X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Nordea Gwarant – Surowcowy Kwartet II – druga edycja produktu strukturyzowanego Nordea Polska TUnŻ

2011-02-15 08:15 wtorek
Od 14 lutego 2011 r. Klienci Nordea Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. oraz Nordea Bank Polska S.A.  mogą nabyć kolejny produkt strukturyzowany oferowany w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. To druga edycja cieszącego się sporą popularnością ubezpieczenia Nordea Gwarant – Surowcowy Kwartet. Konstrukcja Nordea Gwarant – Surowcowy Kwartet II, podobnie jak poprzednika, jest oparta na cenach czterech surowców wybranych przez analityków Nordea. Kawa, bawełna, cukier i kukurydza to produkty, na które zapotrzebowanie stale rośnie, a ich ceny w ostatnim czasie stale i dynamicznie rosną. Przy obecnym wzroście popytu, po zeszłorocznych klęskach żywiołowych i niewielkich zbiorach, tendencja wzrostowa najpewniej utrzyma się. Jeśli ceny bawełny, kawy, cukru i kukurydzy wzrosną lub utrzymają się na tym samym poziomie, Klienci, którzy zainwestują w Nordea Gwarant – Surowcowy Kwartet II, mogą liczyć na wysokie zyski.

Nordea Gwarant – Surowcowy Kwartet II, to produkt dostępny w dwóch wersjach: z  98% lub 100% gwarancją zainwestowanego kapitału (pod warunkiem nie wycofania środków do ostatniego dnia obowiązywania umowy ubezpieczenia zawartej na czas określony).

Zysk z Nordea Gwarant – Surowcowy Kwartet II ma postać kuponu. Na koniec umowy ubezpieczenia Klient może otrzymać aż 4 kupony. Aby kupon został naliczony, wystarczy, aby w wyznaczonych dniach ceny kawy, cukru, bawełny i kukurydzy były równe lub wyższe od ich wartości początkowej. Ponadto, dzięki formie ubezpieczenia na życie i dożycie, Klient korzysta ze zwolnienia z podatku spadkowego i podatku od zysków kapitałowych.

Nordea Gwarant – Surowcowy Kwartet II jest dostępny we wszystkich oddziałach Nordea Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A., a także w oddziałach Nordea Bank Polska S.A. do 11 marca 2011 r.

Szczegóły dotyczące produktu są zawarte w Ogólnych Warunkach Grupowego Ubezpieczenia na Życie i Dożycie „Nordea Gwarant – Surowcowy Kwartet II”.

Informacja prasowa TUnŻ Nordea z dnia 14.02.2011 r.