X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Inwestuj z WIGorem z PZU i City Handlowy

2010-08-31 08:28 wtorek
PZU wraz z Citi Handlowy rozpoczęło subskrypcję inwestycyjnego ubezpieczenia na życie WIG 20 pod hasłem „Inwestuj z WIGorem”. Charakteryzuje się ono bezpieczeństwem inwestycji, a zarazem możliwością osiągnięcia wyższej stopy zwrotu niż w tradycyjnych produktach oszczędnościowych.

W tym produkcie zysk uzależniony jest od indeksu WIG 20 z gwarancją ochrony 100% zainwestowanego kapitału na koniec ochrony ubezpieczeniowej. Jeśli w czasie inwestycji indeks WIG 20 wzrośnie ponad poziom początkowy, wówczas klient otrzyma bonus nie większy niż 39,9 do 59,9% kwoty składki. Jeśli indeks wzrośnie ponad poziom maksymalny, określony w umowie, wówczas klient otrzyma bonus w wysokości 12%.

Produkt ten jest ubezpieczeniem inwestycyjnym na życie i dożycie, więc nie podlega opodatkowaniu od zysków kapitałowych. Czas trwanie ochrony wynosi 3 lata. Minimalna kwota składki to 5 tysięcy złotych.

Źródło: Bankier.pl, Gazeta Ubezpieczeniowa, Comperia

OZ