X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Czy warto się ubezpieczyć wyjeżdżając na narty w polskie góry?

2015-11-16 15:43 poniedziałek

Za chwilę rozpocznie się sezon narciarski. Narty i strój już dawno przygotowane, kierunek wyjazdu też zaplanowany - oczywiście stoki narciarskie w polskich górach. Została tylko ostatnia kwestia: wykupienie ubezpieczenia. Dlaczego polisa turystyczna jest tak ważna?

fot. archiwum własne

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW)

Nawet najlepszym narciarzom może przytrafić się wypadek lub kontuzja na stoku. Aby nie martwić się o jego konsekwencje warto wykupić przed wyjazdem polisę od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Wtedy, gdy okaże się, że doznaliśmy trwałego uszczerbku na zdrowiu i konieczne jest leczenie lub rehabilitacja będziemy mogli liczyć na wypłatę odszkodowania. Jego wysokość będzie uzależniona od sumy ubezpieczenia i określonego przez lekarza procentu uszczerbku na zdrowiu.

 

    Sprawdź ceny polis narciarskich!

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC)

Pamiętajmy - jeżeli w wypadku na stoku ucierpimy nie tylko my, bo na przykład upadając, zranimy kogoś, możemy zostać obarczeni kosztami leczenia poszkodowanych osób. Posiadając polisę Odpowiedzialności Cywilnej (OC) nasz ubezpieczyciel przejmie na siebie zobowiązania związane z leczeniem czy rehabilitacją osób trzecich. Polisa ta może być także przydatna, gdy zniszczymy sprzęt narciarski innej osoby i będziemy zmuszeni pokryć koszty jego naprawy.

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego

Kiedy już zadbamy o ubezpieczenie naszego zdrowia, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem sprzętu narciarskiego na wypadek jego kradzieży lub zniszczenia. Tego typu polisy gwarantują wypłatę rekompensaty lub pokrycie kosztów naprawy, jeżeli w wyniku wypadku na stoku nasz sprzęt zostanie zniszczony. Zapewniają też wypłatę odszkodowania, gdy nasz sprzęt, mimo prawidłowego zabezpieczenia, zostanie skradziony.

Rozszerzenie polisy o sporty ekstremalne

Dla niektórych narciarstwo to dosłownie „białe szaleństwo”. Jeżeli ryzyko i adrenalina, to nieodłączne emocje naszego szusowania – warto wykupić zwyżkę o sporty ekstremalne. Pozwoli ona czuć się bezpiecznie, wiedząc, że będziemy mogli liczyć na pomoc ubezpieczyciela w każdej sytuacji.

Gdzie jechać na narty w Polsce?
Polskie ośrodki narciarskie oferują coraz lepsze warunki do szusowania. Można w nich znaleć trasy przeznaczone dla początkujących i doświadczonych narciarzy o czym można przeczytać tu: https://rankomat.pl/turystyka/gdzie-jechac-na-narty-w-polsce-przewodnik-po-najpiekniejszych-kurortach . Pamiętajmy też o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym.

Małgorzata Maj