X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
  1. Wypełniasz formularz online
  2. Otrzymujesz gotowe oferty
  3. Wybierasz najlepszą ofertę
  4. Spotykasz się z agentem
  5. Podpisujesz dokumenty
PORÓWNAJ!
 
Sonda
Wyjeżdżasz na wakacje. Czy twój dom jest zabezpieczony?
Tak, posiadam kompleksowe ubezpieczenie mieszkania
Przed wyjazdem kupię jakieś ubezpieczenie nieruchomości
Nie mam polisy, sąsiedzi będą doglądać mieszkania
Nie mam polisy, liczę że nic złego się nie wydarzy pod moją nieobecność
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Program ubezpieczeniowy dla służb mundurowych w PTU

2009-06-10 10:22 środa
Zabezpiecz swój kredyt polisą
Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń stworzyło specjalny program ubezpieczeniowy dla żołnierzy oraz wybranych przedstawicieli służb mundurowych. Klientom upoważnionym do korzystania z pakietu przysługują dodatkowe 10 – 20 % zniżki na ubezpieczeniach oferowanych przez PTU.

W maju 2009 roku Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń wprowadziło ,,Program Ubezpieczeniowy dla służb mundurowych”. Program skierowany jest do czynnych zawodowo żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb mundurowych RP: Wojska Polskiego (WP); Straży Granicznej (SG); Służby Więziennej (SW); Służby Celnej (SC); Biura Ochrony Rządu (BOR); Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW); Agencji Wywiadu (AW); Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW); Służby Wywiadu Wojskowego (SWW); Straży Marszałkowskiej; Inspekcji Transportu Drogowego; Państwowej Straży Pożarnej. Program dedykowany jest także dla byłych żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, którzy przed odejściem na emeryturę (rentę) byli zatrudnieni w ww. strukturach organizacyjnych. W II etapie program przeznaczony jest również dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych a także emerytów i rencistów pozostałych służb mundurowych RP.

Program ubezpieczeniowy dla służb mundurowych RP jest specjalnie przygotowaną ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych i osobowych, która obejmuje: pakiet „MORO” oraz zniżki w ubezpieczeniach oferowanych przez PTU S.A. W pakiecie „MORO” ubezpieczenia zawierane są w postaci nierozłącznego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych wraz z wybranymi ubezpieczeniami majątkowymi lub osobowymi. Podstawowa część pakietu obejmuje: Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, Ubezpieczenie AUTOCASCO, Ubezpieczenie PTU Assistance I, Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Obligatoryjna część pakietu posiada do wyboru jedną z poniższych pozycji:

Ubezpieczenie budynku mieszkalnego lub mieszkania (Alfa). Ubezpieczenie może zostać rozszerzone o usługi w zakresie pomocy prawnej i assistance;

Ubezpieczenie stałych elementów budynku mieszkalnego lub mieszkania, ruchomości domowych oraz odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym za szkody na osobie lub mieniu wyrządzone osobom trzecim (Alfa-mini);

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, koszty leczenia za granicą oraz wypłatę zasiłku dziennego z tytułu niezdolności do pracy lub pobytu w szpitalu spowodowanymi nieszczęśliwym wypadkiem (Gamma 4);

Ubezpieczenie assistance świadczone wyłącznie na terytorium Polski w zakresie pomocy informacyjnej , pomocy technicznej i pomocy w podróży oraz, które może zostać rozszerzone o ubezpieczenie szyb w pojeździe i ubezpieczenie PTU Assistance Pojazd Zastępczy obejmujące 7 dni wynajmu pojazdu w przypadku zaistnienia wypadku lub kradzieży pojazdu (Assistance II – I wariant);

Ubezpieczenie assistance świadczone na terytorium Polski oraz całej Europy w zakresie pomocy informacyjnej, pomocy technicznej, pomocy w podróży, pomocy finansowej i prawnej oraz pomocy medycznej (Assistance II – II wariant)

