X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Zdobyli szczyt pod skrzydłami Concordii

2011-02-09 08:02 środa
Uczestnicy wyprawy pod hasłem "Marzenia bez granic" – Andrzej, Tomek i niepełnosprawny Jakub, stanęli na szczycie Kilimandżaro. Udało się spełnić marzenie życia i bezpiecznie powrócić do domu. Wyprawę ubezpieczała Concordia.

Trzech torunian, dwóch braci Supczińskich i Jakub Kowalski, który jest osobą niedowidzącą, mającą drugą grupę inwalidzką, weszło na najwyższy szczyt Afryki.

Jeszcze cały czas nie możemy w to uwierzyć, że rzeczywiście się udało. Trudno nam wrócić do rzeczywistości – opowiada organizator wyprawy Andrzej Supcziński.

Udało się im pokonać wszystkie trudności, najpierw z zebraniem pieniędzy na wyjazd, a następnie już podczas samej wspinaczki chorobę wysokościową, która dopadła Jakuba. Na wysokości 5895 m n.p.m zawartość tlenu w powietrzu jest dużo niższa niż na nizinach.

Wspinaczki nie ułatwia też temperatura. U podnóża góry upały sięgają 28 stopni Celsjusza, na szczycie jest kilkanaście stopni mrozu i silny wiatr, który powoduje, że temperatura odczuwalna jest jeszcze niższa.

Wchodziliśmy na szczyt razem z 15-osobową grupą  Polaków – mówi Andrzej Supcziński. – Kiedy okazało się, że  uda się dojść jedynie 4-5 osobom, to nas jeszcze bardziej zdopingowało. Nie mogliśmy się poddać i daliśmy radę.
Od początku projekt wspierała i ubezpieczała Concordia.

– Staramy się być wrażliwi i pomagać tym, którzy tego naprawdę potrzebują
– mówi Paulina Łukasik, rzecznik prasowy Concordii. – W ubiegłym roku pomagaliśmy dzieciom na terenach dotkniętych powodzią, wspieraliśmy tam szkoły. Dlatego też, kiedy dowiedzieliśmy się o wyprawie trzech pasjonatów, postanowiliśmy im pomóc i solidnie ich ubezpieczyć.

Torunianie już myślą o kolejnej wyprawie. Prawdopodobnie w przyszłym roku wybiorą się na podbój Gruzji i kolejna osoba niepełnosprawna będzie mogła spełnić swoje marzenie.

Informacja prasowa Concordii z dnia 08.02.2011 r.