X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Jak zabezpieczyć wyjazd do Japonii?

Japonia, zwana również krajem Kwitnącej Wiśni, stała się marzeniem turystycznym wielu podróżników z całego świata. Imponujące i nowoczesne Tokio lub Kawagoe, które stanowi wspomnienie starej Japonii. W tym zakątku świata każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Jeśli planujemy wyjazd do tego dalekiego kraju, na pewno zdajemy sobie sprawę z wysokich cen, które mogą niemile zaskoczyć przeciętnego turystę z Europy. Pamiętajmy zatem o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Ubezpieczenie podróżne do Japonii zapewni zwrot kosztów w sytuacji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Co zatem powinno zawierać ubezpieczenie do Japonii?

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Zakres ubezpieczenia turystycznego do Japonii

Jak już wspominaliśmy, Japonia to drogi kraj. Największą część budżetu wakacyjnego zabierają same bilety – lotnicze oraz te komunikacyjne na miejscu. Koszt ubezpieczenia turystycznego do Japonii stanowi jedynie kroplę w morzu wydatków. Jednak musimy pamiętać, aby nasza ochrona była dobrana do wyjazdu i do nas samych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze usługi Towarzystw świadczone w ramach polisy podróżnej do Japonii.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Rekomendujemy, aby wysokość sumy ubezpieczenia KL wynosiła minimum 50 000 EUR. Jednak musimy pamiętać, że przy poważniejszych urazach, w których będzie konieczna dłuższa opieka medyczna oraz transport medyczny ubezpieczonego do Polski, suma ubezpieczenia KL wynosząca 50 000 EUR nie wystarczy. Wizyta u lekarza może kosztować nawet 1000 zł. Dobowy pobyt w szpitalu wyniesie około 1400 zł. Japońska opieka medyczna stoi na bardzo wysokim poziomie i za tę jakość również będzie musiał zapłacić turysta. Z kolei im większa suma ubezpieczenia kosztów leczenia, tym większe wydatki może ponieść towarzystwo za naszą opiekę medyczną.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczyciel obejmuje swoją ochroną nasze zdrowie i życie. W trakcie każdej wycieczki jesteśmy narażeni na różnego typu zagrożenia – komunikacyjne, żywieniowe, związane z aktywnością fizyczną itp. Musimy się przed kosztami tych sytuacji ubezpieczyć, a jeśli doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, Towarzystwo wypłaci świadczenia nam lub osobom bliskim zgodnie z warunkami określonymi w Ogólnych Warunkach Umowy.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Na wyjazd do Japonii koniecznie musimy posiadać również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W sytuacji, gdy wyrządzimy szkodę osobową lub rzeczową osobie trzeciej, ubezpieczyciel podejmie się spłacenia zadośćuczynienia. Z powodu wysokich cen w Japonii takie odszkodowanie może znacznie przewyższyć nasz budżet na wyjazd.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego

W trakcie lotu oraz przemieszczania się po Japonii jesteśmy narażeni na kradzieże, uszkodzenia lub zniszczenia naszego mienia. Dzięki ubezpieczeniu do Japonii również możemy się od kosztów tych sytuacji ubezpieczyć. Wysokość odszkodowania za utracony bagaż ustala się na podstawie cen rynkowych artykułów, znajdujących się w bagażu, które obowiązują w dniu zdarzenia. Musimy pamiętać, że uwzględnia się również stopień ich zużycia. 

Japonia, zwana również krajem Kwitnącej Wiśni, stała się marzeniem turystycznym wielu podróżników z całego świata. Imponujące i nowoczesne Tokio lub Kawagoe, które stanowi wspomnienie starej Japonii. W tym zakątku świata każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Ile kosztuje polisa podróżna do Japonii?

Całe szczęście, za ubezpieczenie turystyczne do Japonii nie obowiązują takie same ceny, jak na rynku japońskim. Aby to udowodnić stworzyliśmy zestawienie ubezpieczeń na 14-dniowy wyjazd dla osoby dorosłej wraz z kosztami oraz sumami ubezpieczeń.

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Sumy ubezpieczeń

Cena ubezpieczenia

Gothaer

Koszty leczenia: 60 000 €

NNW: 15 000 zł

Bagaż podróżny: 2 000 zł

Odpowiedzialność cywilna: 50 000 €

85 zł

AXA

Koszty leczenia: 50 000 €

4 000 €

Bagaż podróżny: 400 €

Odpowiedzialność cywilna: 50 000 €

105 zł

Signal Iduna

Koszty leczenia: 50 000 €

NNW: 30 000 zł

Bagaż podróżny: 2 000 zł

Odpowiedzialność cywilna: 60 000 €

149 zł

Aviva

Koszty leczenia:200 000 zł

Bagaż podróżny:>2 000 zł

Odpowiedzialność cywilna: 200 000 zł

NNW: 30 000 zł

151 zł

AXA Assistance

Koszty leczenia: 600 000 zł

NNW: 50 000 zł

Odpowiedzialność cywilna: 150 000 zł

Bagaż podróżny: 3 000 zł

155 zł

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Cena za polisę turystyczną do Japonii jest tak naprawdę znikomym wydatkiem podczas planowania całej podróży. Ciesz się urokami dalekiego azjatyckiego kraju i nie martw się o swoje finanse!