X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Polisa dla miłośnika win

2009-03-26 10:31 czwartek

Coraz popularniejsza w Polsce staje się enoturystyka – czyli podróżowanie tam gdzie można zakosztować najlepszego wina. Na świecie już od dawna wielu turystów podąża szlakiem francuskich lub kalifornijskich winnic. Tymczasem w Polsce jest to wciąż stosunkowa nowość.

Kraje pełne wina i slońca

W Polsce wiosna dopiero nieśmiało budzi się z zimowego snu. W krajach słynących z win już dawno ciepłe słońce ogrzewa winne krzewy porastające stoki. Z szacunkowych danych wynika, że w 2007 roku szlakiem winnic podróżowało około 2 tysięcy Polaków. Najczęściej odwiedzane przez naszych rodaków kraje to przede wszystkim Węgry, Morawy, Słowacja i Austria. Dużo rzadziej polskiemu enoturyście udaje się dotrzeć do Włoch, Francji czy odległej Kalifornii. W czasie swojej podróży przeciętny enoturysta stara się poznać kulinarne zwyczaje zwiedzanych regionów, zakosztować wina i przywieźć co najmniej jedną butelkę tego szlachetnego trunku z powrotem do kraju. Co roku kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy Polaków degustuje wino za granicą, na przykład podczas narciarskiej eskapady w Dolomity. Dla wszystkich koneserów wina Mondial Assistance przygotowało specjalna ofertę.

Ochrona przed ryzykiem utraty wina

Największym zagrożeniem dla miłośnika wina jest utrata zakupionych za granicą butelek. Wino jest towarem luksusowym i jego cena, może sięgać tysięcy złotych. Zwykle jednak enoturyści zadowalają się tańszymi pozycjami w obrębie zasobności ich portfela. Nie zmienia to faktu, że zdobycie cennych trunków wymaga często wyjazdu do najznamienitszych winnic i transportu zdobytego skarbu do kraju. To właśnie w czasie transportu ten delikatny ładunek jest narażony na zniszczenie. Nie rzadko pech na drodze powoduje nie tylko uszkodzenie samochodu, ale potłuczenie wszystkich butelek wina przetrzymywanych w bagażniku samochodu. Przed takimi nieszczęściami chroni polisa Degustator w Mondial Assistance, która gwarantuje zwrot kosztów zniszczonych butelek pod warunkiem okazania dowodu zakupu – na przykład paragonu. Ubezpieczenie wina jest dołączane do ubezpieczenia bagażu. Czyli polisa zapewnia także ochronę pozostałym rzeczom będącym w posiadaniu enoturysty.

Od zatrucia i choroby     

Polisa Degustator chroni także przed skutkami drugiego największego ryzyka dla każdego enoturysty – czyli poważnego zatrucia alkoholem podczas degustacji wina. W ramach ubezpieczenia , tak jak w innych polisach podróżnych jest zapewniona opieka medyczna i assistance. Nowością na rynku jest objecie umową ubezpieczeniową ewentualnego odwołania wycieczki. Zwykle by zostały zwrócone koszty zakupionej wycieczki potrzebne są poważne powody- takie jak nagła choroba ubezpieczonego, lub członka jego rodziny. W przypadku polisy Degustator wystarczy zaświadczenie z pracy o anulowaniu urlopu lub zaświadczenie o chorobie ukochanego zwierzęcia. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które może skłonić do zakupu ubezpieczenia nie tylko miłośników wina, ale też zwyczajnych podróżnych. W ten sposób Mondial Assistance che wybadać rynek i być może w przyszłości dodać równie korzystne warunki do innych polis.

Nie trzeba mieć nosa do win

W zeszłym roku słynny degustator wina ubezpieczył swój nos od utraty węchu na kilka milionów euro. Ubezpieczyciel w specjalnie skonstruowanych warunkach umowy zakazał mu między innymi połykania ognia. Enoturysta nie musi obawiać się ani o swój węch, ani o połykanie ognia. Ochronę podczas poszukiwania najlepszego wina na świecie zapewni mu polisa Degustator. Nie musi przy tym przejmować się klęską. W końcu na enowakacje można wybierać się co roku.  Klienci Mondial Assistance to często osoby bardzo zapracowane, dlatego polisę Elvia Degustator można kupić w Internecie na stronie www.elvia.pl . Znając styl życia klientów, po to by odciążyć ich w przygotowaniach wyjazdu wakacyjnego stworzono serwis Concierge. Klient za jego pośrednictwem może zarezerwować lot, hotel, stolik w restauracji, a nawet wynająć samochód, czy dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na niego w miejscu do którego się wybiera.

Elvia Degustator to:
• trzy warianty pakietu ubezpieczeń do wyboru
• wysoka suma ubezpieczenia (nawet do 360 000 PLN)
• ubezpieczenie bagażu podróżnego obejmujące przewożone wina
• możliwość ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej
• możliwość ubezpieczenia kosztów anulowania pobytu w hotelu
• serwis Concierge – osobisty asystent podczas podróży
• całodobowa, polskojęzyczna pomoc w podróży
Obecnie w Mondial Assistance z początkiem sezonu trwa promocja na polisy tego typu, dzięki temu Degustatora można kupić znacznie taniej.


Źródła: Mondial Assistance, Businessman.pl listopad 2008 artykuł „Polisa dla enoturysty”

Jakub Tabisz