Program oferuje również dodatkowe specjalne zniżki, które ustalone zostały do standardowej oferty taryfowej PTU (taryfa + pakiety regionalne) w następujących produktach ubezpieczeniowych:
10% zniżkę w ubezpieczeniach komunikacyjnych (OC lub OC i AC oraz w pakietach dealerskich);
20% zniżkę w ubezpieczeniach majątkowych (dom jednorodzinny lub mieszkanie, budynki i sprzęt gospodarstwa rolnego, jachty śródlądowe, bagaż podróżny oraz sprzęt sportowy, itp.);
20% zniżkę w ubezpieczeniach osobowych i zdrowotnych (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), pokrycie kosztów leczenia za granicą RP oraz zasiłek dzienny z tytułu niezdolności do pracy (nauki) lub pobytu w szpitalu, ubezpieczenie NNW członków jachtów śródlądowych, itp.);
oraz ubezpieczenie NNW grupowe i indywidualne - w wielu wariantach - adresowane do konkretnych grup społeczno-zawodowych w instytucjach i jednostkach organizacyjnych służb mundurowych, gwarantujące wysokie świadczenia w poszczególnych grupach ryzyka (każdorazowo negocjowane z kierownikiem jednostki organizacyjnej). Program dla służb mundurowych w PTU posiada charakter kompleksowy. Stworzony został   z myślą o dotarciu do szczególnego klienta – wykonującego tzw. zawody niebezpieczne.  

Specjalistyczna oferta

Oferta PTU skierowana do służb mundurowych może zapełnić nisze na rynku ubezpieczeniowym. Służby mundurowe w Polsce mają problemy z uzyskaniem polis skrojonych odpowiednio do ich potrzeb. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o antyterrorystach pozbawionych ochrony przed aktami terroryzmu. Policjanci ubezpieczeni w PZU nie mieli praktycznie żadnej ochrony w wykonywanej przez siebie niebezpiecznej pracy. Być może PTU uda się zaspokoić potrzeby służb mundurowych. Specjalistyczne polisy tego typu są szansa dla towarzystwa odbicia się od dna na rynku ubezpieczeniowym, z drugiej strony wiążą się z dodatkowym ryzykiem. Cieszy fakt, że umowy są negocjowane indywidualnie z każdą jednostką.  

Źródło: PTU S.A.

Jakub Tabisz
Zobacz także
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
  • 2012-07-06 13:41 piątek ~0003021112 | [+] odpowiedz
    Jako Strażak i za razem osoba która miała NIEPRZYJEMNOŚĆ bycia ubezpieczonym w tej firmie - ODRADZAM WIĄZANIA SIĘ Z NIMI !!! ... albo dokładnie zapoznać się z wykluczeniami - firma w zasadzie nie p... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym - rodzaj ubezpieczenia, które łączy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczenie.com.pl Największy portal ubezpieczeniowy w Polsce. Kompendium wiedzy o ubezpieczeniach. Ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, OC i AC, mieszkania, domu, na życie, NNW, inwestycyjne, dla firm, ofe.
www.dlaagenta.pl Pierwszy w Polsce System Formularzy LEAD dla agentów Ubezpieczeniowych wszystkich towarzystw. System LEAD to prosty sposób współpracy agentów ubezpieczeniowych i klientów, którzy chcą nabyć polisę.
www.rankingofe.com.pl Notowania i Wyniki Otwartych Funduszy Emerytalnych. Porównanie OFE online. Fundusze: generali, axa, ing, polsat, nordea, allianz, aig, aegon, pzu, warta, aviva, pekao, pocztylion, bankowy.
www.agent-ubezpieczeniowy.com.pl Największy katalog agentów ubezpieczeniowych w Polsce. Agent ubezpieczeniowy Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, PZU, Aviva, Warta...
www.smsprzypomnienie.pl Zamów bezpłatne przypomnienie SMS informujące o końcu ważności badania technicznego i polisy OC. Przypomnimy Ci o dopełnieniu koniecznych formalności.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.polisynazycie.com.pl Polisy na życie chronią Ciebie i Twoją rodzinę przede wszystkim od ryzyka nagłej, niespodziewanej śmierci. Ubezpieczenie na życie zagwarantuje spokój finansowy Twojej rodzinie.
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
www.ubezpieczenierolnicze.pl Ubezpieczenia dla rolników: KRUS, obowiązkowe, dobrowolne, z dopłatą skarbu państwa. Zamów ubezpieczenie.