X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo i gwarantowana ochrona dla całej rodziny

2017-07-24 13:35 poniedziałek

Obchodzony co roku w połowie maja Międzynarodowy Dzień Rodzin to jeszcze jedna okazja do spotkania w gronie najbliższych. Jednak na co dzień warto zadbać o rodziców, małżonka czy dzieci w sposób jak najbardziej pragmatyczny, np. wykupując polisę na życie dla wszystkich członków rodziny.   

Podobne rozwiązania już od lat stosuje większość towarzystw ubezpieczeniowych oferujących polisy życiowe. Zasada zakupu jest prosta: właściciel polisy może rozszerzyć zakres nie tylko ochrony, ale i chronionych osób.

 

Zalety rodzinnego ubezpieczenia na życie

Czy może być lepsze rozwiązanie niż zapewnienie swoim najbliższym ochrony życia i zdrowia z tytułu ubezpieczenia, a dodatkowo wypłatę zebranych środków na koniec umowy? Taką ofertę posiada m.in. produkt MetLife Gwarantowana Ochrona.
 
Wspomniana oferta to polisa na życie i dożycie, czyli ubezpieczenie o charakterze ochronno-oszczędnościowym. Umowa zawierana jest na czas określony, z minimalnym, 10-letnim okresem ochrony, i zapewnia wypłatę gwarantowanej kwoty na koniec umówionego okresu ubezpieczenia.
 
MetLife Gwarantowana Ochrona to polisa przeznaczona dla osób w wieku od 18 do 60 lat. W podstawowym zakresie ubezpieczenie pozwoli uzyskać środki finansowe, w razie śmierci osoby ubezpieczonej – tym samym rodzina zmarłego otrzyma wsparcie finansowe pozwalające na utrzymanie dotychczasowego poziomu życia.
 
Ponadto ubezpieczenie można rozszerzyć o wiele przydatnych opcji w zależności od sytuacji życiowej i potrzeb zarówno własnych, jak i swoich najbliższych:
 

  • Bezpieczne Dziecko Premium– kompleksowy pakiet ochronny dla dziecka zapewniający wsparcie w przypadku chorób, wypadków czy hospitalizacji – z podwójnym świadczeniem w okresie wakacji (1 lipca – 31 sierpnia). Dodatkowo bezpłatnie można skorzystać z praktycznej pomocy dla dziecka po wypadku w ramach Pakietu Medycznego, w tym z konsultacji medycznych, badań, rehabilitacji czy pomocy w nauce.
  • Diagnoza Nowotworu– zapewniająca wypłatę świadczenia na walkę z nowotworem zaraz po uzyskaniu diagnozy. Ubezpieczony dodatkowo może bezpłatnie skorzystać z Drugiej Opinii Medycznej, czyli skonsultować wyniki badań i optymalnej ścieżki leczenia z lekarzami z renomowanych ośrodków medycznych w USA współpracujących z WorldCare.
  • Ochrona Bez Zmian– rozwiązanie zapewniające przejęcie przez MetLife na dwa lata obowiązku opłacania składek w przypadku poważnego zachorowania.
  • Ochrona Życia– dodatkowe wsparcie finansowe dla najbliższych w razie śmierci, wypadku lub choroby, niezależnie od świadczenia z umowy podstawowej, z możliwością jednorazowego podwyższenia sumy ubezpieczenia do 25% bez oceny stanu zdrowia.
  • Ochrona na Wszelki Wypadek– wsparcie finansowe pozwalające na dostosowanie się do nowej sytuacji życiowej w przypadku stwierdzenia trwałego uszkodzenia ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku – wypłacane jednorazowo już od 1% trwałego inwalidztwa oraz dodatkowo – co miesiąc przez 10 lat w przypadku poważnego inwalidztwa.
  • Podwojona Ochrona–dodatkowe 100% sumy ubezpieczenia oprócz świadczenia głównego w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej wskutek wypadku, z podwojonym świadczeniem w przypadku NW komunikacyjnego.

 
Oferta ubezpieczeń dla rodzin zyskuje w Polsce coraz większą popularność, ale wciąż mało osób wie o możliwości zabezpieczenia jedną polisą wszystkich członków rodziny. Być może wynika to z faktu, że znalezienie odpowiednich rozszerzeń i skomponowanie polisy dla siebie, rodziców, teściów czy dzieci wymaga poświęcenia nieco więcej czasu i uwagi.

Wybierając polisę na życie dla rodziny, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres ochrony, a dopiero w dalszej kolejności kierować się wysokością składki. Należy pamiętać, że wszelkie szczegóły związane z ubezpieczeniem i umowami dodatkowymi, w tym wyłączenia i ograniczenia, zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, z którymi zawsze trzeba się zapoznać przed podpisaniem umowy.