X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Podróż na Ukrainę. Jakie wybrać ubezpieczenie?

Podróżnicy z całej Europy coraz chętniej wyjeżdżają do naszego wschodniego sąsiada. Kijów, Lwów i Odessa to najczęściej odwiedzane przed turystów miejsca na Ukrainie. Niestety, istnieją pewne zagrożenia dla obcokrajowców, przed którymi należy się ustrzec. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne pomoże nam uniknąć kosztów nieprzewidzianych sytuacji.

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, dlatego wykupienie ubezpieczenie turystycznego jest tak naprawdę koniecznie, aby nie wrócić do Polski z długami za np. opiekę medyczną.

W jakim celu potrzebne nam ubezpieczenie turystyczne na terenie Ukrainy?

MSZ ostrzega przed zagrożeniami na Ukrainie wynikającymi z trwającego konfliktu na terytorium okręgu donieckiego i ługańskiego. Należy tam zachować szczególną ostrożność. Większość turystów z Polski wyjeżdża do Lwowa, aby zobaczyć m.in. bajeczną starówkę. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, wyjeżdżając na Ukrainę, to zakaz picia wody z kranu. Stan sanitarny w kraju nie jest najlepszy. Poza tym w południowej części Ukrainy w okresie letnim zwiększa się możliwość zachorowań na żółtaczkę i dur brzuszny.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Jeśli nie dostosujemy się do ostrzeżeń MSZ, musimy liczyć się z konsekwencjami tych zagrożeń. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę zabezpieczy nas i nasze finanse w razie nagłych zachorowań, nieszczęśliwych wypadków lub nieprzewidzianych sytuacji. Poniżej przedstawiamy usługi, które powinny zostać zawarte w ubezpieczeniu turystycznym:

 

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – w razie zachorowania np. na dur brzuszny będziemy potrzebowali opieki medycznej. Ubezpieczyciel podejmie się spłaty kosztów za świadczenia lekarskie wykonane na rzecz osoby ubezpieczonej na terenie Ukrainy. Leczenie musi być następstwem nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania.

  • Assistance – dzięki tej usłudze możemy skontaktować się z ubezpieczycielem i poprosić o zorganizowanie pomocy. Towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże w sytuacji, gdy np. zostaną nam skradzione dokumenty. Na terenie Ukrainy urzędnicy mówią najczęściej tylko po ukraińsku i rosyjsku, więc w ramach usługi assistance również możemy otrzymać pomoc tłumacza, która może okazać się niezbędna w stresujących sytuacjach.

  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – ubezpieczyciel zajmie się odszkodowaniem dla osoby trzeciej, której wyrządziliśmy szkodę osobową lub rzeczową. Wyobraźmy sobie, że na plaży w Odessie gramy w siatkę. Nasza piłka uderzyła w aparat fotograficzny osoby stojącej nieopodal. Roszczenia osoby poszkodowanej zostaną zaspokojone przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, ubezpieczyciel pomoże finansowo nam i naszym najbliższym w tej trudnej sytuacji. Im większą sumę ubezpieczenia NNW wybierzemy, tym większą pomoc uzyskamy od ubezpieczyciela.   

Podróżnicy z całej Europy coraz chętniej wyjeżdżają do naszego wschodniego sąsiada. Kijów, Lwów i Odessa to najczęściej odwiedzane przed turystów miejsca na Ukrainie. Niestety, istnieją pewne zagrożenia dla obcokrajowców, przed którymi należy się ustrzec. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne pomoże nam uniknąć kosztów nieprzewidzianych sytuacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę?

Jak już wspominaliśmy, na terenie Ukrainy występuje kilka zagrożeń, które mogą sprawić, że bez odpowiedniej polisy podróżnej wrócimy do domu z dodatkowymi wydatkami. Koszt takiego ubezpieczenia turystycznego możemy sprawdzić dzięki porównywarce, która w kilka sekund przedstawi nam oferty najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Polisa turystyczna na 7-dniowy wyjazd na Ukrainę dla zdrowej osoby dorosłej może kosztować od 22 PLN. Rekomendujemy, aby suma ubezpieczenia kosztów leczenia wynosiła minimalnie 40 000 EUR oraz przed kupnem ubezpieczenia zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

ubezpieczenie turystyczne na Ukraine