 17.30-20.45 w Centrum Sienna przy ul. Siennej 75 w Warszawie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W tym roku warsztaty Akademii Rodzinnych Finansów odbyły się już w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Białymstoku, Olsztynie, Wrocławiu, Poznaniu i Lublinie. Szkolenia dla kobiet cieszyły się dużym zainteresowaniem. Spotkaliśmy się z blisko dwustoma osobami z całego kraju.

Akademia Rodzinnych Finansów jest programem edukacji finansowej prowadzonym przez Providenta od 2007 roku. Ma za zadanie dostarczać praktyczną wiedzę na temat zarządzania budżetem domowym. Ogólnopolskim partnerem programu była Dojrzewalnia Róż – organizacja pozarządowa, której głównym celem jest inspirowanie kobiet do rozwoju osobistego. W pozostałych miastach pomagali nam m.in.: Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, Sektor 3, Europejska Fundacja Integracji Społecznej, Centrum Motywacji Cooltura, Portal Aktywnych Kobiet, a także regionalne rozgłośnie Polskiego Radia oraz Radio Eska Olsztyn i TVP Łódź.

Na edukacji finansowej „wygrywają” wszyscy, zarówno konsumenci, jak i instytucje finansowe – mówi Marcin Janas z Providenta – koordynator programu. Konsumenci, bo  zyskują wiedzę i umiejętności dzięki, którym mogą umiejętnie gospodarować własnymi pieniędzmi, a instytucje finansowe, dlatego że wyedukowany klient podejmuje przemyślane i świadome decyzje finansowe.

Spotkanie w Warszawie to już ostatni tegoroczny warsztat. Program Akademii Rodzinnych Finansów będzie jednak kontynuowany w przyszłym roku. Rzetelna, pozbawiona przekazu komercyjnego edukacja finansowa  jest na stałe wpisana w strategię społecznej odpowiedzialności grupy International Personal Finance, do której należy Provident. Dlatego już wkrótce ogłosimy plany na przyszły rok – dodaje Marcin Janas.
 

Kontakt dla mediów:

Anna Górecka, Lighthouse Consultants
tel.: 22/ 616 41 44, 0-509 191 424; e-mail: a.gorecka@lh-c.pl

Marcin Janas, Provident Polska
tel.: 22/ 455 49 08; 0-600 400 391; e-mail: marcin.janas@provident.pl

Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba - anormalny, wedle ogólnie uznanej wiedzy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.