X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

TU Europa: 150 mln zysku i prawie 4,4 mld nowej sprzedaży w 2010 roku

2011-02-25 08:29 piątek
Rekordowa sprzedaż oraz bardzo dobry wynik finansowy, dynamiczny rozwój nowych segmentów i umacnianie pozycji lidera bancassurance w Polsce - tak Grupa Kapitałowa EUROPA podsumowała 2010 rok. Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka zwiększyła w ubiegłym roku swój zysk netto aż o jedną czwartą w porównaniu z rokiem 2009.

„Grupa EUROPA w bardzo dobrym stylu zamknęła kolejny rok. Wynik wzrósł o 25%. Zyski obu spółek, jak i sprzedaż są najwyższe w historii firmy. To efekt dalszego, dynamicznego rozwoju i ciągłego doskonalenia oferty produktowej. Nasze wyniki są wyjątkowe na tle powszechnych w minionym roku trudności sektora ubezpieczeniowego w Polsce." - mówi Jacek Podoba, Prezes Zarządu TU EUROPA SA i TU na Życie EUROPA SA.

Składka przypisana brutto Grupy liczona wg Międzynarodowych Standardów Rachunkowości wyniosła prawie 700 mln zł, osiągając w stosunku do 2009 roku 16% wzrostu. Wartość sprzedaży w 2010 roku to ponad 4,4 mld zł (wg PSR), wobec 3 mld w 2009 roku.

Spółka życiowa odnotowała aż 67% wzrostu wyniku netto, który za 2010 rok wyniósł 75,9 mln zł. Przypis TUnŻ EUROPA SA (liczony wg PSR) wyniósł ponad 3,9 mld zł. Spółka majątkowa, która wypracowała połowę zysku Grupy, osiągnęła wynik finansowy równy 75,4 mln zł i składkę przypisaną brutto w wysokości 499,8 mln zł, co stanowi 43% wzrostu w porównaniu z rokiem poprzednim (349,5 mln zł).

Pracujemy zarówno nad rozwojem obecnych, jak nowych linii biznesowych. Spółka majątkowa umacnia pozycję lidera w obszarze bancassurance. Dynamicznie rozwijamy ofertę dla sektora turystycznego, wprowadzając szereg nowatorskich produktów i podpisując umowy z kolejnymi Biurami Podróży. Rozszerzamy też współpracę z Partnerami w ramach Butiku Inwestycyjnego, a nasza oferta w zakresie gwarancji cieszy się coraz większym zainteresowaniem Brokerów." - powiedział Krzysztof Mędrala, Wiceprezes Zarządu TU EUROPA SA i TU na Życie EUROPA SA.

Grupa EUROPA w 2010 roku rozpoczęła współpracę z kolejnymi, znaczącymi na rynku polskim Biurami Podróży. Z myślą o potrzebach Klientów Indywidualnych Spółka rozwinęła również ofertę nowych produktów - m.in. ubezpieczenie mieszkania na czas podróży zagranicznej czy specjalną ofertę „Komfortowa Kieszeń". EUROPA istotnie rozszerzyła także obszar Gwarancji Ubezpieczeniowych, dzięki czemu zysk uzyskany w tym obszarze biznesu jest kilkukrotnie wyższy niż w 2009 roku.

Oprócz bardzo dobrych wyników sprzedaży oraz rekordowych zysków Grupy, EUROPA z dużym sukcesem zamknęła we wrześniu 2010 roku proces podnoszenia kapitałów w drodze emisji publicznej nowych akcji. Kapitały Grupy wzrosły do wysokości 774 mln zł na koniec roku 2010, co stawia Spółki w czołówce ubezpieczeniowego rynku i daje im silne podstawy do dalszego, intensywnego rozwoju i poszerzania oferty produktowej.

Inforacja prasowa TU Europa z dnia 22.02.2011 r.