X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

100 zł bonus od Generali dla właścicieli rachunków IKE

2009-11-10 10:29 wtorek
Z myślą o propagowaniu form aktywnego oszczędzania w ramach tzw. III filaru emerytalnego Generali przygotowało dla swoich klientów specjalną promocję. Każdy  posiadacz Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE), który do końca roku wpłaci 9579 zł, a więc kwotę równą tegorocznemu limitowi wpłat na IKE wolnych od opodatkowania, otrzyma od Generali bonus w wysokości 100 zł.

Specjalną premię uzyskają wszyscy posiadacze IKE w Generali, niezależnie od tego kiedy zawarli umowę oraz czy osiągnęli limit składek IKE przed lub po ogłoszeniu promocji. Wystarczy, że umowa będzie aktywna 31 grudnia 2009 roku i suma wpłat osiągnie tegoroczny limit kwoty wpłat na IKE, a więc 9579 zł. Promocją objęty jest każdy klient Generali niezależnie od rodzaju umowy IKE, którą zawarł.

Generali oferuje prowadzenie rachunków IKE w 3 wariantach produktowych, zróżnicowanych pod względem kanału dystrybucji oferty:
  1. W ramach współpracy z mBankiem - produkt „IKE BRE Ubezpieczenie na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym".
  2. W ramach kooperacji z  multiagencjami współpracującymi z Generali - produkt „Ubezpieczenie na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym IKE".
  3. W ramach umowy dodatkowej, prowadzonej do produktów ubezpieczeń na życie, oferowanych przez sieci sprzedaży Generali tj. w ramach produktów „Generali ProFamilia" oraz „Systematyczny Plan Oszczędnościowo-Inwestycyjny". Umowa IKE zawierana jest w tych wypadkach jako uzupełnienie umowy głównej produktów ubezpieczeń na życie posiadanych przez klientów Generali.

Promocję dla posiadaczy IKE Generali przygotowało z myślą o dodatkowych zachętach do aktywnych form oszczędzania na przyszłą emeryturę oraz w związku z obserwacjami relatywnie niskiego wykorzystywania przez Klientów limitu kwoty, która może być lokowana na rachunku IKE w ramach dobrowolnej formy ubezpieczenia społecznego .

„Wobec niewielkiego zainteresowania Polaków inwestowaniem w ramach III filaru chcemy zachęcić naszych klientów do bardziej aktywnego myślenia o gromadzeniu kapitału na poczet przyszłej emerytury. Nasza promocja dla posiadaczy rachunków IKE ma być nie tylko impulsem do inwestowania maksymalnych kwot, ale ma również skłonić naszych klientów do odpowiednio wczesnego, długoterminowego i przede wszystkim regularnego oszczędzania. Jak pokazują liczne analizy większość naszych rodaków nie zdaje sobie sprawy jak niska będzie w obecnym systemie emerytalnym tzw. „kwota zastąpienia", a więc relacja ostatniej pensji do pierwszej emerytury. W większości wypadków może być to poziom zdecydowanie poniżej 50%. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawy i im szybciej rozpoczniemy dodatkowe oszczędzanie w ramach III filaru tym lepiej dla nas samych." -  mówi Mariusz Zagajewski, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń na Życie w Generali.

Kontakt:

Paweł Wróbel
rzecznik prasowy
pawel.wrobel@generali.pl
Grupa Generali
ul.: Postępu 15 B
02-676 Warszawa
tel.: (+48 22) 543 05 00 - centrala Generali
mobile: +48 510 000 920
fax: (+48 22) 543 08 94

Informacja prasowa Generali z 09.11.09