X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Bancassurance dla wygodnych

2013-05-21 21:52 wtorek
Podpisanie dokumentów
Korzystając z usług banków często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy jednocześnie klientami zakładów ubezpieczeniowych. Bancassurance to ciągle prężnie rozwijający się kanał dystrybucji ubezpieczeń w instytucjach finansowych.

Z jednej strony taka forma sprzedaży ochrony ubezpieczeniowej to dość dobre rozwiązanie dla wszystkich poszukujących oszczędności zarówno domowego budżetu, jak i wolnego czasu, z drugiej jednak ciągle wzbudzający wątpliwości Rzecznika Ubezpieczonych i Komisji Nadzoru Finansowego model współpracy banków z ubezpieczycielami.

Kredyt i ubezpieczenie w jednym miejscu

Ale może najpierw trochę o pozytywnych stronach bancassurance. Idąc do banku nie zależy nam na kupnie tam ubezpieczenia. Niemniej kiedy bierzemy kredyt coraz częściej podstawowym zabezpieczeniem, jakiego wymaga kredytodawca jest ubezpieczenie na życie lub w zakresie ryzyka utraty pracy.

Jeśli zabezpieczeniem kredytu będzie nieruchomość zazwyczaj ona też powinna posiadać odpowiednie ubezpieczenie. Te dodatkowe przeszkody i formalności narzuca nam bank, ale zarazem od razu znajduje dla nas rozwiązanie w postaci oferty ubezpieczenia.

Nie musimy zatem poszukiwać zgodnego z wymaganiami kredytodawcy produktu ubezpieczeniowego, negocjować warunków i ceny, gdyż trochę jakby na tacy otrzymamy wszystkie dokumenty niezbędne zarówno przy zawarciu umowy, jak i będące potwierdzeniem ochrony. Co istotne możemy oczekiwać, że korzystając z oferty banku, przygotowanej przy założeniu sprzedaży grupowej, dostaniemy warunki atrakcyjniejsze od tych, które otrzymalibyśmy będąc indywidualnym klientem zakładu ubezpieczeń. W praktyce różnie to bywa, ale założenie jest jak najbardziej zasadne.

Inny pozytywny aspekt możliwości zakupu produktu ubezpieczeniowego w banku to jego ścisłe współgranie z produktem finansowym, co najbardziej widoczne jest przy płatności składki. Zazwyczaj nie musimy się martwić, ani pamiętać o kolejnym terminie zapłaty składki ubezpieczeniowej, gdyż jest ona nam pobierana bezpośrednio z konta lub doliczana do kolejnej raty kredytu.

W ten sposób formalności mamy ograniczone do minimum, choć to z drugiej strony może rodzić ryzyko braku pełnej kontroli i świadomości kosztów związanych z ubezpieczeniem.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz obligacji - Fundusze inwestycyjne inwestujące w papiery ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.