X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

PZU dla aptek i hoteli

2009-04-22 10:28 środa

W ofercie największego polskiego ubezpieczyciela znajduje się szereg wyspecjalizowanych polis dla małych i dużych przedsiębiorstw. Zarówno właściciel apteki jak i floty samochodowej znajdą coś dla siebie. W drugiej części przyglądamy się specjalnym pakietom ubezpieczeń przystosowanym dla konkretnych rodzajów firm.

PZU dla aptek

PZU Apteka to specjalnie przygotowany pakiet ubezpieczeniowy zapewniający ochronę przed ryzykami na jakie narażona jest każda apteka. Zakres ubezpieczenia w pakiecie PZU Apteka został bezpłatnie rozszerzony o ryzyka konsekwencji finansowych utraty dokumentów niezbędnych do refundacji ceny leków oraz kosztów utylizacji utraconych leków.

Z PZU Apteka mogą skorzystać właściciele aptek zatrudniający do 50 pracowników, wartość majątku zgłaszanego do ubezpieczenia nie może przekraczać 10 milionów złotych. W ramach polisy obowiązują zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia, kontynuację i opłatę składki jednorazowo. Umowa jest zawierana dla całego pakietu wybranych ubezpieczeń, ogranicza to ilość formalności oszczędza cenny czas. Ubezpieczony może wybierać spośród wielu opcji, tak żeby dostosować umowę do swoich indywidualnych potrzeb.

Przedmiot ubezpieczenia

Przedmiotem ubezpieczenia są:

1. Majątek tj. budynki i budowle, urządzenia, maszyny i narzędzia, środki obrotowe, mienie osobiste pracowników
2. Odpowiedzialność cywilna z tytułu działalności zawodowej farmaceuty lub technika farmaceuty za szkody osobowe lub rzeczowe wyrządzone osobie trzeciej,
3. Odpowiedzialność cywilna za szkody osobowe lub rzeczowe wyrządzone osobie trzeciej w związku z prowadzoną działalnością apteki lub posiadanym mieniem,
4. Zwiększone koszty działania apteki po szkodzie w sprzęcie elektronicznym,
5. Wartości pieniężne i nakłady adaptacyjne.

Bazowy zakres ubezpieczenia

Podstawowy pakiet PZU Apteka obejmuje:

1. Ubezpieczenie mienia od ognia i innych żywiołów,
2. Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku,
3. Ubezpieczenie OC farmaceuty oraz apteki,
4. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego,
5. Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów od stłuczenia.

Rozszerzony zakres ubezpieczenia

Dodatkowo ubezpieczenie można rozszerzyć o:

1. Klauzulę przepięć,
2. Klauzulę niezachowania parametrów temperatury,
3. Klauzulę dewastacji,
4. Klauzulę OC pracodawcy,
5. Klauzulę OC najemcy za szkody w rzeczach ruchomych,
6. Klauzulę automatycznego włączenia do ochrony nowo nabytego sprzętu,
7. Klauzulę ubezpieczenia aktów terroryzmu,
8. Klauzulę ubezpieczenia sprzętu przenośnego bez stałego dozoru. 
 
PZU dla flot samochodowych

PZU flota samochodowa zapewnia kompleksową ochronę firmom posiadającym tak zwnaą flotę samochodową. W pakiecie znajdują się następujące ubezpieczenia:

- obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych działające w
Polsce i pozostałych 24 państwach Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Szwajcarii,
Chorwacji, Islandii oraz w Andorze. Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych bezpłatnie rozszerzone jest o pakiet Mini Assistance Polska zapewniający poszkodowanemu i sprawcy bezpłatne holowanie.
- ubezpieczenie autocasco gwarantujące pełną ochronę w kraju i za granicą,
- ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów dotyczące
zdarzeń, do których doszło w Polsce i poza jej granicami,
- ubezpieczenie Assistance Polska gwarantujące kierowcom i pasażerom pomoc w trudnych sytuacjach, takich jak: wypadek, awaria, unieruchomienie oraz kradzież pojazdu, a także w przypadkach nagłego zachorowania kierowcy, urazu ciała kierowcy lub pasażera. Ubezpieczenie działa na terenie Polski.
Dla kogo i jakie zniżki?

