X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Podsumowanie tygodnia – KNF przyjrzała się działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce oraz krajowych zakładów za granicą, zeszłoroczna powódź spowodowała ponad 270 tys. szkód

2011-05-04 09:07 środa
Pogoda w ostatnim dniu długiego majowego weekendu zaskoczyła niejednego z nas. Nikt nie spodziewał się opadu śniegu na Dolnym Śląsku. Tymczasem w minionym tygodniu aktywnie pracował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który opublikował raport dotyczący działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce oraz krajowych zakładów za granicą w latach 2007-2009. Poza tym została również podsumowana zeszłoroczna powódź oraz szkody spowodowane przez burze i ulewne deszcze.

Coraz więcej zagranicznych ubezpieczycieli rozpoczyna działalność w Polsce

Komisja Nadzoru Finansowego na swojej stronie opublikowała najnowszy raport dotyczący działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce oraz krajowych zakładów za granicą w latach 2007-2009. Z raportu wynika, że w 2009 roku nastąpił znaczący wzrost działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce. Coraz więcej klientów jest zainteresowanych produktami oferowanymi przez zagranicznych ubezpieczycieli. To zwiększa konkurencyjność na naszym rynku.

Bilans świątecznego weekendu: w tym roku było niebezpieczniej

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych, mimo dużego zaangażowania policji, na polskich drogach doszło do 379 wypadków. W 2010 roku było ich 292. Od Wielkiego Piątku do Lanego Poniedziałku, w wyniku wypadków drogowych zginęło 35 osób, a 468 zostało rannych. Policja złapała 1876 nietrzeźwych kierowców.

Prezent na Pierwszą Komunię

Co podarować chrześniakowi na Pierwszą Komunię? Rower, laptopa? A może bezpieczną przyszłość? Wśród wielu rodzajów polis ubezpieczenie posagowe jest tym, które może zapewnić dziecku spokojny start w dorosłe życie. Dzięki gromadzonym na takiej polisie oszczędnościom wkraczający w dorosłość młody człowiek będzie mógł na przykład wyjechać na studia do innego miasta czy kraju. Dla kogo taki „posag”? Ubezpieczenia posagowe przeznaczone są dla tych wszystkich, którzy chcą zgromadzić środki finansowe, zabezpieczające przyszłość dziecka. Polisę może wykupić rodzic, opiekun, ale także dziadkowie, ciocia, wujek czy rodzic chrzestny. Ważne, by była to osoba, która ukończyła 18 lat (Górny wiek umożliwiający zawarcie polisy jest różny dla poszczególnych towarzystw)…

Coraz częściej pracodawcy stosują ubezpieczenie jako pozapłacowy element motywowania

Jak wynika z "Badania Najlepsi Pracodawcy 2010 roku w Polsce", 48% wszystkich pracodawców stosuje jako pozapłacowy element motywowania ubezpieczenie na życie i NNW. Aż 90% Najlepszych Pracodawców oferuje swoim pracownikom tego typu benefity. Gdyby europejscy pracownicy musieli zrezygnować z dodatkowego wynagrodzenia, najchętniej zamieniliby je na zabezpieczenie swojej przyszłości oraz ubezpieczenie na wypadek choroby – tak wynika z badania „European Employeee Benefits Benchmark Survey”, przeprowadzonego przez Aon Hewitt.

KNF podsumowuje szkody wyrządzone przez zeszłoroczną powódź, burze i ulewne deszcze

W minionym roku w wyniku powodzi poszkodowanych zostało wiele domostw. Większość z nas już dawno zapomniała o tym tragicznym wydarzeniu. Niestety, bardzo długo pozostanie ono w pamięci tych, którym wielka woda wyrządziła szkody. Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat podsumowujący szkody spowodowane przez powodzie, burze oraz ulewne deszcze w okresie maja, czerwca, sierpnia i września 2010 roku. Szacunkowe dane dotyczące szkód zgłoszonych do zakładów ubezpieczeń na dzień 31 marca 2011 r.: liczba szkód zgłoszonych – 271 844 sztuk, w tym szkody, które miały miejsce w sierpniu i wrześniu 2010 r. – 44 794 sztuk; wartość wypłaconych odszkodowań brutto (bez udziału reasekuracji) – 1 356,6 mln zł (po uwzględnieniu reasekuracji – 407,5 mln zł), w tym z tytułu szkód, które miały miejsce w sierpniu i wrześniu 2010 r. 181,8 mln zł (po uwzględnieniu reasekuracji – 146,4 mln zł)…

Ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC wzrosły o 11%

O tym, że ceny obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych rosną, donoszono już w zeszłym roku. Według raportu J.P. Morgan Cazenove, koszt polisy komunikacyjnej OC od początku bieżącego roku wzrósł o 11%. Decyzję o podwyżce cen za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne podjęły największe towarzystwa ubezpieczeniowe działające na naszym rynku. Według raportu J.P. Morgan Cazenove, są to: Warta, InterRisk, HDI-Asekuracja. Z nieoficjalnych informacji, jakie zdobyła gazeta „Parkiet” są to również PZU i Allianz.

Ubezpieczenia zdrowotne: ustawa o błędach medycznych w rękach prezydenta

Nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta w najbliższych dniach trafi do prezydenta. W czwartek Sejm przyjął wszystkie poprawki, jakie zaproponował Senat. Ustawa zakłada, że poszkodowany będzie dochodził swoich praw przed specjalnymi Komisjami Wojewódzkimi ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. To skróci czas postępowania (do maksymalnie 7 miesięcy) i obniży koszty ponoszone przez pacjenta. Odszkodowania mają dotyczyć jedynie szkód związanych z opieką szpitalną w Polsce. Zamiast odszkodowania możliwa będzie renta. Wprowadzone przez Senat zmiany dotyczą postępowania przed Wojewódzką Komisją ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych.

TU INTER Polska S.A. poszerza się sieć sprzedaży VISION

Już od kwietnia 2011 roku sprzedaż grupowych ubezpieczeń zdrowotnych VISION - od 10 lat w ofercie TU INTER Polska S.A. - jest prowadzona przy współpracy z siecią placówek Polmed S.A. „Dotychczas nasze firmy współpracowały ze sobą w ramach obsługi ubezpieczeń VISION w placówkach własnych Polmed. Poza tym spółka Polmed Zdrowie oferuje swoim Klientom indywidualnym prywatne ubezpieczenia zdrowotne VISION” – podsumowuje Edyta Kisielińska – Watrak, dyrektor Biura Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych przez Placówki Medyczne. „Rozszerzenie współpracy jest dalszym krokiem w rozwoju obydwu przedsiębiorstw. Pozwala tworzyć elastyczną ofertę grupową VISION, dostosowaną do wymagań rynku oraz oczekiwań klienta grupowego” – dodaje.

AZ