X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

INTER Polska - kolejny rok wzrostów

2014-02-27 14:24 czwartek
Rok 2013 okazał się udany dla obu spółek Grupy INTER Polska. Spółka majątkowa odnotowała rekordowe zyski utrzymując dodatnią dynamikę składki. Spółka życiowa wypracowała 80%-towy wzrost przypisu składki. Łączny wynik finansowy netto spółek ubezpieczeniowych INTER Polska wyniósł 5 mln zł.

Wyniki spółki INTER Polska za rok 2013
Spółka INTER Polska odnotowała dodatnią dynamikę przypisu składki brutto (+3%) w stosunku do poprzedniego roku, przy bardzo silnej konkurencji cenowej na rynku. Kontynuowany był - widoczny od kilku lat – trend systematycznej poprawy wyników finansowych. Po raz pierwszy Spółka uzyskała dodatni wynik techniczny na poziomie 0,5 mln PLN oraz zysk netto na rekordowym poziomie 5,3 mln PLN.

Spółka życiowa INTER-ŻYCIE Polska S.A.
W spółce życiowej znacząco zwiększyła się skala działalności, przypis składki brutto był o 80% większy niż w roku 2012. Tak szybki wzrost skali działalności musiał być powiązany z ponoszeniem krótkookresowych strat finansowych, które były uwzględnione w planach Spółki.

- Wyniki Grupy INTER Polska są rezultatem konsekwentnej realizacji strategii obu Spółek, która jest możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu naszych pracowników i bardzo dobrej współpracy z partnerami biznesowymi – podkreśla Janusz Szulik, Prezes Zarządu.

- Na uwagę zasługuje fakt, że rok 2013 był kolejnym rokiem ambitnych inwestycji w nowoczesne rozwiązania technologiczne i systemowe – w grudniu uruchomiliśmy portal dla agenta, do którego wprowadziliśmy całą ofertę produktową dla klientów medycznych – dodaje.

Przy tak silnej konkurencji rynkowej, korzystając z naszych zasobów, udało nam się ugruntować pozycję silnego partnera dla branży medycznej oraz rozwijać segment ubezpieczeń majątkowych i ubezpieczeń na życie.

Źródło: Inter Polska
 
« powrót do działu: Aktualności ubezpieczeniowe
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przysposobienie - powstanie takiego stosunku pomiędzy przysposabiającym ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.