X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

SIGNAL IDUNA ŻYCIE Polska TU S.A.

Czytajmy OWU

2012-03-07 22:36 środa ~racjonalista
Trochę racjonalizmu się przyda. Pracowałem kiedyś w firmie ubezpieczeniowej i wiem jak to wygląda od środka. Większość tych, którzy piszą, że zostali oszukani przez ubezpieczyciela - mija się z prawdą. Zazwyczaj chodzi o to, że nie dostali tego, co wydawało się (!!!), że im się należy. Po pierwsze - żadna z firm nie oszukuje, bo jest to po prostu strzał w kolano. Instytucje finansowe są poddawane cały czas kontroli KNF, istnieje też funkcja rzecznika ubezpieczonych. Jak można by było oszukiwać klientów i jednocześnie przekonywać ich, że jest się godnym zaufania. Po drugie - wszystko jest zapisane w Ogólnych Warunkach Umowy. Większość z nas ich nie czyta, a szkoda, bo wtedy byłoby jasne, co nam się należy w przypadku nieszczęścia, a co po prostu nie i żaden post w internecie tego nie zmieni. Po trzecie - wszyscy piszą, że natychmiast chcieliby dostać pieniądze, bo im się należą. I znowu wracamy do OWU - tam też jest zapisana ścieżka rozpatrywania roszczeń, a to trochę trwa; nie da się tak po prostu wypłacić pieniędzy, trzeba wszystko zweryfikować, sprawdzić, zatwierdzić. Wiem na pewno, że każda osoba, której pieniądze z odszkodowania przysługują, otrzymuje je. I po ostatnie - internet rządzi się swoimi prawami. Szkoda, że nie wchodzą tu osoby zadowolone z ubezpieczycieli, ci którzy dostali odszkodowania, zostali dobrze miło obsłużeni i nie mają zażaleń, tylko wchodzą ci, którzy bez czytania OWU podpisali umowę, a później dziwią się, że coś jest nie po ich myśli. Wracając do SIGNAL IDYNA, czy każdej innej firmy ubezpieczeniowej - trzeba czytać OWU. Wiadomo też, że im mniejsza składka, tym mniejszy zakres ochrony. Musimy więc wybrać, co jest dla nas ważne - czy minimalne zabezpieczenie za małe pieniądze, czy większe bezpieczeństwo za wyższą stawkę.
  • 2013-06-07 19:37 piątek ~ubezpieczona | [+] odpowiedz
    Dokładnie! Zgadzam się z tym postem! Wprawdzie nie pracowałam w "ubezpieczeniach" - z zawodu jestem pedagogiem, ale jestem też zadowoloną klientką, która dokładnie przeczytała OWU przed podp... czytaj dalej »
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.