X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

WARTA z myślą o podróżujących

2011-04-28 08:04 czwartek
Dla osób planujących wyjazdy zarówno krajowe, jak i zagraniczne WARTA ma w ofercie ubezpieczenie WARTA TRAVEL. W ramach produktu ubezpieczyciel przygotował dostosowane do potrzeb oraz charakteru wyjazdu pakiety: RODZINA, JUNIOR, czy WEEKEND.

Ubezpieczenie WARTA TRAVEL za granicą pokryje m.in.: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, a także wydatki związane z transportem chorego do placówki medycznej czy powrotu do kraju. Szeroki zakres usług assistance zapewni m.in. zorganizowanie i pokrycie kosztów powrotu osób bliskich ubezpieczonego w przypadku jego hospitalizacji, zastępczego kierowcy, gdy stan zdrowia ubezpieczonego nie zezwala na prowadzenie własnego samochodu, udzielenia pomocy w odzyskaniu utraconych dokumentów w przypadku ich zaginięcia lub kradzieży.

W Polsce WARTA TRAVEL obejmuje m.in.: następstwa nieszczęśliwych wypadków (w tym uszkodzenia ciała lub śmierć ubezpieczonego) i odpowiedzialność cywilną za szkody spowodowane przez ubezpieczonego na rzecz innych osób i ich mienia.

- Przed nami kolejny długi weekend majowy, a zatem pierwsze letnie urlopy. Z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się spędzić ten czas poza granicami Polski. Szczególnie wówczas warto pomyśleć o polisie turystycznej, która w zależności od możliwości i preferencji klienta gwarantuje cały pakiet ryzyk zapewniający bezpieczeństwo i komfort w niespodziewanych sytuacjach - powiedział Przemysław Makaro, Dyrektor Biura Rozwoju Produktów Majątkowych i Osobowych w WARCIE.

Polisę WARTA TRAVEL można rozszerzyć o różne dodatkowe opcje. Jedna z nich zapewnia np. rekompensatę strat finansowych związanych z anulowaniem biletu lub koniecznością odwołania przez ubezpieczonego uczestnictwa w zagranicznej lub krajowej imprezie turystycznej.

Dostępne jest również ubezpieczenie bagażu podróżnego i odpowiedzialności cywilnej. W zależności od charakteru wyjazdu zakres polisy może być rozszerzony o ryzyko amatorskiego uprawiania narciarstwa (również wodnego), sportów ekstremalnych, chorób tropikalnych oraz działań wojennych i stanu wyjątkowego.

Ubezpieczenie można nabyć w formie pakietów: RODZINA, JUNIOR, WEEKEND.

PAKIET RODZINA TRAVEL jest skierowany do rodzin (minimum jedna osoba dorosła oraz dzieci (do 18 roku życia) wspólnie z nią podróżujące). Dla osób z dwojgiem lub więcej dzieci - pierwsze dziecko objęte jest bezpłatną ochroną ubezpieczeniową, a za drugie i kolejne płacimy 50% składki należnej za osobę dorosłą. Dla uczestników imprez turystycznych - dzieci, młodzieży szkolnej  i akademickiej do 24 roku życia liczącej minimum 10 osób oraz opiekuna grupy WARTA przygotowała PAKIET JUNIOR TRAVEL. A dla osób aktywnie spędzających weekendy jest  dostępny PAKIET WEEKEND TRAVEL z  ochroną w każdy piątek, sobotę i niedzielę we wskazanym na polisie miesięcznym okresie ubezpieczenia, niezależnie od liczby podróży realizowanych w tym czasie.

Informacja prasowa Warty z dnia 27.04.2011 r.