X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Uwaga na złodziei samochodów

2009-07-30 11:25 czwartek
Po dużym spadku kradzieży samochodów w roku 2008 w porównaniu do roku 2007, pierwsze sześć miesięcy roku obecnego pokazuje, że złodzieje znowu wzięli się do roboty. Od stycznia do czerwca skradziono ponad 8 tysięcy aut. Wśród nich najczęściej z ulic i garażów znikały Volskwageny, Fiaty i Audi. Złodzieje interesowali się także Toyotami i Oplami.

Komendant Ireneusz Ambroziak, zastępca naczelnika wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji, tłumaczy na łamach portalu motofakty.pl, że wzmożona aktywność złodziei samochodów jest pochodną kryzysu. Ludzie w ramach cięcia wydatków, chcą zaoszczędzić na naprawach aut i kupują używane części. Bardzo często pochodzące z kradzionych aut.

Jak się zabezpieczyć?

Nie ma skutecznej na sto procent metody na złodzieja. Ale można mu utrudnić życie, korzystając z urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą. Warto wyposażyć auto w urządzenia mechaniczne:
  • blokada kierownicy,
  • blokada tarczy hamulcowej,
  • blokada skrzyni biegów,
oraz elektroniczne, czyli autoalarmy oraz namierzanie satelitarne.

W ramach prewencji należy także pamiętać o ubezpieczeniu AutoCasco, które pozwoli uzyskać odszkodowanie za skradziony samochód.

Źródło: motofakty.pl

PaS