X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Kradzież samochodu? Teraz możesz spać spokojnie

2010-10-19 09:10 wtorek
Budzisz się rano, szykujesz do pracy, po drodze musisz odwieźć jeszcze dzieci do szkoły. Po południu masz zrobić większe zakupy, w wieczorem wybieracie się do kina. Wychodzisz przed dom i… samochodu nie ma! Może jednak to tylko roztargnienie i zaparkowałeś auto gdzieś indziej? A może właśnie skradziono twój samochód.

Nikt z nas nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji. Jednak nie na każde zdarzenie mamy wpływ. Według policyjnych statystyk w ubiegłym roku spotkało to prawie 17 tys. właścicieli, a liczba kradzionych samochodów wciąż rośnie.

Stres i strata

Niezależnie od ceny, samochód zawsze jest dużo wart dla swojego właściciela. Dla niektórych auto jest „tylko” środkiem lokomocji służącym do przemieszczania się do domu i pracy, dla innych staje się wręcz członkiem rodziny. Jeździmy nim do pracy, na spotkania z przyjaciółmi, na wakacje, zakupy i dla przyjemności. Im dłużej i więcej z niego korzystamy, tym trudniej się z nim rozstać. Nie ma się więc co dziwić, że jego kradzież wiąże się zawsze z dużym stresem.

Jeszcze bardziej przykra jest sytuacja, gdy skradziony pojazd nie był ubezpieczony i zostajemy dosłownie z niczym. Niestety znaczna część właścicieli nie ma wykupionego ubezpieczenia na wypadek kradzieży.

Wprawdzie nie wynaleziono jeszcze sposobu w 100% eliminującego ryzyko kradzieży, ale stratę tę można zminimalizować. Złodzieje regularnie udowadniają, że wszystkie istniejące zabezpieczenia można obejść: blokady, łańcuchy, immobilizery, multlocki, nadajniki GPS, a nawet trzymanie auta na parkingu strzeżonym czy w przydomowym garażu nie gwarantuje bezpieczeństwa. W skrajnych przypadkach zdarzają się przypadki wciągnięcia pojazdu na lawetę, albo wywiezienia w ciężarówce.

Ubezpieczenie tańsze niż tankowanie

Właścicieli w takich sytuacjach zawsze spotyka strata finansowa i stres. Nie są one aż tak dotkliwe, jeśli pojazd został wcześniej ubezpieczony. Jednak przezornych cały czas zbyt wielu nie ma. O ile OC jest powszechne, bo obowiązkowe, to wciąż nie wszyscy właściciele wykupują dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży. Zazwyczaj kojarzy się ono z wysoką ceną, co dla wielu osób jest wystarczającą barierą, aby z niego zrezygnować. Jest to jednak pozorna oszczędność, gdyż koszt ubezpieczenia AC wynosi zazwyczaj kilkanaście procent wartości pojazdu.
Tymczasem ubezpieczenie niekoniecznie jest drogie. Przykładem takiej oferty jest ubezpieczenie od kradzieży oferowane przez Link4. To pierwsze ubezpieczenie na polskim rynku, którego zakres skupia się wyłącznie na ochronie od kradzieży. Co więcej, cena ochrony jest zawsze stała, niezależnie od samochodu czy kierowcy.

- Dla wielu kierowców dotkliwą kwestią przy zakupie dodatkowego ubezpieczenia są pieniądze. Nasze analizy pokazały, że wiele osób chciałoby ubezpieczyć samochód od kradzieży, jednak obawia się wysokiej ceny. Link4 udowadnia, że tak nie jest i za takie ubezpieczenie można zapłacić mniej niż za jedno tankowanie auta. Ubezpieczenie od kradzieży to oferta prosta, w stałej, jednej cenie dla każdego, co nie jest spotykane na rynku przy produktach cascowych – zauważa Marcin Niewiadomski, dyrektor Pionu Marketingu i członek zarządu Link4.

Informacje o produkcie

Ubezpieczenie od kradzieży jest rozszerzeniem dotychczasowej oferty Link4 w zakresie dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. W ofercie Link4 obecne jest od maja 2010 roku. Ubezpieczenie od kradzieży klienci mogą kupić wraz z polisą OC.

Dodatkowa polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu. Oferta skierowana jest do posiadaczy samochodów w wieku od 6 do 15 lat. Wypłata świadczenia z polisy odbywa się na takich samych zasadach, jak przy innych produktach, zaś proces likwidacji szkody rozpoczyna się wraz z okazaniem przez klienta zaświadczenia o zgłoszeniu kradzieży na policję. Średni czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania wynosi 10 dni roboczych.

Dodatkowe ubezpieczenia typu casco w Link4

Rodzaj oferty Link4 Zakres ubezpieczenia Cena
Auto Casco (AC) Gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy samochód zostanie uszkodzony w wypadku, spowodowanym przez ubezpieczonego lub w wyniku zdarzeń losowych, dewastacji czy kradzieży. Ustalana indywidualnie w zależności od marki, wartości i wieku samochodu, miejsca zamieszkania i wieku kierowcy, zwyżek i zniżek, ilości rat składki, wielkość udziału własnego oraz zakresu ubezpieczenia.
Ubezpieczenie od kradzieży Gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży auta. 90 zł
Szyby24 Gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia szyb w wyniku wypadku, działania innych osób, nagłych zjawisk atmosferycznych albo innych czynników zewnętrznych. - 80 zł dla klientów Link4,
- 125 zł dla osób posiadających OC w innym Towarzystwie Ubezpieczeniowym,
- Udział własny w przypadku przedniej szyby 25%.
Kluczyki Plus Gwarantuje zwrot kosztów w przypadku kradzieży kluczyków lub tablic oraz kradzieży lub zagubienia dowodu rejestracyjnego na podstawie faktury lub pokwitowania wpłaty w Urzędzie komunikacji. 19 zł dla stałych klientów Link4
29 zł dla nowych klientów

       

Informacja prasowa Link4 z dnia 13.10.2010 r.