X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

ING Życie: Partner pod ochroną dzięki polisie Ochrona+

2011-02-10 08:39 czwartek
Jak wynika z badań społecznych przeprowadzonych na zlecenie ING Życie, współcześni Polacy deklarują, że odpowiedzialność kojarzy im się z troską o najbliższych, również w wymiarze finansowym. Nadal jednak niewiele osób zapewnia bezpieczeństwo swojemu partnerowi poprzez odpowiednie ubezpieczenie.

Polacy, myśląc o przyszłości, przeważnie widzą ją w kolorowych barwach. Rzadko kiedy zastanawiają się, w jakim stopniu zmieni się ich życie lub partnerów, jeżeli wydarzy się coś złego. Zdaniem socjologa Tomasza Sobierajskiego, polskie społeczeństwo woli nie myśleć o przykrych sprawach, aby nie „kusić losu”. Życie pisze jednak różne scenariusze i warto być na nie przygotowanym oraz zabezpieczyć we właściwy sposób bliskie nam osoby. Jednym z rozwiązań, które za niewielkie pieniądze zapewni finansowe wsparcie jest ubezpieczenie na życie „Ochrona+”.

„Dzięki polisie Ochrona+ ubezpieczony ma pewność, że otrzyma finansową pomoc w przypadku całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji oraz czasowej niezdolności do pracy. Ubezpieczenie gwarantuje również wsparcie dla rodziny w razie śmierci ubezpieczonego. Może stanowić także zabezpieczenie spłaty kredytu bankowego lub innych zobowiązań finansowych” – wyjaśnia Adam Gawryła, Menedżer ds. Produktów w ING Życie. „Dodatkowo ubezpieczenie posiada wyjątkowo niską składkę w stosunku do zakresu udzielanej ochrony. Przykładowo, 35-letnia kobieta zapłaci jedynie 40 zł miesięcznie za 5-letnie ubezpieczenie na sumę 210.000 zł.

Ważną cechą Ochrony+ jest możliwość regulowania wysokości sumy ubezpieczenia – zarówno w górę jak i w dół. Dzięki temu, jeśli klient potrzebuje wysokiego zabezpieczenia – np. w związku z zakupem mieszkania na kredyt – może zwiększyć kwotę ubezpieczenia. Jeśli natomiast spłaci kredyt lub po prostu nie potrzebuje tak wysokiej ochrony – może obniżyć sumę, stosownie do swoich potrzeb.

Ubezpieczanie „Ochrona+” można kupić na co najmniej 5 lat lub dłużej, warto przy tym pamiętać, że w każdej chwili możemy zrezygnować z polisy. To ważne, szczególnie, że wielu z nas jest ciągle przekonanych, że nie można zrezygnować z ubezpieczenia w czasie jego trwania. Klient sam decyduje, na jak długo potrzebuje ochrony, samodzielnie wybierając okres ubezpieczenia, ING Życie gwarantuje zaś, że w tym czasie składka nie ulegnie zmianie.

Informacja prasowa ING Życie z dnia 09.02.2011 r.