X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczne dziecko bez przerwy

2018-09-06 09:38 czwartek

Koniec sierpnia to intensywny czas przygotowań do nowego roku szkolnego, który zarówno dla dzieci, jak i rodziców wiąże się z wieloma obowiązkami. W trakcie gorączki szkolnych zakupów związanych ze skompletowaniem wyprawki, warto pomyśleć o ochronie dziecka nie tylko w szkole, ale również poza nią. 

Z danych Systemu Informacji Oświatowej wynika, że w roku szkolnym 2016/2017 w Polsce miało miejsce ponad 59 tys. wypadków w placówkach edukacyjnych. W tym niechlubnym rankingu przodują szkoły podstawowe, na których terenie doszło do blisko 29 tys. przypadków, na drugiej pozycji są gimnazja, w których prawie 19 tys. nastolatków uległo wypadkowi. Najczęstszymi urazami, jakie spotykają uczniów są zwichnięcia i skręcenia (ponad 20 tysięcy).

 

Polisa szkolna nie wystarczy

Jeżeli wypadek zdarzy się w trakcie lekcji, rodzice mogą starać się o odszkodowanie z polisy szkolnej. Jednak co w przypadku, gdy dziecko znajdowało się poza szkołą? Nieszczęśliwe incydenty przytrafić się mogą też na placu zabaw lub podczas zajęć dodatkowych. Warto być przezornym i zabezpieczyć swoją pociechę również na taką ewentualność, i zadbać o jego bezpieczeństwo poza placówką edukacyjną.

Niewielu rodziców wie, że polisa szkolna nie jest obowiązkowa. Nie należy jej jednak wykluczać. Warto wybrać takie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które obejmie opieką nasze dziecko 24 godziny na dobę, przez cały rok, które działa w szkole i poza szkołą. Bądźmy świadomi, że wypadek może zdarzyć się zawsze i wszędzie, nie uchronimy przed nim naszego dziecka, jednak możemy wesprzeć je w powrocie do zdrowia. 

 

Bezpieczne dziecko

Ciekawym rozwiązaniem jest nowy produkt proponowany przez Nationale-Nederlanden - „Ubezpieczenie dziecka bez przerwy”, które powstało po konsultacjach z rodzicami i dotyczy najczęstszych urazów dziecięcych. To innowacyjny produkt na rynku, którym wypłacana jest stała kwota odszkodowania za zdarzenia objęte zakresem, bez względu na rozmiar urazu.Oznacza to, że ubezpieczyciel wypłaci stałą kwotę w przypadku złamania, ale również drobnego zwichnięcia.

W przypadku ubezpieczenia oferowanego przez Nationale-Nederlanden świadczenie np. za złamanie czy zwichnięcie wynosi 900 zł, a w przypadku oparzeń – nawet 3000 zł. To nowatorskie podejście do ubezpieczenia, z którego wypłacana jest konkretna kwota, a nie wyliczony procent sumy ubezpieczenia.  

 

Niewielka kwota = realna pomoc

Niewielka składka zaczynająca się od 50 zł rocznie pozwoli reagować w momencie wypadku i pomóc dziecku w najszybszym powrocie do pełnej sprawności. Do innych zalet polisy należy fakt, że za każdy nieszczęśliwy incydent objęty ochroną zostaną wypłacone pieniądze, niezależnie od liczby wypadków.

I tak, jeśli podczas jednego incydentu dziecko np. złamie rękę i nogę, otrzyma pieniądze za każde z tych zdarzeń osobno. Większość rodziców uskarża się na trudne i zawiłe treści zawarte w polisach, przewagą „Ubezpieczenia dziecka bez przerwy” oferowanego przez Nationale-Nederlanden jest jego prosta forma oraz możliwość zakupu online, szybko, bez zbędnych formalności i wychodzenia z domu.
 

SPRAWDŻ OFERTĘ NN