X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
  1. Wypełniasz formularz online
  2. Otrzymujesz gotowe oferty
  3. Wybierasz najlepszą ofertę
  4. Spotykasz się z agentem
  5. Podpisujesz dokumenty
PORÓWNAJ!
 
Sonda
Wyjeżdżasz na wakacje. Czy twój dom jest zabezpieczony?
Tak, posiadam kompleksowe ubezpieczenie mieszkania
Przed wyjazdem kupię jakieś ubezpieczenie nieruchomości
Nie mam polisy, sąsiedzi będą doglądać mieszkania
Nie mam polisy, liczę że nic złego się nie wydarzy pod moją nieobecność
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – placówki medyczne

Podstawowym świadczeniem, do którego prawo nabywa posiadacz polisy zdrowotnej jest możliwość bezgotówkowego korzystania z usług medycznych prywatnej służby zdrowia. Są to mniejsze lub większe sieci wyspecjalizowanych klinik i centrów medycznych gwarantujące leczenie o wysokim standardzie przy pomocy nowoczesnej aparatury medycznej i wykwalifikowanego personelu.   

Analizy wybranego zagadnienia dokonamy na ofertach następujących towarzystw ubezpieczeniowych:
 
 
 
Towarzystwo ubezpieczeń Ubezpieczenie zdrowotne Placówki medyczne
 Allianz  Moje zdrowie
Sieć ponad dwustu placówek medycznych różnych świadczeniodawców na terenie całego kraju.
 
AXA Vitalite Placówki Centrum medycznego LIM oraz placówki współpracujące; razem ok. 300 placówek medycznych rozmieszczonych na terenie całego kraju, zarówno w większych jak i w mniejszych miejscowościach

UWAGA! Ubezpieczyciel gwarantuje, że zwróci koszty wizyty, jeżeli zajdzie konieczność skorzystania z opieki lekarskiej w miejscu, gdzie nie ma placówki współpracującej
 TU INTER RISK  Antidotum Plus  Zakres placówek ogranicza się do oddziałów  LUX MED - ok. 15 placówek rozmieszczonych  w głównych miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Gdańsk)

 TU INTER RISK  Cigna Zdrowie Zakres placówek ogranicza się do Poradni Medycyny Rodzinnej (16 poradni, w tym 6 w Warszawie, reszta znajduje się przede wszystkim w większych miastach Polski)
 
 TU INTER RISK  Medi-Care Zakres placówek ogranicza się do oddziałów  Centrum Medycznego ENEL-MED (5 placówek w Warszawie oraz jedna w Poznaniu)

 Compensa Compensa Zdrowie  Placówki Centrum medycznego LIM oraz placówki współpracujące; razem ok. 280 placówek medycznych rozmieszczonych na terenie całego kraju, zarówno w większych jak i w mniejszych miejscowościach
 Hestia  Medica  Zakres placówek ogranicza się do oddziałów  LUX med. Ok. 15 placówek rozmieszczonych  w głównych miastach Polski. (Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Gdańsk)
 IHI  EUROPEJSKI PLAN ZDROWOTNY (zastąpił: ONE HEALTH) Klient korzysta z dowolnej placówki medycznej/lekarza i otrzymuje zwrot kosztów na podstawie rachunków. W przypadku bardziej skomplikowanych świadczeń, np. operacji IHI pomaga w wyborze placówki, w razie potrzeby organizuje i opłaca transport ubezpieczonego za granicę.

IHI posiada rozległą bazę szpitali na całym świecie oraz współpracuje z wieloma firmami assistance również w Polsce.
 Inter Polska  VISION Ok. 170 placówek medycznych różnych świadczeniodawców na terenie całego kraju; lokalizacja zarówno w dużych miastach, jaki i mniejszych miejscowościach; w Warszawie 27 partnerów medycznych

UWAGA! Możliwość korzystania z dowolnej placówki medycznej/lekarza i uzyskanie zwrotu kosztów na podstawie rachunków
 Medicover Indywidualne Ubezpieczenie Medyczne Medicover Rozbudowana sieć własnych (15 Centrów Medicover w największych miastach Polski: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań, Szczecin, Łódź) oraz współpracujących placówek medycznych na terenie całego kraju.
 PZU Życie  Opieka Medyczna Ok. 100 placówek medycznych różnych świadczeniodawców na terenie całego kraju. Placówki rozmieszczone w różnych miejscach Polski, bez dużych skupisk w jednym większym mieście.

UWAGA! Przy zawarciu umowy Ubezpieczający wybiera główną placówkę medyczną, z której będzie korzystał
Signal Iduna Ubezpieczenie
Zdrowotne
Signal Iduna
Około 400 placówek medycznych różnych świadczeniodawców na terenie całego kraju. Placówki medyczne zarówno w dużych jak i mniejszych miejscowościach.
 

Po przeanalizowaniu powyższej tabeli wyraźnie widać, czym różnią się poszczególne oferty jeżeli chodzi o placówki medyczne udostępnione ubezpieczonemu. Występują znaczne różnice w liczebności centrów medycznych oferujących świadczenia zdrowotne u danego ubezpieczyciela. Ponadto niektóre pakiety oferują leczenie tylko w dużych miastach. Dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach konieczne jest sprawdzenie, czy znajdzie się placówka medyczna w miejscu zamieszkania. Jeżeli nie, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które zwróci koszty wizyt u lekarza, czy badań po przedstawieniu rachunków za leczenie w dowolnych lekarzy/klinik/szpitali. Część towarzystw współpracuje głównie z jedną wybraną


Paulina Stolarska
Zofia Dmochowska
 
Zobacz także
« powrót do działu: Ubezpieczenia zdrowotne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczony - osoba fizyczna wymieniona imiennie w ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczenie.com.pl Największy portal ubezpieczeniowy w Polsce. Kompendium wiedzy o ubezpieczeniach. Ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, OC i AC, mieszkania, domu, na życie, NNW, inwestycyjne, dla firm, ofe.
www.dlaagenta.pl Pierwszy w Polsce System Formularzy LEAD dla agentów Ubezpieczeniowych wszystkich towarzystw. System LEAD to prosty sposób współpracy agentów ubezpieczeniowych i klientów, którzy chcą nabyć polisę.
www.rankingofe.com.pl Notowania i Wyniki Otwartych Funduszy Emerytalnych. Porównanie OFE online. Fundusze: generali, axa, ing, polsat, nordea, allianz, aig, aegon, pzu, warta, aviva, pekao, pocztylion, bankowy.
www.agent-ubezpieczeniowy.com.pl Największy katalog agentów ubezpieczeniowych w Polsce. Agent ubezpieczeniowy Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, PZU, Aviva, Warta...
www.smsprzypomnienie.pl Zamów bezpłatne przypomnienie SMS informujące o końcu ważności badania technicznego i polisy OC. Przypomnimy Ci o dopełnieniu koniecznych formalności.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.polisynazycie.com.pl Polisy na życie chronią Ciebie i Twoją rodzinę przede wszystkim od ryzyka nagłej, niespodziewanej śmierci. Ubezpieczenie na życie zagwarantuje spokój finansowy Twojej rodzinie.
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
www.ubezpieczenierolnicze.pl Ubezpieczenia dla rolników: KRUS, obowiązkowe, dobrowolne, z dopłatą skarbu państwa. Zamów ubezpieczenie.