X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Concordia na dobrej pozycji po III kwartałach 2010 roku

2010-11-26 08:25 piątek
Po dziewięciu miesiącach bieżącego roku Concordia patrzy z optymizmem na jego zakończenie.

Mijający rok, ze względu na licznie występujące anomalie pogodowe, m.in. wichury, ulewne deszcze, kilka fal powodziowych, silne mrozy czy gradobicie, nie zalicza się do udanych. Wszystkie te zjawiska mają znaczący wpływ na kondycję finansową firm ubezpieczeniowych.

Łączna składka przypisana Grupy Concordia po III kwartale 2010 wyniosła 229 577 tys. złotych (Concordia Polska TUW i WTUŻiR Concordia Capital S.A.). Duży wzrost składki przypisanej Concordia Polska TUW wynikał z jednej strony z 16% dynamiki portfela standardowego, a z drugiej ze znacznego zwiększenia sprzedaży polis specjalnych. Największy przyrost składki przypisanej miał miejsce w ubezpieczeniach komunikacyjnych i rolnych.

Szkody w przezimowaniu upraw, a także powódź o niewyobrażalnej wręcz skali przyczyniły się do powstania strat w Concordii Polska TUW. Wspomniane zdarzenia spowodowały, że wynik finansowy obniżył się do poziomu: techniczny minus 6 768 tys. zł i ogólny minus 1 754 tys. zł.

Sytuacja lepiej kształtuje się w spółce życiowej. Udało się wypracować lepszy wynik na poziomie techniczny 3 120 tys. zł i ogólny 3 079 tys. zł.

- Wynik Grupy Concordia za III kwartały wyniósł ponad 1 300 tys. zł. Mimo wielu szkód, jakie odnotowaliśmy wynik dodatni pozwala nam z optymizmem patrzeć na kolejny kwartał – mówi Piotr Narloch, Prezes Zarządu Concordii. - Rynek ubezpieczeniowy i klienci odbierają nas jako solidnego ubezpieczyciela, czego potwierdzeniem jest IV miejsce w Rankingu Firm Ubezpieczeniowych Gazety Bankowej, w którym oceniano jakość likwidacji szkód. Warto też wspomnieć, że III kwartały 2010 roku zamknęliśmy liczbą zgłoszonych szkód w wysokości 21 500, z tego jedynie 14 klientów złożyło skargę do Rzecznika Ubezpieczonych – dodaje P. Narloch.

Informacja prasowa Concordii z dnia 25.11.2010 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.