X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – placówki medyczne

Podstawowym świadczeniem, do którego prawo nabywa posiadacz polisy zdrowotnej jest możliwość bezgotówkowego korzystania z usług medycznych prywatnej służby zdrowia. Są to mniejsze lub większe sieci wyspecjalizowanych klinik i centrów medycznych gwarantujące leczenie o wysokim standardzie przy pomocy nowoczesnej aparatury medycznej i wykwalifikowanego personelu.   

Analizy wybranego zagadnienia dokonamy na ofertach następujących towarzystw ubezpieczeniowych:
 
 
 
Towarzystwo ubezpieczeń Ubezpieczenie zdrowotne Placówki medyczne
 Allianz  Moje zdrowie
Sieć ponad dwustu placówek medycznych różnych świadczeniodawców na terenie całego kraju.
 
AXA Vitalite Placówki Centrum medycznego LIM oraz placówki współpracujące; razem ok. 300 placówek medycznych rozmieszczonych na terenie całego kraju, zarówno w większych jak i w mniejszych miejscowościach

UWAGA! Ubezpieczyciel gwarantuje, że zwróci koszty wizyty, jeżeli zajdzie konieczność skorzystania z opieki lekarskiej w miejscu, gdzie nie ma placówki współpracującej
 TU INTER RISK  Antidotum Plus  Zakres placówek ogranicza się do oddziałów  LUX MED - ok. 15 placówek rozmieszczonych  w głównych miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Gdańsk)

 TU INTER RISK  Cigna Zdrowie Zakres placówek ogranicza się do Poradni Medycyny Rodzinnej (16 poradni, w tym 6 w Warszawie, reszta znajduje się przede wszystkim w większych miastach Polski)
 
 TU INTER RISK  Medi-Care Zakres placówek ogranicza się do oddziałów  Centrum Medycznego ENEL-MED (5 placówek w Warszawie oraz jedna w Poznaniu)

 Compensa Compensa Zdrowie  Placówki Centrum medycznego LIM oraz placówki współpracujące; razem ok. 280 placówek medycznych rozmieszczonych na terenie całego kraju, zarówno w większych jak i w mniejszych miejscowościach
 Hestia  Medica  Zakres placówek ogranicza się do oddziałów  LUX med. Ok. 15 placówek rozmieszczonych  w głównych miastach Polski. (Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Gdańsk)
 IHI  EUROPEJSKI PLAN ZDROWOTNY (zastąpił: ONE HEALTH) Klient korzysta z dowolnej placówki medycznej/lekarza i otrzymuje zwrot kosztów na podstawie rachunków. W przypadku bardziej skomplikowanych świadczeń, np. operacji IHI pomaga w wyborze placówki, w razie potrzeby organizuje i opłaca transport ubezpieczonego za granicę.

IHI posiada rozległą bazę szpitali na całym świecie oraz współpracuje z wieloma firmami assistance również w Polsce.
 Inter Polska  VISION Ok. 170 placówek medycznych różnych świadczeniodawców na terenie całego kraju; lokalizacja zarówno w dużych miastach, jaki i mniejszych miejscowościach; w Warszawie 27 partnerów medycznych

UWAGA! Możliwość korzystania z dowolnej placówki medycznej/lekarza i uzyskanie zwrotu kosztów na podstawie rachunków
 Medicover Indywidualne Ubezpieczenie Medyczne Medicover Rozbudowana sieć własnych (15 Centrów Medicover w największych miastach Polski: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań, Szczecin, Łódź) oraz współpracujących placówek medycznych na terenie całego kraju.
 PZU Życie  Opieka Medyczna Ok. 100 placówek medycznych różnych świadczeniodawców na terenie całego kraju. Placówki rozmieszczone w różnych miejscach Polski, bez dużych skupisk w jednym większym mieście.

UWAGA! Przy zawarciu umowy Ubezpieczający wybiera główną placówkę medyczną, z której będzie korzystał
Signal Iduna Ubezpieczenie
Zdrowotne
Signal Iduna
Około 400 placówek medycznych różnych świadczeniodawców na terenie całego kraju. Placówki medyczne zarówno w dużych jak i mniejszych miejscowościach.
 

Po przeanalizowaniu powyższej tabeli wyraźnie widać, czym różnią się poszczególne oferty jeżeli chodzi o placówki medyczne udostępnione ubezpieczonemu. Występują znaczne różnice w liczebności centrów medycznych oferujących świadczenia zdrowotne u danego ubezpieczyciela. Ponadto niektóre pakiety oferują leczenie tylko w dużych miastach. Dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach konieczne jest sprawdzenie, czy znajdzie się placówka medyczna w miejscu zamieszkania. Jeżeli nie, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które zwróci koszty wizyt u lekarza, czy badań po przedstawieniu rachunków za leczenie w dowolnych lekarzy/klinik/szpitali. Część towarzystw współpracuje głównie z jedną wybraną


Paulina Stolarska
Zofia Dmochowska
 
Zobacz także
« powrót do działu: Ubezpieczenia zdrowotne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Asekuracja - (z łac. assecuratio ubezpieczenie, zabezpieczenie) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.