X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Pierwsi klienci biura Orbis są już w kraju

2010-09-30 08:37 czwartek
Wczoraj swoją upadłość ogłosiło Polskie Biuro Podróży Orbis Sp. z o. o. Według Jakuba Kwiatkowskiego, Rzecznika Resortu Sportu i Turystyki, wszyscy klienci biura są zabezpieczeni dzięki ostatniej nowelizacji ustawy o usługach turystycznych, która gwarantuje zwrot 100% poniesionych przez nich kosztów.

Bezpieczni mogą czuć się również klienci przewoźnika „Sindbad” oraz LOT-u, których bilety można było kupić za pośrednictwem Orbisu. Przedstawiciele powyższych firm zapewniają, że bilety na pewno zostaną zrealizowane.

Pierwsi turyści PBP Orbis wrócili już do kraju. Izabela Stelmańska z Urzędu Marszałkowskiego ma nadzieję, że wszyscy klienci biura znajdą się w Polsce do końca tygodnia.

Wrześniowe wydarzenia na pewno w dużym stopniu odbiją się na kondycji finansowej TU Signal Iduna, które udzielało gwarancji ubezpieczeniowych zarówno PBP Orbis, jak i biurze podróży Selectours, które ogłosiło upadłosć 2 tygodnie temu. TU Signal Iduna ubezpieczało także turystów, którzy zostali poszkodowani podczas wypadku polskiego autokaru w Niemczach.

TU Signal Iduna wydało komunikat dotyczący upadłości Polskiego Biura Podróży ORBIS Sp. z o.o.:

"Uprzejmie informujemy, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe Signal Iduna jest dostawcą gwarancji ubezpieczeniowej dla PBP Orbis Sp. z o.o. na kwotę 6.036.041,00 złotych. Beneficjentem gwarancji jest Marszałek Województwa Mazowieckiego i to w jego gestii leży rozdzielenie kwoty gwarancji ubezpieczeniowej.

Zgodnie z uzyskanymi informacjami w pierwszej kolejności pokryte będą koszty związane z powrotem turystów do kraju. Następnie w miarę możliwości wypłacone zostaną zaliczki, które wpłacili klienci Polskiego Biura Podróży Orbis Sp. z o.o."

Źródło: TU Signal Iduna, Bankier.pl, TVN 24

OZ