X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Sprawdź o czym powinieneś pamiętać ubezpieczając auto przed wyjazdem za granicę

2017-05-29 15:16 poniedziałek
Wyjazd turystyczny, biznesowy czy za pracą poza granice Polski, własnym samochodem, powinien być poprzedzony gruntownym sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu. Kierowca powinien również zadbać o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia dla swojego auta, które w sposób wszechstronny będzie chroniło go przed różnymi ryzykami, do jakich może dojść na drodze.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Nie tylko w Polsce, ale i podczas wyjazdu za granicę kierowca musi posiadać wykupione dla swojego pojazdu ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, czy polisa nie zakończy się w trakcie wyjazdu zagranicznego. OC chroni kierowcę przed ponoszeniem finansowych kosztów rekompensacji szkód osobowych i majątkowych, odniesionych przez poszkodowanych w wypadkach i kolizjach. Ubezpieczenie OC wykupione w dowolnie wybranym, polskim towarzystwie ubezpieczeniowym, będzie ważne w wielu europejskich państwach. Uznają ją wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej, a poza tym kraje niezrzeszone, takie jak na przykład Norwegia czy Szwajcaria.

Jeśli planujemy zaś wyjazd poza Europę lub do krajów, które nie są członkami UE, powinniśmy mieć ze sobą Zieloną Kartę, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego. Nie jest on dostępny z każdym ubezpieczeniem OC i czasem trzeba będzie za niego dodatkowo zapłacić. Można sprawdzić, czy Zielona Karta jest dodawana do naszej polisy, wyszukując odpowiednie ubezpieczenie OC na wowpolisa.pl.

Ubezpieczenia dodatkowe

Nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które może okazać się bardzo przydatne podczas wyjazdu autem za granicę, jest ubezpieczenie AC. Przy wyborze odpowiedniej oferty AC, pomoże nam kalkulator OC AC, dostępny za pośrednictwem internetu. Ubezpieczenie AC - autocasco chroni przed kradzieżą auta, jego zniszczeniem lub uszkodzeniem w związku ze spowodowanym przez nas wypadkiem, lub działalnością osób trzecich oraz sił natury. Wykupując takie ubezpieczenie, zabezpieczamy swoją własność na czas wyjazdu za granicę, ale również i w czasie pobytu w Polsce, przez cały rok.

Na wyjazd zagraniczny samochodem w szczególności przyda nam się ubezpieczenie Assistance, czyli szeroko rozumiana pomoc w podróży. Ubezpieczenie zapewnia m.in. holowanie auta na koszt ubezpieczyciela, samochód zastępczy czy naprawę pojazdu w miejscu zdarzenia i awarii. Ważne jest, aby zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela przy polisie Assistance objęty był także kraj, do którego się wybieramy.

Do polisy OC czy AC można wykupić indywidualnie ubezpieczenie NNW, czyli polisę chroniącą przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to może zapewniać wsparcie finansowe w przypadku szkód osobowych, których dozna kierowca i jego pasażerowie.