X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

PZU - UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE WOJAŻER

2006-12-06 12:22 środa
W naszym cyklu tygodnia prezentujemy dzisiaj Państwu pierwsze z ubezpieczeń turystycznych oferowanych przez PZU S.A.: „WOJAŻER”.


PZU - UBEZPIECZENIE WOJAŻER
     
Ubezpieczenie Wojażer zapewnia pokrycie kosztów leczenia ubezpieczonego, który podczas podróży zagranicznej nagle zachorował albo uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Umowa gwarantuje także usługi assistance (m. in. transport ubezpieczonego do Polski oraz pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa).

Polisę Wojażer (za dodatkową składkę) można rozszerzyć m. in. o ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu podróżnego, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie dodatkowych ryzyk.

Atutem tego ubezpieczenia jest możliwość zakupienia polisy przez telefon:
 • bez dodatkowych formalności i dokumentów
 • płacąc kartą kredytową
 • nawet jeśli  jesteśmy już za granicą.

Ubezpieczenie Wojażer przeznaczone jest dla osób podróżujących za granicę indywidualnie (polisa indywidualna lub rodzinna) albo wyjeżdżających zbiorowo (albo w grupie liczącej co najmniej 10 osób albo w ramach rocznej umowy dla osób wielokrotnie wyjeżdżających za granicę do pracy lub w delegacje służbowe a także umowy zawartej w formie polisy otwartej). Wyjazdy mogą być organizowane przez grupy osób, biura podróży, kluby, uczelnie, parafie i różne organizacje albo przez firmy delegujące pracowników za granicę.Zakres ubezpieczenia
PZU SA w ramach ubezpieczenia Wojażer udziela ochrony ubezpieczeniowej w postaci pokrycia kosztów leczenia oraz usług assistance - do wyboru przez ubezpieczonego:
 • Assistance Standard (gwarantuje się ubezpieczonemu pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa oraz ew. transport do Polski)
 • Assistance Lux/Business, które poza usługami Standard obejmuje m. in. opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi, pomoc prawną, pożyczkę na kaucję, wcześniejszy powrót ubezpieczonego do kraju, wizytę bliskiej osoby, wynajęcie zmiennika kierowcy, zastępstwo w podróży służbowej.

Za opłatą dodatkowej składki zakres ubezpieczenia może być rozszerzony o:
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczonemu przysługuje taki procent sumy ubezpieczenia, w jakim doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu),
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego (odpowiedzialność PZU S.A. obejmuje utratę, zniszczenie lub uszkodzenie bagażu w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku, rozboju, katastrof, zdarzeń losowych itp.),
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (PZU S.A. odpowiada za szkody w czasie podróży wyrządzone przez ubezpieczonego osobie trzeciej),
 • ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w zagranicznej imprezie turystycznej albo wcześniejszego powrotu z zagranicznej imprezy turystycznej organizowanej przez biuro podróży i zakupionej na terytorium RP m. in. w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, nagłym zachorowaniem ubezpieczonego lub osoby bliskiej, kradzieżą lub utratą dokumentów niezbędnych w podróży, poważną szkodą w miejscu zamieszkania itp.

Suma ubezpieczenia uzgadniana jest z ubezpieczającym i może wynosić:
 • dla ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance od 500 do 100 000 euro;
 • dla ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków 500 euro, 1 000 euro, 2 000 euro, 3 000 euro albo 4 000 euro,
 • dla ubezpieczenia bagażu podróżnego 150 euro, 300 euro, 500 euro albo 1000 euro,
 • dla ubezpieczenia OC w życiu prywatnym za szkody na osobie 20 000 euro, 50 000 euro, 80 000 euro, 100 000 euro albo 140 000 euro; za szkody rzeczowe suma gwarancyjna wynosi 10 proc. sumy ustalonej za szkody na osobie,
 • dla ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa w zagranicznej imprezie turystycznej albo wcześniejszego z niej powrotu cena imprezy określona w umowie uczestnictwa.

W razie zaistnienia zdarzenia z ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance, ubezpieczenia OC w życiu prywatnym albo wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej ubezpieczony (lub w jego imieniu inna osoba) zobowiązany jest bezzwłocznie zgłosić telefonicznie lub telefaksem prośbę o pomoc do Centrum Alarmowego PZU - numery i adresy podane są na polisie.
W przypadku pozostałych gwarancji ubezpieczeniowych – świadczenie lub odszkodowanie PZU SA wypłaca po powrocie ubezpieczonego do kraju.


Charakterystyka podstawowych cech ubezpieczenia.Już jutro będziecie Państwo mogli przeczytać o ubezpieczeniu: „Kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków za granicą” PZU, obejmującym m.in. specjalne ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów.


