X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Ubezpieczenia środowiskowe: AIG uruchamia Program PIER Europe

2014-06-25 13:38 środa
AIG poszerza zakres usług związanych z ubezpieczeniami środowiskowymi. Jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce
i Europie, firma uruchomiła specjalistyczny serwis, który jest częścią Programu PIER Europe. Innowacyjne usługi, skierowane do przedsiębiorstw, usprawniają proces zarządzania incydentami środowiskowymi, ułatwiają likwidację ich skutków oraz minimalizują związane z tym koszty. Usługa dostępna jest w Polsce dla posiadaczy polis środowiskowych AIG od maja 2014 roku.


Uruchomiony przez AIG Program PIER Europe (ang. Pollution Incident and Environmental Response) to nowatorska usługa, która jest odpowiedzią na rosnącą liczbę incydentów środowiskowych oraz wysokie koszty likwidacji tego typu szkód, sięgające nawet kilku milionów złotych. PIER Europe to przede wszystkim dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, którzy gwarantują kompleksową i profesjonalną pomoc na wypadek zanieczyszczenia środowiska.

Programem objęty jest każdy incydent, bez względu na jego rodzaj i skalę. PIER Europe gwarantuje wsparcie specjalistów niezwłocznie po zaistnieniu danego wydarzenia, w trybie całorocznym (24h/365 dni). Serwis dostępny jest w 32 krajach. Oferuje szybką pomoc w 40 językach, w tym także w języku polskim, zapewniając obsługę ponad 100 specjalistów w lokalnych oddziałach AIG.

Z Programu PIER Europe mogą skorzystać posiadacze polis środowiskowych EnviroPro AIG. Celem nowych rozwiązań są przede wszystkim: minimalizacja kosztów związanych z koniecznością wdrożenia działań naprawczych, a także ułatwienie i usprawnienie procesu zarządzania sytuacją kryzysową wynikającą ze skażenia środowiska. Ponadto uczestnictwo w Programie uprawnia do skorzystania z preferencyjnych warunków finansowych związanych z usuwaniem skutków zanieczyszczeń. Są to specjalne stawki wynegocjowane przez AIG, nawet jeśli okaże się, że dane zdarzenie nie jest objęte polisą środowiskową.

Kluczowym i najważniejszym elementem Programu jest platforma Contact Center, która umożliwia przedsiębiorstwom szybkie i sprawne nawiązanie bezpośredniego kontaktu z odpowiednimi specjalistami i bieżącą kontrolę podejmowanych działań. Nowatorski serwis szkodowy uruchomiony w ramach Programu PIER Europe obejmuje zarówno elementy prewencji (wykrywanie i monitoring skażeń środowiskowych), jak i działania minimalizujące skutki skażenia, usługi z zakresu konsultingu i inżynierii środowiska, a także wdrażanie działań naprawczych i prac czyszczących.

Co równie ważne, przedsiębiorstwa mogą także liczyć na wsparcie w kontaktach z właściwymi organami ochrony środowiska oraz pomoc specjalistów niezbędną do odbudowy nadszarpniętego w wyniku skażenia wizerunku spółki, co często okazuje się bardzo istotne w relacjach ze społecznościami lokalnymi.

- Uruchomienie Programu PIER Europe to ważny krok w rozwoju usług związanych z zarządzaniem sytuacjami związanymi ze skażeniem środowiska. Aby aktywnie zarządzać tego typu incydentami, potrzebna jest szybka, kompleksowa i zintegrowana pomoc. Know-how i specjalistyczna ekspertyza, którą oferujemy niezależnie od rodzaju, miejsca ani skali zagrożenia, są w tym przypadku niezbędne, by efektywnie dla środowiska i racjonalnie kosztowo zarządzać zaistniałym incydentem. W ten sposób ubezpieczenia środowiskowe wchodzą w nowy etap rozwoju, istotny zarówno dla klientów korporacyjnych, ale również mniejszych firm – powiedział Paweł Holnicki, Dyrektor Działu Ubezpieczeń Środowiskowych, CEE & Mediterranean, AIG.

Liczba szkód środowiskowych z roku na rok wyraźnie rośnie. Tego typu zagrożenia, wbrew pozorom, nie dotyczą wyłącznie przedstawicieli branż „ciężkich” – chemicznej, produkcyjnej czy transportowej, które są zazwyczaj kojarzone z wysokim ryzykiem. Incydenty środowiskowe wystąpić mogą m.in. w efekcie stopniowych emisji, zanieczyszczeń historycznych czy też działań podejmowanych na terenach własnych. Często spowodowane są przez awarie przemysłowe, czy też wypadki w transporcie, które powodują niekontrolowane przedostanie się do środowiska szkodliwych substancji.

Informacje o nowym serwisie szkodowym dla firm znaleźć można również na stronie AIG poświęconej ryzykom środowiskowym, dostępnej pod linkiem: https://www.aig.pl/contractors-pollution-legal-liability_3953_560381.html

Źródło: AIG