X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Nie masz pieniędzy aby opłacić składkę – nie musisz rezygnować z polisy

2011-04-12 09:13 wtorek
Kupujemy polisę na życie, aby zabezpieczyć siebie i swoich bliskich. Jest to zobowiązanie długoterminowe. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy za rok, dwa lub trzy nie dopadnie nas kryzys finansowy i czy będzie nas stać na opłacanie składki. Czy taka sytuacja oznacza, że musimy zrezygnować z polisy? Jakie możliwości oferują nam towarzystwa ubezpieczeniowe?

Jeśli nas nie stać na opłacanie składki ubezpieczenia na życie możemy:
  1. zrezygnować z umów dodatkowych;
  2. częściowo obniżyć sumę ubezpieczenia (dla klientów, którzy nie skorzystali z oferty indeksacji);
  3. w wyjątkowych sytuacjach - zawiesić opłacanie składki na parę miesięcy (z powodu utraty pracy, ciężkiej choroby, wypadku, pobytu w szpitalu);
  4. zrezygnować z indeksacji (składka pozostaje bez zmiany).
Należy pamiętać, że powyższe możliwości są uogólnieniem i o szczegółach należy porozmawiać ze swoim agentem. To od towarzystwa zależy, czy będziemy mogli skorzystać z danego rozwiązania. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia są wskazane sytuacje, w których możliwe np. jest zawieszenie płatności składki.

Warto wiedzieć

Niektóre towarzystwa w swojej ofercie (jako umowę dodatkową) posiadają produkt, dzięki któremu w przypadku niezdolności do pracy z powodu całkowitego i trwałego inwalidztwa, opłacanie składek z tytułu polisy przejmie na siebie Towarzystwo.

Powinniśmy pamiętać, że całkowita rezygnacja z ubezpieczenia na życie jest rozwiązaniem ostatecznym i gruntownie przemyślanym. W tym miejscu warto zaznaczyć, że klienci, którzy zaprzestali opłacania składek, mają możliwość wznowienia ochrony ubezpieczeniowej.

AZ