X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Concordia o szkodach w uprawach

2011-04-21 08:14 czwartek
- Mając na uwadze tak dużą skalę szkód dotyczących głównie ujemnych skutków przezimowania, Concordia, zorganizowała w miniony piątek, 15 kwietnia konferencję prasową we wsi Ugoda, w okolicach Bydgoszczy, by na miejscu pokazać, jak wyglądają szkody na polach spowodowane mroźną zimą oraz w jaki sposób rzeczoznawcy Concordii oceniają poziom szkód i decydują o wypłacie odszkodowań i w jakim terminie rzeczoznawca przyjeżdża na miejsce szkody – mówi Paulina Łukasik, Rzecznik prasowy Concordii.

Concordię reprezentowali: Marcin Kotulski, członek Zarządu, Andrzej Janc, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych, Bernard Mycielski, z-ca dyrektora BUR, a także grupa rzeczoznawców z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

- Straty w uprawach rzepaku sięgają od 50 do 70 procent areału. Są plantacje, które już całkowicie zaorano, niektóre tylko w części – mówią Rolnicy z tamtych terenów. Ci bardziej zapobiegliwi zabezpieczyli się przed tym ryzykiem ubezpieczając uprawy. Robert Kowalczyk, Rolnik ze wsi Ugoda stracił uprawy rzepaku, które jesienią zasiał na polu. Takich zniszczeń jeszcze nigdy nie miał. Może jednak liczyć na odszkodowanie - był ubezpieczony.

- Konferencja prasowa miała na celu pokazanie charakterystycznych cech likwidacji szkód w Concordii i wyjaśnienia najczęściej pojawiających się wątpliwości Rolników, kiedy szkoda wystąpi – dodaje P. Łukasik. Prawidłowe oszacowanie szkody polega na dokonaniu oględzin uprawy na plantacji. Przeprowadza je wykwalifikowany rzeczoznawca, określając jej stan na podstawie symptomów szkód. Concordia podchodzi do każdej sprawy indywidualnie, mając na względzie to, że najważniejsze jest prawidłowe oszacowanie szkody i wypłata Rolnikowi odszkodowania w ustalonym terminie.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Świadczenie - kwota, którą zakład ubezpieczeń wypłaca ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.