X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

AXA DIRECT podsumowuje rok 2013

2014-03-31 15:18 poniedziałek
AXA DIRECT zakończyła rok 2013 przypisem składki brutto w wysokości 302,8 mln zł (wzrost o 9 proc. w stosunku do roku 2012) oraz zyskiem netto na poziomie 18,1 mln zł (wzrost o 165 proc. w stosunku do roku 2012).

Pozostałe wskaźniki finansowe spółki na koniec okresu rozliczeniowego, kształtowały się następująco:
  • Combined ratio wyniosło 99,4 proc. (2012 r. – 100,1 proc.).
  • Wynik techniczny wyniósł 0,2 mln zł (2012 r. – strata 2,5 mln zł).
  • Koszty administracyjne wyniosły 41 mln zł (2012 r. – 38,9 mln zł).
  • Koszty akwizycji wyniosły 38,3 mln zł (2012 r. – 31,6 mln zł).

- Wyniki finansowe AXA DIRECT za 2013 dowodzą, że był to dobry rok dla firmy. Pod koniec roku w portfelu spółki znalazło się 450 tysięcy aktywnych polis – komentuje Ryszard Bociong, Dyrektor Generalny AXA DIRECT. Rok 2013 nie był łatwym okresem dla naszej branży, czego najlepszym dowodem był obniżający się poziom przypisu składek z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych.

W tym kontekście rynkowym, działania spółki AXA DIRECT były i pozostają nastawione na stabilny i zrównoważony rozwój. Nasza firma trzeci rok z rzędu wypracowała zysk na koniec okresu rozliczeniowego. U podstaw tego sukcesu leży starannie przemyślana i konsekwentnie realizowana strategia rozwoju, bardzo zaawansowana polityka taryfowa oraz duże zaangażowanie zespołu.

AXA DIRECT jest częścią struktury Grupy AXA o nazwie AXA Global Direct (AGD), w której skład wchodzi 9 spółek działających w modelu direct: Polska, Hiszpania, Belgia, Portugalia, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Korea i Japonia. Na koniec roku 2013, AXA Global Direct osiągnęło przypis składki brutto w wysokości 2,274 mln Euro, co oznacza 8% wzrost w porównaniu do 2012 roku.

Bardzo istotnym wydarzeniem roku 2013 z punktu widzenia spółki, było wdrożenie nowego systemu szkodowego firmy Guidewire. AXA DIRECT jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła to nowoczesne rozwiązanie informatyczne, które skutecznie zwiększy efektywność pracy związanej z procesami likwidacji szkód. - Jednym z naszych podstawowych celów jest systematyczne polepszanie jakości serwisu dla naszych klientów. System Guidewire z pewnością w istotny sposób przyczyni się do realizacji tych założeń – dodaje Ryszard Bociong.

Spółka kontynuowała również swoją politykę odpowiedzialności korporacyjnej, angażując się w różnego typu działania związane m.in. z propagowaniem bezpieczeństwa na drodze – wolontariusze AXA DIRECT przeprowadzili w tym temacie zajęcia edukacyjne dla pierwszoklasistów. Grupa AXA przekazała również darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Droga i Bezpieczeństwo. We wrześniu ubiegłego roku, około 130 pracowników firmy, wspólnymi siłami wybudowało plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Szpitalnej w Piasecznie. Wszystkie zainstalowane urządzenia na placu, jak również przeprowadzona modernizacja sali gimnastycznej, zostały sfinansowane przez firmę AXA DIRECT.

Źródło: AXA DIRECT