 

Danuta Dmochowska

Zobacz także
« powrót do działu: Ubezpieczenia turystyczne
« zapisz się na Newsletter
 • 2015-12-11 10:34 piątek ~Renata | [+] odpowiedz
  Całą historię opisałam tutaj http://nadrugimbrzeguteczy.com/historia-batalii-z-mondial-assistance-elvia-pzu/ Mam ogromne zastrzeżenia do usług egzekucji ubezpieczenia podróżnego PZU-Wojażer świadcz... czytaj dalej »
 • 2015-08-02 10:10 niedziela ~Rafał Górecki | [+] odpowiedz
  Odradzam .Wielki przekręt .PZU korzysta z podwykonawców a później umywa ręce i nawet nie umie przeprosić.Wykupując ubezpieczenie trzeba zabrać na wyjazd worek pieniędzy ,fax,skaner laptopa a potem trz... czytaj dalej »
 • 2015-04-11 21:16 sobota ~MD | [+] odpowiedz
  ODRADZAM. Wykupiłam u Pani Agent PZU ubezpieczenie dla naszej rodziny na wyjazd na narty do Włoch. Nieszczęśliwie złożyło się, że synek przewrócił się i rozciął luk brwiowy. Musieliśmy udać się z nim ... czytaj dalej »
 • 2012-10-29 14:33 poniedziałek ~aneta | [+] odpowiedz
  Zdecydowanie odradzam korzystanie z tego ubezpieczenia, szczególnie osobom chcącym się ubezpieczyc na czas pobytu w USA. PZU chyba nie zdaje sobie sprawy jak drogie jest nawet dorazne leczenie w Stana... czytaj dalej »
 • 2012-08-26 10:14 niedziela ~ostatni raz PZU | [+] odpowiedz
  W tym roku podczas pobytu w Chorwacji dziecko rozbolał ząb, było to w nocy z piątku na sobotę. O 8 rano w sobotę zadzwoniłem na infolinie, Pan dwa razy prosił o powtórzenie mojego nr telefonu, obiecał... czytaj dalej »
 • 2012-02-03 15:04 piątek ~Narciarz | [+] odpowiedz
  Chciałbym opisać historię jaka mnie spotkała w styczniu. Wykupiłem polisę PZU po raz kolejny ( chyba 6 raz ) jak co roku. W tym roku doznałem kontuzji ( potrącony przez narciarza ) w Aplach ( Włoc... czytaj dalej »
 • 2011-06-18 23:04 sobota ~screen | [+] odpowiedz
  bo wypłacają w miarę normalne odszkodowania (w porównaniu do konkurencji). warto pamiętać o tym by trzymać dokument polisy w bezpiecznym miejscu- polecam sprawdzoną skrytkę w banku na wypadek- dostęp ... czytaj dalej »
 • 2010-08-12 21:19 czwartek ~rozczarowana | [+] odpowiedz
  Ratujcie!!! kupiłam dziecku polise, bo wyjeżdżało za granice, niestety w pierwszym dniu posiadania jej nagła ostra choroba, szpital(słowo honoru do tej pory było zdrowe) Powodem odmowy zapłacenia za p... czytaj dalej »
 • 2009-01-23 22:15 piątek ~MELA | [+] odpowiedz
  Czy ubezpieczenie pokrywa wszystkie kosty leczenia dla osob zameldowanych i pracujacych (FIRMY PRYWATNE) W NIEMCZECH i czy mozna kozystac z niego tak jak z polskiego KRUS lub ZUS
 • 2008-10-02 20:49 czwartek ~Edi | [+] odpowiedz
  Uważam za totalne nieporozumienie brak możliwości ubezpieczenia bezpośrednio z konta R-O-R PKO dowolnej osoby . Chciałem ubezpieczyć swojego syna przed wyjazdem do Anglii , a system z siłą maniaka chc... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przepięcie - Powstaje z przyczyn innych niż ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczenie.com.pl Największy portal ubezpieczeniowy w Polsce. Kompendium wiedzy o ubezpieczeniach. Ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, OC i AC, mieszkania, domu, na życie, NNW, inwestycyjne, dla firm, ofe.
www.dlaagenta.pl Pierwszy w Polsce System Formularzy LEAD dla agentów Ubezpieczeniowych wszystkich towarzystw. System LEAD to prosty sposób współpracy agentów ubezpieczeniowych i klientów, którzy chcą nabyć polisę.
www.rankingofe.com.pl Notowania i Wyniki Otwartych Funduszy Emerytalnych. Porównanie OFE online. Fundusze: generali, axa, ing, polsat, nordea, allianz, aig, aegon, pzu, warta, aviva, pekao, pocztylion, bankowy.
www.agent-ubezpieczeniowy.com.pl Największy katalog agentów ubezpieczeniowych w Polsce. Agent ubezpieczeniowy Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, PZU, Aviva, Warta...
www.smsprzypomnienie.pl Zamów bezpłatne przypomnienie SMS informujące o końcu ważności badania technicznego i polisy OC. Przypomnimy Ci o dopełnieniu koniecznych formalności.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.polisynazycie.com.pl Polisy na życie chronią Ciebie i Twoją rodzinę przede wszystkim od ryzyka nagłej, niespodziewanej śmierci. Ubezpieczenie na życie zagwarantuje spokój finansowy Twojej rodzinie.
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
www.ubezpieczenierolnicze.pl Ubezpieczenia dla rolników: KRUS, obowiązkowe, dobrowolne, z dopłatą skarbu państwa. Zamów ubezpieczenie.