X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Agro Ekspert skutecznym sposobem na ochronę maszyn

2010-07-21 08:24 środa
Duże gabaryty maszyn sprzyjają wypadkom podczas prac polowych, czy poruszania się po drogach. W czasie żniw bardzo często dochodzi do pożaru lub awarii. Sposobem na ochronę maszyn rolniczych może być nowoczesne i elastyczne ubezpieczenie Concordia Agro Ekspert wprowadzone w ostatnich tygodniach przez Grupę Concordia.

Concordia Agro Ekspert to pakiet ubezpieczeń skierowany do posiadaczy lub użytkowników maszyn rolniczych. W jego skład którego wchodzi ubezpieczenie maszyn rolniczych tzw. Agro Casco, ubezpieczenie maszyn, urządzeń i wyposażenia od ognia i innych zdarzeń losowych, następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów pojazdów rolniczych (NWK), obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (rolniczych), ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania usług międzysąsiedzkich oraz ubezpieczenie ochorny prawnej.

- Staramy się dostosowywać naszą ofertę do potrzeb rolników – mówi Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Grupy Concordia. - Zapewniamy im ochronę nie tylko upraw, domów, zabudowań gospodarskich, ale także maszyn rolniczych.

Agro Ekspert jest ofertą bardzo elastyczną, odpowiadającą potrzebom każdego rolnika, dostosowaną do wymagań zarówno tych, którzy poszukują ubezpieczeń podstawowych, jak i tych chcących być pod pełną ochroną.  - Dlatego też powstały cztery warianty Concordia Agro Ekspert: Basic, Standart i Premium, a także tzw. OCK – tłumaczy Andrzej Janc. - Pierwsze trzy różnią się między sobą zakresem ubezpieczenia Agro Casco, ognia i innych zdarzeń losowych, NNK.  Oczywiście różna jest także cena. Dla przykładu zakres ubezpieczenia Agro Casco, obejmuje m.in.: pożar, grad, huragan, uderzenie pioruna, powódź, osunięcie się ziemi, zderzenie maszyny rolniczej z przedmiotami, osobami, zwierzętami, kradzież maszyny rolniczej lub jej części. Dwa pierwsze warianty to podstawowe ubezpieczenia. Ubezpieczenie Agro Casco w wariancie Premium zapewnia rolnikowi pełną ochronę od wszystkich ryzyk.

- W wariancie Basic i Standart w ubezpieczeniu Agro Casco wymienione są ryzyka, za które towarzystwo ponosi odpowiedzialność - tłumaczy dyrektor Janc. - Natomiast w wariancie Premium, który jest najchętniej kupowany, zakładana jest odpowiedzialność Concordii od wszystkich ryzyk, które mogą wystąpić i spowodować uszkodzenie maszyny rolniczej.

W ramach ubezpieczenia Agro-Casco maszynę rolniczą można ubezpieczyć na okres roku lub 3 m-cy. Najczęściej ubezpieczane są kombajny zbożowe, ciągniki rolnicze, ładowarki teleskopowe, prasy, sieczkarnie itp. Maszyna jest objęta ochroną ubezpieczeniową zarówno podczas prac polowych, przejazdu po drogach oraz podczas postoju. Ochrona ubezpieczeniowa może dotyczyć maszyn rolniczych nie starszych niż 30 lat. Składka za ubezpieczenie zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia oraz od okresu ubezpieczenia na jaki zawierana jest umowa ubezpieczenia. Dla przykładu, ubezpieczenie kombajnu zbożowego na okres 3 m-cy o wartości 100 000 zł to koszt od 300 zł do 490 zł w zależności od wariantu ubezpieczenia. W szczególności polecamy ubezpieczenie Agro Casco w wariancie Premium, które obejmuje ochroną ubezpieczeniową od wszystkich ryzyk jakie mogą wystąpić w maszynie rolniczej, w tym ryzyka awarii spowodowanej przedostaniem się kamienia do kombajnu.

Kontakt:

Paulina Lis
Concordia Polska TUW, WTUŻiR Concordia Capital SA
ul. Św. Michała 43, 61 - 119 Poznań
tel. 061 858 48 39, fax 061 858 48 01
tel. kom. 693 430 080
e-mail:paulina.lis@grupaconcordia.pl

Katarzyna Jankowska
Concordia Polska TUW, WTUŻiR Concordia Capital SA
ul. Św. Michała 43, 61 - 119 Poznań
tel. 061 858 48 90, fax 061 858 48 01
tel. kom. 693432466
e-mail:katarzyna.jankowska@grupaconcordia.pl

Informacja prasowa Concordii z dnia 20.07.2010 r.
   

           

« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.