Oferta skierowana jest dla firm zatrudniających do 50 osób, które posiadają poniżej 20 pojazdów.  Klienci PZU, którzy zdecydują się na wykup zarówno polisy majątkowej jak i komunikacyjnej mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Dla posiadaczy jednego z następujących ubezpieczeń: PZU Partner, PZU Doradca, lub wybrane ubezpieczenia wchodzące w skład pakietu PZU Ekspert takie jak na przykład ubezpieczenia: od ognia i innych żywiołów, od kradzieży z włamaniem i rabunku, odpowiedzialności cywilnej otrzymują: zniżkę do 20 procent na komunikacyjne OC, oraz do 10 procent na komunikacyjne AC.

Oczywiście dla klientów którzy wykupują zarówno OC jak i AC wciąż obowiązuje zniżka 10 procent.  Warto zwrócić uwagę na fakt, że firma może skorzystać z oferty posiadając nawet dwa samochody. Ubezpieczenia flot są o wiele korzystniejsze od umów indywidualnych. W ramach polisy jest także stosowany system zarządzania flotą, ubezpieczyciel informuje o szkodowości i podpowiada najlepsze rozwiązania by ją ograniczyć.

PZU dla hoteli

PZU Hotel to pakiet skierowany do właścicieli pensjonatów i hoteli zatrudniających do 50 pracowników i zgłaszający majątek nie przekraczający 10 milionów złotych. Główną zaletą tego pakietu jest możliwość otrzymania atrakcyjnych zniżek w pakiecie, oraz mniej formalności i oszczędność czasu. 

Bazowe ubezpieczenie obejmuje:  ubezpieczenie mienia od ognia i innych żywiołów, ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku, ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów od stłuczenia, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie assistance, ubezpieczenie ryzyka utraty zysku.


Rozszerzony zakres ubezpieczenia:

Dodatkowe opcje do wykupienia to: ubezpieczenia przepięć, ubezpieczenia rozmrożenia, ubezpieczenia dewastacji, ubezpieczenia dodatkowych kosztów działalności gospodarczej, ubezpieczenia OC pracodawcy, ubezpieczenia kosztów wymiany wody w basenie, ubezpieczenia OC najemcy za szkody w nieruchomościach, ubezpieczenia OC najemcy za szkody w rzeczach ruchomych, ubezpieczenia OC za szkody w mieniu powierzonym, ubezpieczenia OC za szkody w mieniu przechowywanym, ubezpieczenia OC parkingu strzeżonego, ubezpieczenia aktów terroryzmu, ubezpieczenia sprzętu przenośnego bez stałego dozoru, ubezpieczenia mienia gości hotelowych od kradzieży bez włamania, ubezpieczenia szkód w mieniu od sprzeniewierzenia pracownika, ubezpieczenia szkód w mieniu od sprzeniewierzenia pracownika, ubezpieczenia OC za produkt, ubezpieczenia OC za rzeczy wniesione przez gości hotelowych.

Jak widać możliwości dodatkowej ochrony jest multum. PZU Hotel jest dobrym wyborem dla każdego właściciela małego i średniego hotelu czy pensjonatu. Istnieje także możliwość wykupienia usługi assistance oraz ubezpieczenia od ryzyka utraty zysku. 


Polisy dostosowane do potrzeb

Oferta PZU jest o tyle ciekawa, że jest dostosowana wysokością składek, oceną ryzyka i warunkami do konkretnych branży. Z pewnością hotelarzom, aptekarzom i właścicielom flot samochodowych bardziej się opłaca wykupienie specjalistycznego pakietu, niż poleganie na zwykłych polisach majątkowych. 


Źródło: PZU

Jakub Tabisz


Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz inwestycyjny mieszany - jest odmianą funduszu inwestycyjnego zamkniętego. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.