X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Nowy produkt dla branży medycznej: Inter Ochrona HIV/WZW

2010-01-26 08:35 wtorek
Inter Ochrona HIV/WZW – bo tak nazywa się nasz nowy produkt – to jedyne w kraju, tak kompleksowe i nowatorskie ubezpieczenie dla osób zawodowo związanych z pracą w branży medycznej, chroniące przed skutkami przypadkowych zakażeń wirusami HIV i WZW – mówi Andrzej Twardowski, dyrektor Biura Ubezpieczeń Majątkowych i Osobowych INTER Polska.

Kierujemy ten produkt zarówno do lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, a także do osób wykonujących w placówkach służby zdrowia czynności pomocnicze, np. rehabilitacja i pielęgnacja pacjentów, opieka nad nimi (np. w ramach wolontariatu) czy utrzymywanie czystości w zakładach opieki zdrowotnej – dodaje.

Ochrona ubezpieczeniowa polega na refundacji kosztów poniesionych przez Ubezpieczonego na badania w kierunku obecności wirusów HIV lub WZW, kurację antyretrowirusową oraz na wypłacie jednorazowego świadczenia w przypadku zakażenia wirusami HIV lub WZW. Ochronę można także rozszerzyć o ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Inter Ochrona HIV/WZW występuje w dwóch wariantach: Wariant A zapewnia ochronę w przypadku ekspozycji oraz świadczenia umożliwiające dalsze leczenie, zaś Wariant B został wzbogacony dodatkowo o ochronę przed skutkami nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Wprowadzamy nowy produkt w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony środowiska medycznego na tego typu rozwiązanie. Stale zwiększa się świadomość w zakresie skutków przypadkowych zakażeń wirusami HIV i WZW oraz profilaktyki ekspozycyjnej. Dyskusja na temat konieczności finansowania przez pracodawców testów i leków jest coraz bardziej żywa i aktualna. Niestety, my wiemy, że realia w tym temacie są bardzo różne: często lekarze, ratownicy czy personel pomocniczy w szpitalach, a zwłaszcza personel zatrudniony na zasadzie kontraktów,  pozostawieni są zupełnie samym sobie – kontynuuje Andrzej Twardowski.

Kontakt:

Centrala TU INTER Polska S.A.
Kopernik Office Buildings
Budynek E, IV p.
Al. Jerozolimskie 172
02-486 Warszawa
tel.: (022) 333 75 00
e-mail: interpolska@interpolska.pl

Informacja prasowa Inter z dnia 20.01.2010 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.