X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Nowy produkt SIGNAL IDUNA dla małych i średnich firm BEZPIECZNA FIRMA

2010-10-29 08:14 piątek
Towarzystwo Ubezpieczeniowe Signal Iduna wprowadza na rynek nowy produkt „Bezpieczna Firma”, skierowany do Małych i Średnich Firm. Przedsiębiorcy, którzy z niego skorzystają mogą ubezpieczyć stałe oraz podwyższone koszty działalności na wypadek przerwy w działalności gospodarczej, spowodowanej szkodą wynikającą ze zdarzeń losowych. Dodatkowo „Bezpieczna Firma” oferuje możliwość ubezpieczenia spłaty odsetek od zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz znacząco rozszerza zakres ubezpieczenia OC dla różnych branż.

Nowy produkt ubezpieczeniowy Signal Iduna jest dostępny dla szerokiego grona przedsiębiorców z sektora MSP i oferuje kompleksowe ubezpieczenie prowadzonej działalności. Oprócz standardowych zapisów dotyczących ubezpieczenia maszyn czy urządzeń elektrycznych, odszkodowania w przypadku aktów wandalizmu oraz ubezpieczenia maszyn przenośnych poza miejscem ubezpieczenia, wprowadzono kilka unikatowych opcji. Zalicza się do nich ubezpieczenie stałych kosztów działalności gospodarczej, ubezpieczenie drobnych prac remontowo-budowlanych a także ubezpieczenie spłaty odsetek od zaciągniętych przez przedsiębiorcę kredytów i pożyczek. Jego dodatkowym wyróżnikiem na tle konkurencji jest duży zakres ochrony dedykowany dla branż: handlowej, usługowej, produkcyjnej, budowlanej oraz turystycznej.

Nasz nowy produkt powstał  w oparciu o szczegółową analizę potrzeb klientów Signal Iduna. Wynikało z nich, że przedsiębiorcy potrzebują kompleksowej ochrony prowadzonej działalności oraz ubezpieczenia, które mogą dowolnie kształtować, w zależności od specyfiki prowadzonej przez siebie działalności. Bezpieczna Firma odpowiada na te potrzeby i oferuje program, w którym do standardowego zakresu ochrony można dołączyć dodatkowe opcje i tym samym dostosować go do indywidualnych potrzeb.” – mówi Sylwia Mikiel, Dyrektor Marketingu i PR z TU Signal Iduna.

Polisa „Bezpieczna Firma” obejmuje również odpowiedzialność cywilną, rozszerzoną o nowe ryzyka. Firmy budowlane mogą liczyć m.in. na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody w podziemnych instalacjach i urządzeniach, a restauracje, w ramach pakietu, mają zapewnione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wynikające z zatruć pokarmowych. Polisa zawiera również całkowicie nowe, nie występujące wcześniej w tego typu produktach, klauzule. Są nimi: ochrona ubezpieczeniowa szkód estetycznych, polegających na pomalowaniu, umieszczeniu napisów lub innych znaków graficznych na ubezpieczonym mieniu oraz wybranych szkód, które są bezpośrednim następstwem terroryzmu. Ponadto „Bezpieczna Firma” w ramach dodatkowej opcji zapewnia ochronę w postaci ubezpieczenia zdrowotnego powypadkowego dla właścicieli firm i ich pracowników.

Bezpieczna Firma jest gwarantem bezpieczeństwa, gdyż obejmuje szerokie spektrum ryzyk związanych z prowadzeniem działalności, a tym samym spełnia wymogi coraz bardziej wymagających klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.” – podsumowuje Sylwia Mikiel, Dyrektor Marketingu i PR z TU Signal Iduna.

Informacja prasowa TU Signal Iduna z dnia 28.10.2010 r.