X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Concordia o szkodach w uprawach

2011-04-21 08:14 czwartek
 - Poszkodowany otrzymuje informację o numerze zgłoszonej szkody oraz o przewidywanym terminie oględzin upraw Rzeczoznawca telefonicznie umawia termin oględzin upraw wraz z poszkodowanym. Po ich przeprowadzeniu Rolnik zawsze otrzymuje protokół na podstawie którego Towarzystwo podejmuje decyzję o wypłacie lub odmowie wypłaty odszkodowania – mówi Bernard Mycielski. Odszkodowania wypłacane są w większości przypadków, ale zdarzają się też odmowy – w szczególności związane z powierzchnią szkody (nie należy się odszkodowanie, gdy powierzchnia szkody jest mniejsza niż 10% powierzchni danego pola) oraz powierzchnią uszkodzonych upraw - gdy obsada roślin nie spadła poniżej kryteriów agrotechnicznych (w uprawach rzepaku jest to nie mniej niż 20 roślin na 1 m2). Są to najczęstsze przyczyny wątpliwości wśród Rolników. Rzeczoznawcy w każdej sytuacji wyjaśniają przyczyny odmowy. Szacujemy, że skala odmów wypłat odszkodowań nie przekroczy 5% wszystkich zgłoszonych szkód.

W chwili obecnej oględziny upraw odbyły się u ponad 6000 poszkodowanych. Szacujemy, że w odniesieniu do wszystkich szkód w uprawach zgłoszonych do 15.04.2011r. oględziny upraw odbędą się do dnia 22.04.2011r.

 - W miejsca, w których występuje więcej szkód, wysyłani są dodatkowi rzeczoznawcy. Przy tej okazji warto dodać, że na sposób i czas likwidacji szkód przez Concordię w tym sektorze ubezpieczeń nie było w 2010 roku oraz bieżącym roku skarg ze strony Rolników do Rzecznika Ubezpieczeń – informuje Andrzej Janc, dyrektor BUR.

Wypłacone odszkodowanie stanowi ryczałtową wartość kosztów, które ubezpieczający poniósł na założenie plantacji. W miejsce zlikwidowanej plantacji Rolnik może założyć uprawę alternatywną, z której w okresie letnim lub jesiennym zbierze plon i tym samym osiągnie dochód z prowadzonej produkcji roślinnej.

Informacja prasowa Concordii z dnia 18.04.2011 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz akcji - to zazwyczaj najbardziej agresywny rodzaj ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.