X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Rezygnacja z polisy na życie

2008-08-03 16:25 niedziela
Rezygnacja z polisy na życie
Jeśli z jakiś powodów podjąłeś decyzję o rezygnacji z dotychczas posiadanego ubezpieczenia na życie powinieneś skontaktować się ze swoim agentem ubezpieczeniowym lub, – jeśli nie masz z nim kontaktu – bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym. Zanim jednak to uczynisz możesz sam zajrzeć do ogólnych warunków ubezpieczenia lub przeczytać ten artykuł do końca. Dowiesz się, jak rezygnacja z ubezpieczenia wygląda od strony prawnej.

Dlaczego klient rezygnuje z polisy?

Przyczyny takiego zachowania są różnorodne. Nie każdy klient chce przyznać, czym kierował się podejmując taką, a nie inną decyzję:
 
  1. zbyt szybkie podpisanie umowy ubezpieczeniowej,
  2. zaniechanie porównania ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych,
  3. niewłaściwie określone oczekiwania i potrzeby

to główne przyczyny zrywania umów. Poza tym, ubezpieczeni często rezygnują z polis w przypadku pogorszenia się sytuacji materialnej w ich rodzinie. Sytuacja na rynku pracy oraz zubożenie społeczeństwa przyczyniają się do zaniechania wpłacania kolejnych składek.

W Polsce rynek ubezpieczeń na życie jest jeszcze stosunkowo nowy, a specyfika produktów na nim funkcjonujących sprawia, że efekty ich posiadania są widoczne dopiero po kilkunastu latach. W przypadku, gdy klient słyszy, że rezygnując z polisy otrzyma tylko część wpłaconych wcześniej pieniędzy, zwykle wpada w złość lub czuje się oszukany. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji powinieneś zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczeń. Przy okazji warto pamiętać, że impulsywna, może nawet nie do końca przemyślana, rezygnacja z umowy ubezpieczeniowej może być zbyt pochopna.
Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Ubezpieczenia na życie
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Franszyza redukcyjna - zastrzeżona w warunkach ubezpieczenia kwota, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.