X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Co ma wspólnego kosmita, porywacz i koń z ubezpieczeniem na życie ?

2006-09-30 16:46 sobota
Większość potencjalnych klientów towarzystw ubezpieczeniowych jest świadoma istnienia kilku kategorii ubezpieczeń. Myśląc „ ubezpieczenia” -  osoby pytane wymieniają ubezpieczenia majątkowe, od odpowiedzialności cywilnej, zdrowotne czy wreszcie na życie i ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Każdemu z nas ubezpieczenia kojarzą się dość poważnie, bo przecież dotyczą one ważnych dziedzin naszego życia.

Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że na świecie istnieją firmy, które oferują ubezpieczenia odbiegające swą tematyką od tradycyjnych typowych ubezpieczeń. W tym zakresie prym wiedzie Wielka Brytania. Tą swoistą „nietypowość” polis można zaobserwować głównie na rynku ubezpieczeń na życie. Do takich oryginalnych ubezpieczeń możemy zaliczyć: polisy chroniące konkretne części ciała gwiazd filmu, muzyki, sportu, polisy dające nam zabezpieczenie na wypadek stresu spowodowanym porażką drużyny piłkarskiej na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, ubezpieczenia dające ochronę na wypadek uprowadzenia przez kosmitów, niepokalanego poczęcia, strachu przed zamianą w potwora czy zderzenia z asteroidą.
 
Dwa pierwsze oferowane są choćby przez znaną brytyjską firmę z tradycjami – Lloyd’s of London. Nawet osoba nie znająca dobrze show biznesu kojarzy wysokie ubezpieczenie nóg Tiny Tuner czy sławnej pupy Jennifer Lopez.

Natomiast ubezpieczenia od spotkań z kosmitami i asteroidami oferuje firma brokerska Goodfellow Rebecca Ingrams Person, której siedzibą także jest stolica Wielkiej Brytanii, natomiast firmy ubezpieczeniowe w Paryżu ochronią Cię przed przeistoczeniem w potwora.

To nie żart ! W ciągu zaledwie 3 lat ( 1999 – 2002 ) firma Goodfellow Rebecca Ingrams Person sprzedała ponad 20 tysięcy polis chroniących przed zielonymi ludzikami. Wypłacono już świadczenia z w/w polis !! W jaki sposób towarzystwo ubezpieczeniowe sprawdza prawdziwość wniosków o odszkodowanie – to pozostaje tajemnicą.
 
 
Goodfellow Rebecca Ingrams Person nie dyskryminuje mężczyzn i zakłada, mogą oni zostać zapłodnieni przez przysłowiowe zielone ludziki. Dlatego zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą wykupić polisę z klauzulą dodatkową na wypadek zajścia w ciążę. W końcu o mocach istot pozaziemskich wiemy tak niewiele. Przezornie trzeba zakładać różne ewentualności.

Wymyśl jakieś zdarzenie, jakąś katastrofę, możesz być pewien że na świecie istnieje firma, która Cię od tego ubezpieczy. Gdyż wiele firm obok tradycyjnych polis sprzedają również nietypowe ( np. ubezpieczenie głosu Bruce’a Springsteen’a ). I takie oryginalne polisy to dla nich dobry interes.

Oprócz ubezpieczeń dla nas – ludzi, możesz także nabyć polisę dla psa, kota czy innego zwierzęcia domowego. Firma znajdująca się w stanie Iowa -  Redland Insurance Co. – oferuje polisy dla koni. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli Twój koń zdechnie lub zostanie skradziony. Również w razie wypadku czy niezdolności konia do pracy firma ubezpieczeniowa o tobie nie zapomni.

Znane są również ubezpieczenia na wypadek porwania. Popularne zwłaszcza wśród ludzi zamożnych, którzy w każdej chwili mogą zostać uprowadzeni dla okupu. Wielkie dobrze prosperujące firmy nabywają takie polisy od lat. Chronią w ten sposób swoich szefów, członków zarządu i ich rodziny. Bo warto pamiętać, że porywacze mogą zadowolić się uprowadzeniem np. syna prezesa – ważne, aby pochodził ze znanej i bogatej rodziny.

W jakim kierunku rozwinie się rynek ubezpieczeń? Czy będą to polisy na wypadek spotkania z duchem, ubezpieczenia od niemiłych i uciążliwych sąsiadów czy też polisy ubezpieczające nas od stresów związanych z napiętą sytuacją na scenie politycznej? Obserwując rozwój rynku ubezpieczeń doskonale widać, że obok ubezpieczeń tradycyjnych coraz bardziej popularne staną się ubezpieczenia nietypowe.


Alicja Szakiel

« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.