X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Będziesz opiekunem na kolonii? Ubezpiecz się!

2010-07-28 09:12 środa
Będziesz opiekunem na kolonii ubezpiecz się
Wakacje to czas wyjazdów na kolonie. Niestety dość często dochodzi na nich do różnych przykrych zdarzeń i wypadków, czasami nawet śmiertelnych. W jakim stopniu odpowiedzialność za nie ponosi wychowawca?

Wychowawca kolonijny sprawuje opiekę nad powierzoną mu grupą dzieci - odpowiada za ich bezpieczeństwo, wygląd, higienę, zdrowie i wychowanie. Jeśli zdarzy się wypadek, wówczas bada się, czy nie doszło do zaniedbania ze strony opiekuna. Jeśli uchybienie zostanie stwierdzone, opiekun może ponieść konsekwencje prawne związane z odpowiedzialnością cywilną i karną. Również w sytuacji, gdy rodzice poszkodowanego dziecka uznają, że doszło do niedbalstwa ze strony opiekunów, mają oni prawo wystąpić z powództwem.

W ostatnim czasie lęk w wychowawcach kolonijnych budzi ciąża podopiecznych. Zgodnie przyznają, że upilnować nastoletnich kolonistów wcale nie jest łatwo. Gdy dojdzie do takiego zdarzenia, jeśli nie zostanie stwierdzona wina opiekuna, wówczas problemu nie będzie. W przeciwnym wypadku zostanie pociągnięty on do odpowiedzialności.

Specjaliści jednak radzą, aby każdy opiekun kolonijny na wszelki wypadek wykupił ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Składka takiej polisy jest niewielka (np. w Ergo Hestii wynosi od 12 do 70 złotych), a chroni ona przed finansową odpowiedzialnością za szkody, które mogą powstać w związku z pełnieniem funkcji wychowawcy.


« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Asekuracja - (z łac. assecuratio ubezpieczenie, zabezpieczenie) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.