X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Porównanie cen ubezpieczeń turystycznych

2016-09-16 09:41 piątek
Dla wielu Polaków ubezpieczenie turystyczne coraz częściej staje się obowiązkowym elementem każdej podróży. Wyjeżdżając za granicę czy nawet do polskich miejscowości turystycznych myślimy o tym, co może się wydarzyć oraz jaką ochronę zapewni odpowiednio dobrana polisa. W dobie internetu nie musimy zdawać się jedynie na najbliższą placówkę towarzystwa. Wchodząc na stronę porównywarki w kilka chwil otrzymamy zestawienie odpowiadających nam ubezpieczeń.

Zestawienie ubezpieczeń turystycznych przez porównywarkę zajmuje jedynie kilka minut i z pewnością poradzi sobie z tym każdy, nawet osoba, która jest komputerowym laikiem. W pierwszej części podajemy informacje dotyczące wyjazdu, tak więc każdy wybiera polisę dopasowaną już do swojej sytuacji. Następnie określamy cechy ubezpieczenia, takie jak np. suma ubezpieczenia czy dodatkowe rozszerzenia. Z pewnością nie wybierzemy ubezpieczenia sprzętu sportowego jeśli jedynym celem naszej podróży jest zwiedzanie miasta czy opalanie się na plaży. Warto jednak zastanowić się nad opcjami, które mogą okazać się niezbędne podczas każdego wyjazdu – OC i NNW.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Cena ubezpieczenia turystycznego zależy od wielu czynników i w zależności od kraju destynacji oraz wybranego wariantu może wahać się już od kilku do nawet kilkuset złotych za dzień. Przy tych najdroższych opcjach naturalnie możemy liczyć na pełną opiekę oraz wysokie odszkodowania. Wysokie zwyżki ceny stosowane są zazwyczaj przy uwzględnieniu ochrony na wypadek działań wojennych i terrorystycznych, ubezpieczeniu pracy za granicą czy wystawianiu polis dla osób przewlekle chorujących.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

 

Poniżej podajemy przykładowe symulacje cen ubezpieczenia turystycznego do trzech państw: Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych oraz Indii. Porównania dokonano dla samotnie podróżującej osoby, dwójki osób oraz dla 3-osobowej rodziny. Wyżej podani zdecydowali się na 7-dniowy zagraniczny wyjazd, nie mają zamiaru uprawiać sportów oraz chcą być chronieni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

W przypadku wyjazdu do europejskiego kraju najbardziej przystępny okaże się wyważony typ ochrony, obejmujący sumę ubezpieczenia kosztów leczenia w granicach 40 tys. – 50 tys. €, ze względu na odległość do Indii, ochrona będzie obejmować pakiet maksimum (60 tys. – 70 tys. €), natomiast wybierając się do USA i licząc z wysokimi kosztami leczenia, warto wybrać najlepszy pakiet VIP (powyżej 100 tys. €).

ceny ubezpieczenia do hiszpanii
Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji w porównywarce polisaturystyczna.pl z dnia 8.09.2016

ceny ubezpieczenia do indii
Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji w porównywarce polisaturystyczna.pl z dnia 8.09.2016

ceny ubezpieczenia do usa
Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji w porównywarce polisaturystyczna.pl z dnia 8.09.2016

Co wpływa na cenę polisy?

Wiemy już ile może kosztować polisa turystyczna, jak jednak ustala się jej cenę? Każde z Towarzystw posiada podobne procedury obliczeń i w większości przypadków brane pod uwagę są:
 • Wariant ubezpieczenia;
 • Zakres ubezpieczenia;
 • Objęcie ochroną dodatkowych ryzyk;
 • Sumy ubezpieczenia;
 • Okres ubezpieczenia;
 • Zakres terytorialny ochrony;
 • Forma zawarcia umowy;
 • Liczba osób ubezpieczonych;
 • Wiek ubezpieczonych;
 • Kurs Euro (w przypadku gdy TU określa składkę w €).
   

Znajdź ubezpieczenie dla Ciebie

 

Jak wybrać najlepszą polisę?

Minimalna opcja polisy turystycznej obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia oraz podstawowy zakres Assistance. W miarę naszych potrzeb, te również można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, zwiększyć zakres ochrony czy podwyższyć sumę ubezpieczenia. Nie są to jednak jedyne opcje. Do wyboru mamy także NNW, OC, ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego. Są one najbardziej znane, jednak część Towarzystw oferuje także unikalne klauzule takie jak Bezpieczna Kieszeń, Home Assistance, Ubezpieczenie Psów i Kotów czy usługi Concierge. To, na który pakiet się zdecydujemy, zależy wyłącznie od nas i od naszych potrzeb. Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne online możesz kupić w rankomat.pl , gdzie znajdziesz ubezpieczenia w najlepszych cenach!


Julietta Maciejak