X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Wyniki D. A. S. za 2009 rok

2010-03-24 08:50 środa
D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. opublikowało wyniki za 2009 rok. W swoim komentarzu Mariusz Olszewski, prezes towarzystwa, zaznacza: „Jesteśmy zadowoleni z naszych wyników za 2009 rok, mimo że rynek ubezpieczeń ochrony prawnej rozwija się szybciej, niż D.A.S.”

Wysokość składki przypisanej brutto wynosiła 13.800 tysięcy złotych, podczas gdy wynik dla całego rynku ochrony prawnej równał się 96.678 tysięcy złotych. Wynik techniczny okazał się stratą w wysokości -1.732 tysiąca złotych, zaś wielkość wypłaconych odszkodowań i świadczeń brutto uplasowała się na poziomie 3.009 tysięcy złotych.

Dynamiczny wzrost rynku, jaki obserwuję od kilku lat, jest spowodowany przede wszystkim wzrostem sprzedaży ochrony prawnej w systemie "add on", czyli dodawanej do innych ubezpieczeń, czy produktów finansowych. My takiego kanału dystrybucji nie posiadamy i wciąż sprzedajemy głównie przez własną sieć agentów wyłącznych, która jest dość kosztowna. Mimo to z roku na rok nasze wyniki są lepsze.” – twierdzi Mariusz Olszewski.

Źródło: D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

OZ