X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Ubezpieczenia direct- co to właściwie jest?

Ubezpieczenia Direct przybyły do Polski, jak zresztą wiele innych nowych dla nas usług z zachodu. Direct oznacza bezpośredni i należy odnieść to do dystrybucji. Polisę direct można zatem nabyć przez telefon lub internet. Nie trzeba się umawiać na spotkanie z agentem, wystarczy wykonać jeden telefon albo wypełnić formularz na stronie internetowej.

Ubezpieczenia Direct nie bez powodu najczęściej są kojarzone z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Bo właśnie ten rodzaj polis towarzystwa najczęściej oferują drogą direct. W Polsce prekursorem ubezpieczeń direct był Link 4. Do dzisiaj w jego ślady poszło już wiele firm. Dzisiaj polisy przez telefon oferują oprócz Link 4, także Liberty DIrect, Axa Direct, Aviva Direct, Allianz Direct oraz Generali Direct.

Sprzedaż polis kanałem Direct daje możliwość towarzystwom obniżenie kosztów obsługi, a co za tym idzie także ceny ubezpieczeń. Z tego względu oferty directów powinny być bardzo korzystne dla klientów.